Skocz do zawartości

POMOC! "Sky hawk" - podstawowe pytania...


Geraxus

Rekomendowane odpowiedzi

To tak kupiłem sobie samolocik bo jakos zainteresowało mnie te hobby ale nie wiem co robić dalej o to link jaki kupilem na allgro :

http://allegro.pl/item405058664_samolot_r_c_tw_742_4_kanaly_sky_hawk.html

jak mowilem nie wiem co dalej nie chce rozwalic swojego pierwszego modelu chcialbym byscie mi cos doradzili bo ja nie znam sie jak rozmawialem z pania przez telefon mowi ze on dobry do nauki latania i bym wszedl na to forum to mi pomoga wiec bardzo bym prosil o pomoc jakies wskazówki co robic itp. niedaleko mnie jest sklep modelarski wiec moglibyscie doradzic co kupic klej itp. chcial kupic nowy akumulator bo ten trzyma krotko ze moge latac 10-20 minut a chcialbym 1-2 godz. wiec bardzo prosze o pomoc itp. bo mam zielone pojecie o tym i nie wiem co i jak. ;/ jak przegladalem te forum to nie wiedzalem co i jak ;S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na poczatek moze klej Uhu por, ktore jest dobry.

Odnosnie latania 1-2h - nierealne, musialbys takie wsadzic..zee....tzn jest mozliwe do zrobienia, ale daruj sobie, dokup kilka takich samych akumulatorow.

 

Przed lotem sciagnij darmowy symulator FMS, i polataj chocby na klawiaturze, zawsze wyrobisz jakies ruchy.

 

i jedno wazne, zloz dobrze model, przed lotem wytrymuj, tj zeby Ci go nigdzie nie wznosilo.

 

Udanych lotow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec moglibyscie doradzic co kupic klej itp.

A co chcialbys kleic kolego ?

chcial kupic nowy akumulator bo ten trzyma krotko ze moge latac 10-20 minut a chcialbym 1-2 godz

To jest szybowiec i w zasadzie to latanie nim polega na szybowaniu ;) a powaznie - czy ty juz wogole latales ?

ja pierwsze loty mialem moze z 5 minut i uwierz mi, ze bylem "mokry",. zreszta nie kupisz takich baterii ... - polecam dokupienie pakietu zwyklego :) i nauke latania - jak nauczysz sie nie rozbijac modelu - to dokupisz silnik bezszczotkowy lepsze baterie i zapewnie inny model.

A dlugosc lotu zalezy od tego jak umiesz wykorzystac warunki w powietrzu - termike - lub jak latasz na zboczu - wiatr.

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kleic np. jak cos mi sie rozwali a pozatym nigdy nie latalem dlatego prosze o wskazowki i co oznacza ten szczotkowy ja mowie mam zielone pojecie wiec kazde pojecie jakies obce mi jest czy jakas nazwa silnicza itp. szybkowiec czyli ze moge silnik wylaczyc wysoko i se moge tak latac jak dobry wiatr a pani przez telefon mowi ze musi byc bez wiatru jak mam latac i czy to nie szajski jakis samolot ze mi sie rozleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym nigdy nie latalem dlatego prosze o wskazowki

Kolega wyzej napisal - sciagnij FMS - symulator - nauczysz sie odruchow.

i co oznacza ten szczotkowy

Ze napiecie na uzwojenie silnika jest przekazywane poprzez szczotki - silniki te sie szybciej zuzywaja i maja mniejsza sprawnosc - dla Ciebie wystarczy ;)

szybkowiec czyli ze moge silnik wylaczyc wysoko i se moge tak latac jak dobry wiatr a pani przez telefon mowi ze musi byc bez wiatru jak mam latac

Tak mozesz silnik wylaczyc - smigielko sie zlozy aby oporow nie robic i mozesz sobie szybowac - pani ma racje - na pierwsze loty im mniej wiatru - tym lepiej.

i czy to nie szajski jakis samolot ze mi sie rozleci

Rozleci sie jak nie potrenujesz i przywalisz w ziemie ;) - sam z siebie sie raczej nie rozpadnie - ale pisza ze maja w ofercie skrzydla zapasowe - wiec sie wyluzuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ten model nie szybuje jak szybowiec, silnik w nim to 480 szczotkowa, trzeba bardzo uważać na wychylenia sterów.Pomagałem jednemu koledze z forum polecieć tym modelem i nie wesoło było.Da się nim latać ale jako pierwszy model to kiepski wybór.Kadłub w nim jest z cieniutkiego tworzywa i jeden nieszczęśliwy kret może pogrzebać cały model.Z pakietem napędowym ni-xx jest dość ciężki i dość szybko lata.

 

Edit: nie nazwał bym go :Idealny model do nauki latania.

Lepiej by zrobili jak daliby zapasowe 2 kadłuby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak pisze ze ma dobry kadlub z jakiegos tam tworzywa ze moze ladowac na gorszeej jakosci podloza ale ze ma to granice ja kupilem ten samolot juz daje linka ale pani powiedzala ze ten lepszy do nauki

http://allegro.pl/item405231781_samolot_corsair_f4u_4_kanalowy_r_c.html

 

w takiej samej cenie wiec moge wziasc albo ten co dalem linka albo tamty na poczatku ten hawk czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ten drugi (F4U)to już całkowicie odpada do nauki latania, co do aparatury to mogę powiedzieć że jest lipna i nie wykorzystasz jej w przyszłości.Ona działa w paśmie 27MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kicha ;/ jak rozbije to kicha juz kasa poszla w srode bedzie sprobuje zlozyc powoli z instrucja dokladnie przeczytana i z wujkiem bo robi takie rozne rzeczy na mechanice sie zna itp. za rok~~ chce kupic jakis w sklepie modelarskim spalinowy jak ten wypali samolot ;] za jakies 800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.