Skocz do zawartości

Flip-Video-Camcorder


kojot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Tak podjudzony waszymi filmami zastanawiam się czy by nie kupić czegoś do filmowania z powietrza. Jestem za leniwy na kompletowanie zestawu do kamery bezprzewodowej.

Znalazłem takie urządzenie flip .

 

Lekkie, trywialne w obsłudze, umiarkowane wymiary, jakość internetowa, dobre recenzje, lepsze podobno niż podobne choć tańsze urządzenie produkcji Creative. Cena do zaakceptowania.

 

Może ktoś ma doświadczenia z tym urządzeniem lub podobnym? W porównaniu z aparatami kompaktowymi kuszący jest mały ciężar urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem z postu Krzyśka to chodzi mu o filmowanie bez przesyłania obrazu do bazy, ot taki sobie filmik z samolotu.

 

Tutaj stronka o "Flipie" http://www.theflip.com/index.shtml

 

EDIT i troche danych

Flip Mino to prawdziwie kieszonkowe urządzenie - jego wymiary wynoszą bowiem zaledwie 10,16 x 5,08 x 1,52 cm, natomiast waga - 94 gramy. Jest ono dostępne w dwóch kolorach - białym oraz czarnym - i pozwala na rejestrowanie sekwencji wideo MPEG-4 AVI w rozdzielczości 640 x 480 pikseli (matryca CMOS, wbudowana pamięć flash o pojemności 2 GB powinna wystarczyć na nagranie 2-godzinnego materiału) z prędkością 30 klatek na sekundę. Możemy je podejrzeć na ekranie wbudowanego, 1,5-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 528 x 132 pikseli.

 

 

Ta waga to nie jest znowu wielka rewelacja, choć jest już lipolek w tej wadze.

Natomiast MPEG-4 w tej wadze to już coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie na transmisji mi nie zależy. Ma nagrać, wysuwam wtyk USB, wtykam w laptopa i to wszystko.

A ile ten Aiptek waży? Rozumiem, że podany film jest kręcony taką kamerą?

 

Edit: 120$ w Amazonamazon za model 1280 x 720, Na model 1080 trzeba czekać 4 tygodnie.

 

Ale według opisu waży ze 230g vs. niecałe 90g Flipa. Ćwierć kilo balastu ogranicza wielkość modelu, na którym można to zamontować :-). Czy ty na czymś montowałeś tę kamerę?

 

Dane Flipa, recenzje i opinie oczywiście starannie przejrzałem, zanim zapytałem o doświadczenia z tym lub podobnym urządzeniem. Waga gotowego do pracy urządzenia w porównaniu z kompaktami lepsza o jakieś 40-50g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter - Nie odrobiłeś lekcji - Filp waży 90g gotowy do pracy, o jakości można dyskutować - sampli jest sporo, na pewno nie jest to kolorowa plama. Zresztą opinie są o nim dobre w przeciwieństwie do produktu Creative. Dodatkowo zapisuje film w formacie docelowym

 

Jeżeli będę coś kupować to w ciągu kilku dni w USA, czyli za 50% cen na allegro ;-)

 

Po dłuuugim przeglądzie kompakty odpadają - za duże i za ciężkie.

 

Aiptek wygląda fajnie - jak pisałem 120$ za model 1280 x 720 - to co IMO może być problemem to ciężar - 200g to to muszę zamontować na 2m Falconie lub kupić sobie TwinStara, choć on pewnie te 200g już poczuje. Z drugiej strony może by mu odkręcić display? No i ma fajny kształt np do wsadzenia w TwinStara.

 

Pytania - kto latał z Aiptekiem? Do jakiego modelu był wsadzony? Czy podany filmik jest Aipteka? Parę osób narzekało na forach na efekt braku jakiejkolwiek stabilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120$ przeżyję, zwłaszcza przy dzisiejszym kursie, więc po takiej rekomendacji pewnie się skuszę. Dzięki!

 

Dodano:

Aiptek Aiptek A-HD 720 został zamówiony - 142$ z przesyłką, więc da się wytrzymać. Mam nadzieję, za ok. 3 tygodnie dać znać, co sądzę o waszych radach, jak przyczepię to do Falcona, a potem zgram na dysk. :wink:

Jeszcze raz dziękuję za dyskusję.

 

Dodano 2:

Aiptek jest już w moich rękach. Niestety jego prawdziwa waga to aż 180g :( . W kiepskich warunkach oświetleniowych radzi sobie tak sobie, na słońcu nie testowałem. Właśnie laminuje się wieżyczka na kamerkę do Falcona.

Bardzo praktyczne jest zrzucanie filmów zapisanych już jak pliki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.