Jump to content

Fokker poległ!


przemomokry

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to opowiem.

Lece ładnie chwilke, przeginam z prędkością i nie dałem rady wyciągnąć w góre. Ot i cała historyja!

A przy dużej prędkości ten model jest a raczej był bardzo nerwowy.

Jak da rade to odbuduje.

Link to comment
Share on other sites

Film z lotu

samej kraksy nie widać ale widać co sie działo z modelem chwile przed

sorki za kamerzyste (mój młodszy kuzyn)

A co do modelu to urwane skrzydła, złamane dźwigary i pęknięty kadłub przy prawym skrzydle. Nie wiem czy naprawiać czy wyciąć nowy tylko większy. Jeszcze zobacze.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja widze dwie przyczyny :D

 

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to chyba zbyt tylny SC, dlatego model dość nerwowy, druga sprawa skoro ty w swoich piwerwszysz życiowych lotach zaczynasz robić oblot i w 10sek lotu zaczynasz kręcić akrobacje w posaci beczek to chyba musi się to tak skończyć.

 

Dobra rada na przyszłość. Jak robisz oblot modelu to jak najwyżej i jak najwolniej, latasz w kółko a nie kręcisz beczki nurkujesz itp. Ja jak dokonyje oblotu staram się latać po poziomych okręgach, a prędkością troszke większa od minimalnej ( to da się odczyć po modelu) a jak wlatam się chwile w ten model stopniowo dodaje prędkości, a z czasem i różne inne akrobacyjne manewry :)

 

Życze powodzenia w dalszych zabawach :D

Link to comment
Share on other sites

Więc tak:

Modelem wylatałem jakieś 30 min w tym 15 dzisiaj rano więc oblatany był.

SC napewno za bardzo z tyłu ale nie mogłem nic zrobić jedynie ołów wsadzić bo serwo od lotek przeszkadzało żeby coś dać bardziej na na przód.

A gleba z mojej winy za duża prędkość 5 m nad ziemią. Poniosło mnie troszke.

Model do kasacji. Po oględzinach stwierdzam połamany dźwigar,wyrwana prawa część kadłuba a lewa spękana. Zrobie nowy ale o 50% większy i jak na planach bez lotek(nie będzie problemu ze SC).

Dzięki za rady.

Link to comment
Share on other sites

Zaprzeczasz sam sobie!!

 

Modelem wylatałem jakieś 30 min w tym 15 dzisiaj rano więc oblatany był.

 

SC napewno za bardzo z tyłu

Wiesz na czym polega oblot modelu ??

 

A no natym że należy go odpowiedni wyregulować, przedewszystkim SC, wykłon silnika itp. Później musisz mieć troszke nalotu na modelu abys wiedzeił jak się zachowuje, a to zę latałeś nim 30min nie oznacza że jest oblatany.

 

Wytykając ci te błedy nie chce cie krytykować tylko wytłumaczyć co i jak trzeba zrobić. Dobrym przykłądem jest niedoczekanie się @tomsona n apierwsze loty. Model trzeba troszke poregulować a nie latać niewiadomo jak. Model ma lecieć prosto po puszczeniu drążka i to jedyna możliwośc !!

Link to comment
Share on other sites

No masz racje ale ze SC nic nie dało rady zrobić dlatego nie brałem tego pod uwage podczas oblotu. Mogłem dać ołów z przodu ale wtedy model byłby za ciężki i byłoby jeszcze gorzej. Po puszczeniu drążków i wyłączeniu silnika model leciał prosto i delikatnie opadał. Wiec sumując uznałem model za oblatany (wszystko pasowało oprucz SC z którym nie dało sie nic zrobić więc tak zostało, no można było zrobić nowy model)

Ale nie ważne zbudowałem, latłem ,rozwaliłem i czegoś sie nauczyłem.Dzięki za rady. Wykożystam je przy nowym modelu który właśnie robie i budowie nowego większego fokkera.

 

PS. Jak możecie to pomóżcie z zasilaczem elektronika/temat zasilacz str4 bo wyczerpałem wszystkie możliwości.

Link to comment
Share on other sites

Przemek nie ma tłumaczenia jeśli masz źle ustawiony SC i latasz !! Co inengo jeśli zapomniesz wyważyć zdarza sie szczególnie na początku, ale wiedząc ze masz tylny SC nie wyważasz go bo musiałbyc dał ołow to już ignorancja samego siebie bo to pewne jak 2+2=4 że prędzej czy później glebniesz. Taki model strasznie pompuje i wylądowanie nim to praktyczeni rosyjska ruletka :D

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej dobrze ustalić SC i żeby model był te pare gram cięższy niż żeby był SC w złym miejscu. Sam już się przekonałem jak to jest gdy model ma zły SC i wiem czym to się zazwyczaj kończy ROZBICIEM :!:

 

Więc na przyszłoś lepiej sprawdz SC

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fokker kolejny raz rozbity. Wszystko było zrobione jak trzeba. SC we właściwym miejscu, model wytrymowany. Musiał mieć jakąś wade konstrukcyjną bo przy większej prędkości zaczynał szaleć i nic nie można było zrobić.Tak jak na początku mówił Tomek że to będzie niezły wariat. W każdym razie przywalił tak że nie było co zbierać. Wymontowałem osprzęt a resztki modelu posłużą jako podpałka do pieca. Ale nie ma co sie przejmować. Osprzęt z Fokkera posłuży jeszcze długo w Górnopłacie. Teraz mam wolny silnik i regiel więc moge kontynuować budowe.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko było zrobione jak trzeba
Czy aby na pewno? Zdjęcia modelu nie pokazywały tego dokładnie, ale mnie bardzo niepodobały się napędy sterów. To mogła być pradopodobna przyczyna Twoich problemów. Jeśli popychacze nie będą dostatecznie sztywne lub bowden będzie dyndał w powietrzu, to każdy następny model może skończyć tak samo. Póki lecisz wolno, wszystko wydaje się być ok. Przy większej prędkości płaszczyzny sterowe zaczynają żyć własnym życiem i model przestaje być sterowny.
Link to comment
Share on other sites

Szkoda go, mogłeś też mieć za słabe serva ale to tylko przypuszczenia bo nie wiem jakie zastosowałeś, z tego co psizesz to model miał latać jak burza zatem miał duży nadmiar mocy tak?? przy duśych prędkościach siły oddziaływujące na lotki i stery są bardzo duże i za słabe serva mogły nie "trzymać"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.