Skocz do zawartości

Regulator Super


piejar

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ostatnio na UH 2 sztuki b. tanich regulatorów SuperSimple 50A (11,55 USD/szt czyli jakieś 25 PLN za regler z radiatorem) .

Niestety sprzęt przysyłany jest goły jak święty turecki, nawet bez instrukcji programowania.

Załączam link do instrukcji - może komuś się przyda. Swoją drogą parę opcji do zaprogramowania jest.

https://plus40.safe-order.net/slickzero//PDF/Programing_50A_and_above.pdf

Dziś trochę na tym polatałem ale nie sięgnąłem prądu znamionowego.

Odcięcie działa jak trzeba ale wymaga konfiguracji (liczba cel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Też kupiłem taki sam regulator i mam prośbę czy mógłbyś krótko objaśnić po Polsku :) jak go programować? wiem że musi być podłączony wtedy jak drążek jest na ful i akceptuje się ustawienia dając go w dół .Ale jak się wchodzi w poszczególne opcje/

Pozdrawiam I dziękuje za pomoc.Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wejść do trybu programowania to procedura jest właściwie identyczna jak przy innych reg:

1. włączasz nadajnik i dajesz przepustnicę na full

2. podajesz napięcie na regulator (znaczy podłączasz pakiet)

3. czekasz i nasłuchujesz sygnałów; oczywiście sygnały są nadawane przez silnik więc trzeba go mieć podłączony

4. kiedy regulator wyczuje że jest w trybie programowania wygrywa kilka tonów melodyjki i po niej jeden lub kilka "bipów".

Powiedzmy, że chcesz wejść do ustawień hamulca (brake setting); musisz więc czekać na sekwencję melodyjki i trzech bipów. Każda z "pozycji menu" jest powtarzana trzy razy, czyli licząc od początku:

mel, bip

mel, bip

mel, bip

mel, bip, bip

mel, bip, bip

mel, bip, bip

mel, bip, bip, bip

mel, bip, bip, bip

mel, bip, bip, bip

Podczas tej wytłuszczonej sekwencji musisz przesunąć przepustnicę na środek. Wtedy regler zacznie inną sekwencję tzn. "kropki i kreski" czyli krótki i długie sygnały. Podobnie jak w "głównym menu", każda opcja powtarzana jest trzy razy. Powiedzmy, że chcesz ustawić "ostry hamulec" - hard brake : czekasz na sekwencję "••• — — — —" 3 Short + 4 Long. Jeżeli pojawia się opcja, która Cię interesuje to masz dwa wyjścia:

a) wybrać daną opcję i kontynuować programowanie - przesuń przepustnicę na max

B) wybrać opcję i zakończyć programowanie - przesuń przepustnicę na min.

Ad a) reg zacznie powtarzać sekwencję mel+bipy - możesz wchodzić w kolejne pozycje menu,

Ad B) reg bipnie dwa razy i możesz lecieć.

Pomogło? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
Jeżeli chcesz wejść do trybu programowania to procedura jest właściwie identyczna jak przy innych reg:

1. włączasz nadajnik i dajesz przepustnicę na full

2. podajesz napięcie na regulator (znaczy podłączasz pakiet)

3. czekasz i nasłuchujesz sygnałów; oczywiście sygnały są nadawane przez silnik więc trzeba go mieć podłączony

4. kiedy regulator wyczuje że jest w trybie programowania wygrywa kilka tonów melodyjki i po niej jeden lub kilka "bipów".

Powiedzmy, że chcesz wejść do ustawień hamulca (brake setting); musisz więc czekać na sekwencję melodyjki i trzech bipów. Każda z "pozycji menu" jest powtarzana trzy razy, czyli licząc od początku:

mel, bip

mel, bip

mel, bip

mel, bip, bip

mel, bip, bip

mel, bip, bip

mel, bip, bip, bip

mel, bip, bip, bip

mel, bip, bip, bip

Podczas tej wytłuszczonej sekwencji musisz przesunąć przepustnicę na środek. Wtedy regler zacznie inną sekwencję tzn. "kropki i kreski" czyli krótki i długie sygnały. Podobnie jak w "głównym menu", każda opcja powtarzana jest trzy razy. Powiedzmy, że chcesz ustawić "ostry hamulec" - hard brake : czekasz na sekwencję "••• — — — —" 3 Short + 4 Long. Jeżeli pojawia się opcja, która Cię interesuje to masz dwa wyjścia:

a) wybrać daną opcję i kontynuować programowanie - przesuń przepustnicę na max

B) wybrać opcję i zakończyć programowanie - przesuń przepustnicę na min.

Ad a) reg zacznie powtarzać sekwencję mel+bipy - możesz wchodzić w kolejne pozycje menu,

Ad B) reg bipnie dwa razy i możesz lecieć.

Pomogło? :crazy:

 

czy ta metoda również pasuje do regulatora :

 

http://allegro.pl/item615634515_regulator_super_simple_60a_nowy.html

 

jeżeli nie poproszę o w miarę dobra instrukcję - może być ang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam regulator SS 40A. Znalazłem chyba nadającą się instrukcję.

Zamieszczam ją tutaj: http://odsiebie.com/pobierz/3277083---6c38.html

 

Wynika z niej, że regulator ustawiony jest domyślnie na pakiety Ni-MH.

Programowałem już kilka regulatorów, ale tej instrukcji nie rozumiem.

 

Czy moglibyście napisać mi jak mam go ustawić na 3S Li-Po i zmniejszenie mocy do max. 50% przy 3V na celę oraz na włączenie hamulca ?

 

:idea: Druga sprawa, to znalazłem coś na RC Groups. Dokładniej to to : http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=865198

Wynika z tego że jeden tranzystorek powinno się wymienić, inaczej nie odetnie dokładnie przy 3V na celę :(

Czy taka wymiana jest bardzo wymagana?

 

Trzecia sprawa, to czytałem że te regulatory się bardzo grzeją ( podobnie zresztą jak regle TP i WoW-RC ) .

Chcę zamontować radiator przeczepiany na gumkę. Czy to dobry pomysł i czy taki radiator będzie spełniał swoje zadanie, jeśli ma jeszcze na przeszkodzie termokurczkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.