Skocz do zawartości

Kłopoty z nadajnikami RangeVideo 2,4GHz 500mW


ZiMi

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno w RangeVideo dwa nadajniki jak w tytule:

http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_22&products_id=5

 

Obydwa uległy uszkodzeniu elektroniki po kilku lotach. :evil: Nie stało się to w wyniku kreta czy innego uszkodzenia mechanicznego. Jeden padł w czasie lotu (o mało nie straciłem modelu), drugi zaraz po włączeniu jeszcze na ziemi (mogę mówić o dużym szczęściu :? ).

Objawy są następujące:

Jeden wyłącza się maksymalnie po kilkunastu minutach pracy-pewnie jak się nagrzeje. Co prawda nadaje ale tylko falę nośną bo "w odbiorniku" jest czarny ekran a nie tzw. morka.

Drugi ma całkowite zwarcie - pewnie padła końcówka mocy.

 

Być może mam wyjątkowego pecha ale chętnie poznam również Wasze opinie o tych nadajnikach. Może nie są to moje odosobnione przypadki.

 

A tak przy okazji czy ktoś już reklamował w RangeVideo jakiś sprzęt? Czy Vova Reznik wymienia uszkodzone elementy jeśli tak to na jakich zasadach? (Jak na razie Vova nie odpisuje na mojego maila... :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jak na razie Vova nie odpisuje na mojego maila... )

O,to temat rzeka.

Ja mialem podobna historie z Mr. Wade z FH.

Jak sie dogadasz (po angielsku) to moze pojdzie na taki uklad ze wysle nowy,bez odsylania zepsutych,ale to raczej opcja dla ,,starych'' klientow.

 

Pewnym wyjsciem jest wyslanie i czekac co dalej....

Jesli masz nadajniki 500mW to raczej nie uwzglednia reklamacji.W prawym gornym rogu masz na 100% usmazony)pekniety scalak-koncowke.To normalne w tych tx.Trzeba radiator.Jesli tak jest,wmowia Ci ze wlaczyles bez anteny i padla koncowa,to norma.Im ten numer ze mna nie przeszedl :twisted: .Vova nie chcial byc slawny,podobnie jak Wade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

A czy możesz napisać Michale w jaki sposób zasilasz nadajnik? Chodzi mi o to czy jest on bezpośrednio połączony z lipolem czy też poprzez stabilizator 5V? Jeżeli tak, to jaki? Wiem że w/w nadajnik ma wbudowany stabilizator 12V i można go łączyć (podobno) bezpośrednio. Słyszałem, że w przypadku 5V napięcie trzeba stabilizować. Nie jestem niestety żadnym fachowcem ale zastanawiam się nad taką aparaturą.

Pozdrawiam

Michał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik trzeba zasilać +5V. Producent był jednak tak miły, że w zewnętrznym kablu jest stabilizator. W efekcie zasilasz nadajnik „bezpośrednio” z LiPola. Oryginalny stabilizator jest jednak impulsowy co wprowadza do układu dodatkowe zakłócenia. Najlepiej zrezygnować z oryginalnego kabelka i zastosować tradycyjny z radiatorem. Bezpośrednio na 12V jest nadajnik 1000mW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny uszkodzeń pozostaną chyba tajemnicą. Będę jeszcze próbował podmienić końcówkę mocy z jednego do drugiego nadajnika ale nie mam przekonania co do powodzenia tego zabiegu.

 

Jeśli chodzi o radiator to jest on niezbędny do stabilizatora, który można zamontować zamiast orginalnego. Nie jest to jednak element, który należy montować od razu po zakupie nadajnika. Moja konstrukcja działała tylko na orginalnym stabilizatorze i też było dobrze.

