Skocz do zawartości

Jak magazynowac Balse ( deski ,listwy itd) ???


Rodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Pytanie jak w temacie.

Jak magazynujecie balse jeżeli jej w najbliższym czasie ( nawet miesiące) nie potrzebujecie?

A żeby się to wszystko nie powykrzywialo.

Pytam bo kiedyś zamykali sklep i nakupiłem w promocji pare desek i listew , a ze w najbliższym czasie czeka mnie przeprowadzka do kraju to robie porządki:D

Zauwazylem tez ze się tez lekko powykrzywialy.

Czy wystarczy ze wytne 2 deski z jakiegoś tam drzewa w rozmiarze deseczek i wloze deski z balsy miedzy nie i zakleje w 4 miejscach tasma by lezaly prosto?

I czy podobnie zrobić z listwami ? , albo macie lepszy pomysl?

 

Pozdrawiam Sebastian

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy ze wytne 2 deski z jakiegoś tam drzewa w rozmiarze deseczek i wloze deski z balsy miedzy nie i zakleje w 4 miejscach tasma by lezaly prosto?

I czy podobnie zrobić z listwami ? , 

Pozdrawiam Sebastian

Sebastian tak w zupełności wystarczy. Ja mam dokładnie tak kilkadziesiąt listewek w rozmiarach od 1mm do 10mm które mi leżą od 3-4 lat i nic im się nie dzieje.

Od czasu do czasu jak potrzebuję to odklejam całą paczkę wyjmuję jedną która mi jest potrzebna i resztę zawijam.

Tyle że te moje deski leżą w suchym i ciepłym pomieszczeniu. Jeśli masz wilgoć lub temperatura potrafi skakać to ja bym jeszcze dodatkowo owinął w taką folie stretch (taką do owijania paczek). To powinno w zupełności wystarczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obecnie lezy u mnie pod lozkiem i grzejnik caly rok zakręcony. A w 1 zdaniu miałeś namysli naprawdę listewki  czy deski od 1mm do 10mm.

A jak najlepiej magazynować listwy z balsy i sosnowe roznego rozmiaru?

 

ps. Konrad jak się jakos zadomowię i znajde prace to mysle ze pozwolisz wpaść do was na lotnisko bo fajny pas startowy tam macie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście iałem na myśli deski. Listewki podobnie mam gumką związane w pęczek. Ponieważ gumka mi od starości sparciała to owinąłem taśmą malarską w 3 miejscach i tak sobie leżą i czekają na moją emeryturę :)

Na lotnisko zapraszam :) . Mam nadzieję że do tego czasu coś poskładam bo jak na razie nie mam czym latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.