Skocz do zawartości

pakiet 8x AA - gorący !!!


Tomek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupilem 2 koszyczki na baterie AA aby zrobic pakiet do apki Hitech 5flash i zrobilem, zmontowalem, udalo mi sie wepchnac akumulatorki ( 8x GP 2800) podpiolem i dzialalo, nie sprawdzalem z odbiornikiem, wkladalem je do srodka i jak wziolem do reki to poczulem cieplo, okazalo sie ze jedna spezynka przetopila plastik !!!!!

nie wiem jak to jest mozliwe i co moglo to spowodowac, :(

ma ktos jakis pomysl ? czy to wina aku czy koszyczkow ?

wie ktos jaki prad pobiera aparatura ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem jak to jest mozliwe i co moglo to spowodowac, :(

pozdrawiam

 

Obawiam sie , ze przy montowaniu zrobiles jakies zwarcie , ale na odleglosc to niestety - nie jestem jasnowidzem - moze ktos inny sie wypowie kto "widzi" telepatycznie :) .

Chyba nie wierzysz , ze stalo sie to bez powodu albo , ze to cud :) . Miernik w lapki i patrz gdzie to zwarcie moglo nastapic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet jest do apki, nie do modelu, nie chce ich lutowac poniewarz sa dobre, oraz mam do nich dobra ladowarke, jesli je spakietuje to bedzie problem z ladowaniem :roll:

sam zwarcia nie zrobilem poniewarz laczenia kabli sa izolowane tasma izolacyjna, patrzylem na koszyczki i tez mozliwosci zwarcia nie widac :roll:

 

pytanie

czy do aparatury nada sie lipol 3 celowy ? np 1000mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet jest do apki, nie do modelu

 

no to w czasie lotu padnie Ci nadajnik - efekt ten sam - kraksa :)

 

czy do aparatury nada sie lipol 3 celowy ? np 1000mAh

 

Nada się. A nawet większy. U Alexa jest wątek o lataniu na Lipolach w nadajniku.

 

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7467&start=0

 

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=8345&highlight=zasilanie+nadajnika

 

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=5963&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, ciekawe, dzieki :D alex to bylo moje forum przed tym, duzo czytalem, ale .... nie moglem sie doczekac na aktywacje, ale to nie temat na to ;)

 

większy? no moze 1300 ;) mam longmaxa 1800 (dziewica) i jest za szeroki o ok 7mm

 

ps. jesli utne wtyk od baterii, i zamontuje wtyk od oryginalnego pakietu bo nic sie nie stanie ? wiem ze kabel jest gruby bo duzy prad moze oddac i zwykle tak jest w RC, ale pytac moge ;)

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esli utne wtyk od baterii, i zamontuje wtyk od oryginalnego pakietu bo nic sie nie stanie ? wiem ze kabel jest gruby bo duzy prad moze oddac i zwykle tak jest w RC

 

Szkoda obcinać wtyk od akumulatora, ja wlutowałem dwa przewody ze złączem (takim jakie używam w lipolach) pod płytkę gniazda zasilania. Płytka zasilania we Flash5 jest osobno przykręcona koło akumulatora (warto też wtedy przelutować do tyłu oryginalny wtyk na akumulator - mniej wystaje do komory akumulatorów).

Ja osobiście mam też koszyczek na baterie (oryginalny Hitec) i nie miałem z nim żadnego problemu, teraz używam lipoli do zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w idac za waszymy radami wczoraj ok polnocy zmajstrowalem takie cos

4390f55a1e9a2574m.jpg

czyli rozwiazanie zupelnie nie inwazyjne (nie liczac oryginalnego pakietu)

 

czyli zrobilem przejsciowke, jako ze nie mialem lutownicy, a po kablach wnioskuje ze duzego pradu nie pobiera, pozwolilem sobie pilka do metalu naciać blachy od meskiej końcówki wtyku do baterii (od strony przejsciowki) aby dobrze zaczepic kable, na laczeniach sa koszulki, jak widac cos mi nie wyszlo, koszulke mam 3mm, kable beda lutowane jeszcze bo tak byc nie powinno ;)

 

tylko ze jest maly problem, pakiet wedlug producenta ma jakies 35mm szerokosci, inne pakiety roznia sie o jakies 2-3 mm na szerokosc, pakiet 1800 nie wchodzi o jakies 3-4mm +kable, czyli nie wiem za bardzo co robic aby lipole weszly tam gdzie maja byc baterie :/

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.