 

Póki co minął drugi tydzień od kiedy zawiadomiłem Vovę o problemach z nadajnikami. Vova milczy pomimo trzech maili, jakie do niego wysłałem. Nie liczę już na możliwość zareklamowania sprzętu. Niestety Vova Reznik okazał się nierzetelnym sprzedawcą. :twisted:

 

Praktycznie należy przyjąć, że sprzęt kupiony w RangeVideo nie podlega jakiejkolwiek gwarancji czy wsparciu technicznemu. Jeśli coś nie działa na "dzień dobry" lub ulegnie uszkodzeniu w trakcie użytkowania to trzeba kupić nowe. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem z nadajnikiem z rangevideo widocznie ostatnia partia była do bani, mój padł po 2-3 godzinach pracy również zwarcie na końcówce mocy , po wylutowaniu zwarcie znikneło ale pojawił się problem z ponownym przylutowanie elementy są lutowane na tzw. kulkach dookoła jest mnóstwo innych elementów bardzo drobnych , narazie mój znajomy elektronik próbuje przegryźć się z tematem zobaczymy co z tego wyjdzie, vova na maile nie odpowiada skurczybyk jeden :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na maile od Vovy nie liczyłbym. Wysłałem do niego jeden o konstrukcji:

Jeżeli -> odpowiedź -> to kupię

Na wyjściu nadal "0". Wygląda, że obywa się on bez naszych maili :twisted:

 

Łukasz - czy mógłbyś napisać czy są jakieś efekty znajomego elektronika (jeżeli jakieś będą)?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem z nadajnikiem z rangevideo

 

Czy udało Ci się ustalić co to jest za końcówka mocy. Chodzi o oznaczenie układu. W moich dwóch nadajnikach oznaczenia tego układu są zatarte pilniczkiem. :?

 

 

Na maile od Vovy nie liczyłbym.

Najwyraźniej RangeVideo ma na tyle dużo klientów, że może sobie wybierać spośród tych mniej zawracających głowę. Generalnie zostaliśmy zrobieni na szaro. Osobiście czuję się oszukany. W ostatnim swoim mailu do Vovy napisałem, że brak odpowiedzi z jego strony będzie skutkował negatywnymi komentarzami w internecie nt gwarancji udzielanych przez RangeVideo. Swojego problemu nie rozwiążę w ten sposób ale uważam, że należy poinformować potecjalnych klientów Vovy jak mają się sprawy. Gdyby ktoś miał podobne odczucia propnuję zamieścić swoje komentarze np na

 

http://www.vimeo.com/user354292

http://www.youtube.com/reznikvova

 

tudzież na innych forach modelarskich jak

http://www.rcgroups.com

 

Nie wykluczam jednak, że jeszcze zakupię identyczny nadajnik tyle, że tutaj:

https://futurehobbies.com/items_detail.asp?id=4&item=124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI:

VOVA REZNIK JEDNAK ODPISAŁ NA MOJE MAILE I CHCE WYMIENIĆ USZKODZONE NADAJNIKI.

 

Parę słów komentarza. Vova odpisał dopiero na mojego drugiego maila kilka dni po pierwszym. Pech jednak chciał, że Vova pisał z nowego adresu mailowego i mój serwer zinterpretował to jako spam. Odpowiedź Vovy przeleżała tydzień w zakładce spam. W między czasie napisałem kolejne ponaglenie, na które nie dostałem już odpowiedzi. Skończyło się to moim poprzednim postem z negatywną oceną gwarancji RangeVideo.

 

Póki co zamierzam wysłać obydwa nadajniki do RangeVideo i czekać na wymianę.

Zobaczę co i kiedy z tego wyniknie. (Nie chwal dnia zachodem :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Vova Reznik okazał się nierzetelnym sprzedawcą.
Póki co zamierzam wysłać obydwa nadajniki do RangeVideo i czekać na wymianę.
Nie wykluczam jednak, że jeszcze zakupię identyczny nadajnik tyle, że tutaj:

https://futurehobbies.com/items_detail.asp?id=4&item=124

Vowa czy Wade,jedni warci siebie.

I tu zaczyna byc widoczny sens istnienia forum (specjalistycznego) jakim jest

www.rc-cam.info

 

Zwracajac sie bezposrednio do sprzedawcy i podpierajac sie stosownym komentarzem

dzialanie reklamacyjne moze przyniesc skutek.W moim przypadku bylo to ponad 1000$ za kilka rzeczy.

