Skocz do zawartości

Ucieczka Easy Stara


ZiMi

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj się działo. Dwa Easy Stary, Easy Glider i na dokładkę do oblotu PC FOCUS ARF (z zestawu RC Pelikana). Loty zaczęliśmy, gdy słońce chyliło się ku zachodowi. Warunki wyśmienite - 0 wiatru. :D

Kolega zauroczony warunkami leciał swoim ESem coraz wyżej i dalej ….. Zanim się spostrzegł stracił orientację w kierunku lotu. ES „postanowił” bliżej przyjrzeć się słońcu i zacząć nowe życie. Mając na pokładzie kamerkę udało mi się złapać krótkie ujęcie. Zaś na podstawie zdjęcia ustaliłem przypuszczalny obszar lądowania ESa. Obszar zaznaczyłem na zdjęciu czerwoną i zieloną kreską, tworzącą wierzchołek trójkąta w miejscu wykonania zdjęcia.

 

Zdjęcia dostępne na:

http://picasaweb.google.com/mzkzkz/UcieczkaEasyStara

 

Model wylądował gdzieś w okolicach ul. Jórskiego w Warszawie (Targówek-Zacisze)

Wieczorne poszukiwania nie dały rezultatów. :( Dziś kolega rozwiesił ogłoszenia.

Realnie rzecz biorąc szansa na odnalezienie jest minimalna ale nadzieja umiera ostatnia.

Mimo to w imieniu kolegi, zwracam się z prośbą o czujność w tych okolicach. Być może model wisi jeszcze gdzieś na drzewie lub dachu jakiejś posesji. Wszelkie informacje o zgubie proszę kierować na mój PW.

ES miał niebieskie skrzydła i kamerkę na pokładzie. Filmu niestety nie nagrywał a gogle też były wyłączone. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CUDA JEDNAK SIĘ ZDARZAJĄ czyli szczęśliwe odnalezienie modelu. ;D :rotfl: ;D :rotfl: ;D :rotfl: ;D :rotfl:

 

Poranne ogłoszenia o zaginionym modelu rozwieszone przy sklepach, słupach itp. dały niemalże natychmiastowy efekt. Ku niezmiernemu szczęściu kolegi wkrótce zadzwonił telefon a sympatyczna pani oznajmiła, że właśnie ten model znalazła na swojej posesji. Po niecałych 24h model wrócił do uradowanego właściciela.

ES doznał znikomych uszkodzeń i zapewne wkrótce wzbije się znowu w powietrze.

 

Jako ciekawostkę dopowiem, że model wylądował na posesji przy ul. Uranowej - w założonym obszarze wieczornych poszukiwań. Jest to 1,68 km od miejsca startu.

 

Po takiej historii wraca wiara w ludzi. :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.