Skocz do zawartości

Zaklucenia??


Marcinmb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od paru dni gdy latam niedaloeko domu modelem Fox sam model dziwnei sie zachowuje...Po prostu gdy go wlanczam i aparature to lotki ustawiaja sie na max wychylenie..wtedy trymerem przesuwam je na srodek...Po 1 locie(zazwyczaj nieudanym gdyz model sam skreca i robi beczki :? )zakonczonym spotkaniem z matka zimia lotki znowu sa przestawiaone w inna strone..cierpliwie zmieniam je spowrotem a one i tka "wariuja"ruszajac sie tam i zpowrotem(max wychylenie i center)i zawsze tylko w jwedna strone...Zalanczam filmik moze cos podpowie...Nie da sie latac tym modelem..Przypuszczam ze to moga byc jakies zaklucenia ale od czego??Specjalnie sprawdilem to dzis o 3 w niocy i efekt byl ten sam...moze ktos tu ma jakis nadajnik??Wiem tylko ze sasiad ma aparature RC ale on ma 40mHz a ja 35..Naprawde nei weim co to jes ti porsze o pomoc :|

 

EDIT: Filmu zapomnialem dac..

ps.dodam jeszcze z enie dotykalem drazkuw podczas krecenia filmu...Za kazda pomoc bedzie punkcik Pomocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć filmik na youtube, bo na vimeo trzeba się rejestrować :/

 

A jeśli chodzi o opis to zrób małą diagnozę, weź inną parę kwarcy, jeśli dalej jest to samo, to wiesz, że to nie zakłócenia. Następnie zmień nadajnik na np. kolegi, potem tylko odbiornik (ze swoim nadajnikiem). Wykluczysz w ten sposób wadę jednego i drugiego. Na koniec odepnij po kolei jedno a potem drugie serwo (może zwarcie w silniczkach powoduje problemy) i ostatnia rzecz.. regulator.. podłącz inny.... więcej przyczyn raczej być nie może.

 

Kilkoma prostymi krokami dojdziesz co się dzieje i jaka cześć jest temu winna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie tak:

 

Wlanczam aparature

rozwijam antene

wlanczam zasilanie

I czasmai odrazu zmieni polozenie a czasami lotki stoaj i dopieor po loce sie zaczyna...

Niewiem co to za ustaiwenie co pan podal aparatura to Snawa VG6000 a obiornik to firmy "sunop" 6ch micro.Niewme co z tym jest ale nie da sie latac :| :evil:

 

Niestety nie mam innej pary kwarcow,w tym modelu nie ma regulatora jest to szybowiec a co dziwne servo wysokosci zachowuje sie normalnie...wariuja tlyko lotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij na ten kanał gdzie masz lotki inne serwo. Mogę się mylić ale obstawiam, że możesz mieć problem z potencjometrem w serwie. Na filmie nie widzę żeby wariwał ster wysokości a jakbyś miał zakłócenie to tym też by pewnie trzepało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.