Skocz do zawartości

Serwo TowerPro MG995 na przedłużaczu nie działa poprawnie???


modelarzkobi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jednak winił spadki napięcia - nawet na oryginalnych cieniutkich kablach. Darku - założę się, że to serwo od steru wysokości było na przedłużaczu a i zasilanie było podłączone przez standardowy włącznik. Suma długości przewodów była pewnie w granicach 0.75 m (kabel serwa + przedłużacz + włącznik + kabel pakietu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa są na Y-kablu i jedno działa prawidłowo a drugie nie bo ma spadek napięcia?

To samo się działo po podpięciu na osobnych kanałach w odbiorniku.

Pakiety zasilające mam robione samodzielnie i w każdym mam 2 przewody:standard i na wtyczkę T .Zasilam odbiorniki i serwa przez 2 włączniki.

Nawet jak zasilałem to z 2 ogniw LiFe to działo się to samo.

Na 2 kupione serwa jedno jest do wyrzucenia i po takim teście dałem sobie z nimi spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drgania po ruchu to akurat jest + tych serw bo oznacza ze sa szybkie i odwzorywuja skok sprezyny od drazka to ze odbija tez sie dziwilem jak mialem pierwsze szybkie serwa

 

O to jakas nowa teoria :lol: spróbuj naprawde szybkich serw ! nie bede podważał twojej wiedzy bo cię nie znam ale serwo przy 5V 0,17sec to co najwyzej przeciętnosc może porównując do reszty twoich wolnych serw 0.22sec to sie wydaje szybkie ;p. najtansze serwa standardowe dla początkujących maja przy 5v 0,19 więc o czym tu piszemy...

Jak dla mnie to serwo prędkościa plasuje się gdzies pośrodku, mam duzo lepsze i duzo szybsze i wiem co to jest predkosć a już tym bardziej rozpoznam bez problemu drgania od "skoku sprezyny" za duzo tego "złomu" przewinęło sie przez palce.

Akurat tutaj w teście drązek zatrzymywałem palcem w neutrum a nie puszczałem go samowolnie stąd i na filmie nie słychać spręzynki od aparatury. To serwo w ogóle we wszystkich opcjach źle pracowało, zreszta czego wymagac za 45zł...

 

Ja bym jednak winił spadki napięcia - nawet na oryginalnych cieniutkich kablach. Darku - założę się, że to serwo od steru wysokości było na przedłużaczu a i zasilanie było podłączone przez standardowy włącznik

 

Oczywiscie w modelu jest nieco przedłużone (lutowane) a serwo bezpośrednio podłaczone do odbiornika zachowywało się identycznie. Co do zasilania włacznik itd to akurat jestem na tym punkcie pozytywnie zboczony i w tym zakresie panuje pełen pedantyzm każdy wie kto mnie zna ;-) nigdy nie używam oryginalnych cienkich przewodów i zawsze dubluje zasilanie dwoma wtyczkami. Za duzo juz modeli rozbiłem przez takie pierdoły zeby powtarzać błedy.

 

Podsumowując tanie mocne serwo za małe pieniądze do ślizga, samochodu... i tyle. W tej cenie lepszego mocniejszego się nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak nie puszczales drozka to co innego tak to wygląda wiem ze przy puszczeniu pare lat temu mnie zdziwilo a ze serwa sa kiepskie nie kwestionuje, zreszta w zyciu bym go nie kupil :) ja uzywalem juz wielu drogich serw np. volz-ow bagatela 350zl sztuka i tez takie cos mozna bylo zobaczyc od drazka stad pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sam mam to serwo - kupione do Ultimata, ale że czasu nie mam to go nie testowałem jeszcze. Może jak znajdę wolny wieczór to sprawdzę czy mam takie same objawy.

 

 

 

Pytanie teraz gdzie w małych ilościach (na metry, a nie szpule) można kupić wstążki kolorowe o przekroju 0,25 - 0,50 mm2 do wyrobu przedłużaczy?

 

Ja kupuję takie taśmy wielokolorowe na giełdzie elektronicznej razem z wtyczkami i gniazdami. W warszawie pewnie też jest taka giełda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.