Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem aku przez apatarutrę E sky


Rob84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) , proszę o pomoc w następującym problemie, otóż posiadam apkę od Nemo, do niej kupiłem baterię takie, ładuje je przez wejście w apce bezpośrednio zasilaczem 12V 500m. Według mnie baterie o takiej pojemności (3800mha) w układzie szeregowym i przy takim zasilaczu powinny sie ładować trochę ponad 7 h. Tyle je ładuję z tym że podczas lotu trwającego 15-20 minut kontrolka w apce zmienia się z zielonej na czerwoną. Pytanie do was 1. czy tak powinno być?? czy to normalne ze tak szybka się rozładowują?? nie pisał bym tego posta gdybym przez nie doładowane akumulatory w apce nie rozbił mego modelu :( , który zaczął wariować, gdy zbyt długo latałem przy czerwonej kontrolce. Gdy kupiłem zestaw Nemo były tam jakieś chińskie paluszki i na nich zdecydowanie dłużej kontrolka paliła się na zielono :? . Może wina leży w sposobie ładowania ?? czyli nie ładować akumulatorów zasilaczem a kupić ładowarką do ni-mh?? Mam ładowarkę z balanserem do li-poli taką, czy podpinając się pod nią a konkretnie pod (+) i (-) mogę naładować te akumulatory w apcę?? technicznie jest to możliwe, czy według was będzie bezpieczne i naładuje te aku ?? ładowarka max ładuje prądem 1,8 A. Posiadam też takie li-polki czy mogę je wykorzystać zamiast tamtych akumulatorów i wsadzić do apki??, napięcie będzie większe o 1,5 V. Mam też pakiet Ni-MH od Nemo o parametrach: 9,6V 650 mAh może lepiej je podpiąć pod apkę, dobry to pomysł czy nie bardzo ?? która z przedstawionych opcji będzie oki?? a może są jakieś inne pomysły??? Z góry dziękuje za odpowiedzi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 12 V(500mA) to za mało by naładować z niego bezpośrednio 8 ogniw na raz. Mnie napięcie podczas ładowania w automacie pokazuje(zależy jakim prądem) i14V.To może być dobry zasilacz do ładowarki ale nie do bezpośredniego ładowania.

zasilacz i ładowarka to dwie inne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Te akumulatorki równie dobrze mogły by mieć napisane 10 000mAh. :mrgreen: Nie nadają się do zasilania czegokolwiek.

 

B) Przy prądach 0,1 - 0,3C czas ładowania to ok. 14h

 

c) Co do ładowania akumulatorów Ni-MH ładowarką do Li-poly - "Droga redakcjo czy mogę myć zęby pastą do do podłogi skoro to pasta i to pasta?" :mrgreen:

 

d) Najlepszy z pomysłów to ostatni. Zastosowanie pakietu 3s chyba da się przetestować tylko empirycznie, co jest ryzykowne - chyba, że ktoś już to przetestował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak miałeś na początku to były zwykłe baterie alkaiczne które dawały zapewne ponad 12V (8x1,5V), teraz masz akumulatory NiMh które dają wpełni naładowane 10,6V (8x1,32V) w czasie pracy 9,6V.

Prawdopodobnie aparatura alarmuje spadek napięcia poniżej 9,3V co może nastąpić dużo wcześniej (szczególnie na takich akumulatorkach), co nie znaczy że będą rozładowane.

Co do zasilacza też nie byłbym pewny tych parametrów które podałeś, jeżeli jest podłej jakości to będzie dobrze jak wydolisz z niego 100mA przy napięciu 12V, co może oznaczać że ładowanie powinno trwać kilkanaście godzin.

Najlepiej jak będziesz mierzył napięcie po naładowaniu.

 

Możesz dać lipolki 3S tylko nie ładuj ich do końca. (do 12,5v)

Ja też miałem ten problem w Sky Lady i dopiero dobre akumulatory SANYO 2500 mAh

załatwiły sprawę, z tym że ładowałem je IMAXem B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym zasilaczem nie naładujesz do końca tych akumulatorów. a nadajniku jest na pewno dioda zabezpieczająca przed odwrotną polaryzacją na której będzie dodatkowy spadek.

do tego służą ładowarki dające stały prąd. mona je kupić za niewielkie pieniądze na allegro.

 

inna sprawa ze tak jak piszą wyżej te akumulatory mogą mieć z 10x mniej pojemności. sam kiedyś kupiłem paluszki 2800 które po podpięciu do komputerowej ładowarki miały ok 300mAh i aparat cyfrowy robił na nich 10 zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.