Skocz do zawartości

Wymiana silnika w Easy Glider Elactric


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnie niedzielne szaleństwo z EG dało mi się mocno we znaki. Padł silnik i stąd mam pytanko do kolegów modelarzy czy wymieniał może ktoś z Was silnik w Easy Glider Electric. Silnik z zestawu szczotkowy na taki sam Jak to zrobić? sillnik oryginalnie jest z przekładnią. Jak go wyjąć jak kadłub jest sklejony? Odciąć dziub i go rozciąć na pół a potem sklejać? Dziękuję za wszelkie wskazówki i porady. Myślałem o przejściu na bezszczotkę ale raz silnik, dwa regulator a raz i dwa daje trzy a trzy to mój portfel tego nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja szczotka z przekladnia tez wylazila... az zmienilem na bezszczotke....

 

... ktora zgubilem (silnik, kolpak, smigla) niedawno na lotnisku Muchowiec :)

 

 

nazbieraj na bezszczotke bo EG wtedy jest the best... 3-5 minut na silniku i 40 min lotow w gorze bez silnika :)

 

a przy aktualnym kursie $ to z chin bedzie tanio (unitedhobby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lada_g wielkie dzięki. Jednak człowiek uczy się do końca życia a i tak głupi umiera. No przecież u mnie jest tak samo, tylko nie wiem czemu ubzdurałem sobie, że silnik jest razem z przekładnią montowany w takim wgłębieniu na obu połówkach kadłuba, co po złożeniu go usztywnia i nie pozwala przesunąć. A co się tyczy instrukcji, to gdzie ja ją mam? :wink: Nie ma co gdybać, jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Raffik dzięki za propozycję ale chyba z EG zostanę na szczotkach. Tą spaloną 400-etkę zamieniam na 480, którą mam z innego modelu, a bezszczotkę AXI chcę zainstalować w Ventusie 2HX z CM Pro na przszły sezon a tego EG oddam synowi (7 lat, za rok będzie miał 8) niech się "szkoli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.