Skocz do zawartości

Anteny tx i rx - w jakich kierunkach


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie przyszedł do mnie zestaw 1.3 ghz z rangevideo (swoją drogą bardzo szybko, zamówione w poniedziałek, paczka przyszła do domu w następny czwartek, cło pobrał listonosz bez zbędnych formalności).

Podłączyłem wszytko na sucho w domu i działa pięknie. Ale teraz pytanie, jak skierować anteny w nadajniku i odbiorniku. Wiem, że było na ten temat sporo, ale ilość informacji kompletnie mnie zdezinformowała.

Zestaw wyposażony jest w dwie identyczne antenki baciki, po jednej na nadajnik i odbiornik:

 

http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=index&cPath=35_36

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wyposażony jest w dwie identyczne antenki baciki, po jednej na nadajnik i odbiornik:

I tu chyba napotkasz na niespodzianki ...

Swoja droga jestem ciekawy pracy calosci na tych bacikach,powinno byc lepiej niz na 2,4 (zasieg) ale na niespodzinaki w postaci zaklocen szanse masz wieksze.

Zrob prosze czytelny filmik na bacikach,bedzie mozna zobaczyc roznice miedzy 2,4 i 1,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?

Wiem, że było na ten temat sporo, ale ilość informacji kompletnie mnie zdezinformowała.

Generalnie nie ma wielkich roznic/zmian.Poza troche inna ,,penetracja'' mikrofale maja podobna propagacje.Tak krotko i bardziej obrazowo,troche wiekszy zasieg,kosztem jakosci przekazu.

Przy dalszych lotach,a takie mniemam ze beda,nie unikniesz jednak anten o lepszym zysku.

Ale teraz pytanie, jak skierować anteny w nadajniku i odbiorniku

Z bacikami raczej nie ma co kierowac (biorac pod uwage polaryzacje),czyli obie powinny pracowac w pozycji pionowej.W lotach nad baza,moga byc dosc uciazliwe zaniki,to ze wzgledu na charakterystyke anten (kolowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.