Skocz do zawartości

Cześć


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem Andrzej, aktualnie uczę się w technikum jako elektronik. Jakiś czas temu zacząłem się interesować zastosowaniem silników BLDC jako napędu w rowerach, oraz możliwością użycia alternatora (po zdjęciu diod) jako wspomniany silnik BLDC. Nie miałem wcześniej stricte kontaktu z modelarstwem. Od kilku lat biorę udział w zawodach robotów mini sumo, gdzie uważam że w wielu miejscach prace nad robotem są zbieżne z pracami nad modelami, dlatego nie jest mi obce posługiwanie się narzędziami typowymi w modelarstwie (oczywiście w moim mniemaniu ;)), takimi jak gwintowniki, wiertła od 0,5 do 5mm, dremel, szlifierka etc. Kilka lat temu zbudowałem antenę typu Yagi do odbioru wi-fi, udało mi się odebrać sygnał z odległości ok. 250m. bez użycia żadnego wzmacniacza. Aktualnie myślę nad zbudowaniem prostego wzmacniacza (albo spróbować użyć zwykłego od anten telewizyjnych) i sprawdzić na jaką odległość będę w stanie wysłać sygnał przy pomocy mojej anteny Yagi. Dodam jeszcze że jestem "fanem" Arduino jako platformy programistycznej i jestem obeznany w temacie MCU i oczywiście 8051, ale tylko tyle że potrafię napisać pogram do świecenia diodą, ew. sterowanie HD44780 i wgrać go oczywiście. Od forum oczekuję że znajdę/ uzyskam podstawowe informacje o informacje podłączeniu aparatury (połączenie esc z silnikiem, odbiornikiem itp.), ale o tym może w innym temacie. Sam myślę że mogę pomóc użytkownikom w dziale "Napędy i elektronika".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.