Czy reklamacja tx-500mW przyniesie skutek,biorac pod uwage koszt przesylki,pozostaje pytaniem otwartym.Mi zwrocono za przesylke 140$ (ubezpieczona )

oraz za elementy.Slowem nie do;ozylem ani centa do interesu.To kwestia ,,perswazji'', a raczej jej skutecznosci-argumenty..

Oby bylo podobnie.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako komentarz do tej dyskusji chciałbym dodać,że pod koniec lipca mój znajomy z Florydy wysłał 120 $ płacąc kartą za Tx 500 mW i standardowy Rx. Minął ponad miesiąc. Ani towaru, ani zwrotu pieniędzy. Brak reakcji na e-maile. Chyba trzeba będzie się zwrócić do Visy o interwencję w związku z nieuczciwym sprzedawcą. A może ktoś ma jakiś pomysł na zmuszenie tego Vowy o wywiązanie się z transakcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież fcc cofneło certyfikaty dla range video i zakazałio sprzedaży niektórych nadajników i chyba paru odb
,

 

Ok, ale jak ja zamawiałem ok. 20 lipca, to nie było jeszcze informacji na stronie www o sprzedaży niektórych produktów tylko na eksport. Normalny sprzedawca, jak nie może wysłać, to zwraca kasę :evil: . A tu ani towaru, ani pieniędzy, ani pocałuj nie w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabrzmi nieprawdopodobnie ale dostałem kolejnego maila od Vovy z informacją, że otrzymał przesyłkę z obydwoma nadajnikami. Jeden nadajnik wymieni mi na sprawny a drugi wg niego jest... sprawny. :crazy: Widać, że Vova nie przeczytał załączonego opisu uszkodzeń i nie poczekał kilkunastu minut aż nadajnik się wyłączy. :( Tak więc po raz kolejny napisałem maila, żeby sprawdził nadajnik raz jeszcze. Mam nadzieję, że jeszcze nie wysłał mi tego złomu. :? Ciąg dalszy historii nastąpi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:D:D HAPPY END :D:D

Wczoraj listonosz dostarczył przesyłkę a w niej dwa nowiutkie nadajniki.

Ech, naczekałem się i namailowałem ale liczy się ostateczny rezultat. :mrgreen:

W między czasie musiałem jeszcze przekonać Vovę aby sprawdził dokładnie wyłączający się nadajnik bo początkowo uznał go za sprawny... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, ostatnio zetknelismy sie zpodobnym problemem z nadajnikiem 500mW. Padła prawdopodobnie końcówka mocy i jest zwarcie. Ciekawy jestem czy nasze starania o wymiane nadajnika równiez zakończa sie skukcesem.

 

Adminie piszesz, ze na100% pekniety scalak. U mnie na oko nie widac uszkodzenia, nadtopienia obudowy scalaka itp. Na pewno to jest t ten czarny scalak w prawym górnym rogu , czy mzoe jest cos z drugiej strony płytki czego nie widać ?

 

Swoja drogą, po co w tym nadjaniku jest radiator skoro nie ma on nawet kontaktu z końcówka mocy :o:o Pic na wode... Jezeli teraz kupi ten sam nadajnik to zorbie miedziane odprowadzenie ciepal do obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adminie piszesz, ze na100% pekniety scalak. U mnie na oko nie widac uszkodzenia .

Na oko to chlop w szpitalu umarl a w elektronice do ogladania pradu sluza miernik i oscyloskop naprzyklad a nie oczy :) .

 

Swoja drogą, po co w tym nadjaniku jest radiator skoro nie ma on nawet kontaktu z końcówka mocy :o:o Pic na wode... Jezeli teraz kupi ten sam nadajnik to zorbie miedziane odprowadzenie ciepal do obudowy.

Od spodu plytki pod koncowka jest taka kosteczka odprowadzajaca cieplo - ale mozna cos wiecej dolozyc tez od gory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.