Skocz do zawartości

Aparatura do 550zł


gringo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich "uskrzydlonych" i "uwirnikowanych" kolegów modelarzy.

 

Wpadł mi w ręce model samolotu Precedent Lo Boy z silnikiem Super Tigre .51 z cała skrzynką startową itd. za smiesznie niskie pieniadze, bo właściwie to za darmo. Pomyślałem żeby go oblatać, bo po co ma leżeć i sie kurzyć. Do tego celu potrzeba mi aparatury, bo tylko jej nie dostałem. Serwa itp. są, nie ma natomiast nadajnika i odbiornika i zasilania do nich.

 

Ogólnie chciałbym coś z większą iloscią kanałów, bo nie wykluczam w przyszłości heli, ale też nie pisze że będą na pewno. Już miałem jednego, chwile polatałem, ale generalnie nie wciagnął mnie tak bardzo jak sie spodziewałem. Samolot zaś to inna sprawa, ten co mam akurat będzie pierwszy, czyli nauka latania, teraz aktualnie katuje symulator.

 

Ale do rzeczy, jaka aparatura warta zakupu? budżety to +/- 550zł, moze minimalnie więcej.

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=213 Sanwa VG6000 ma wszystko i jeszcze wiecej, ale z tego co wyczytałem brak programu dla heli

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4588 Futaba T6EXP najtańsze Spectrum, ale czy cos warte?

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2729 Hitec Eclipse 7, fajna, ale czemu to nie ma failsafe?

 

W sumie te mi wpadły w oko, moze cos innego wybrać? Wiem o istnieniu Graupnera MX-12 i Spektrum DX6i, ale tyle kasy to ja nie mam :P No i nie ukrywam że wolałbym nówke, Choc jakby była jakaś wypaśna używka w dobrym stanie to też będe zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"budżety to +/- 550zł, moze minimalnie więcej. "

 

jeśli minimalnie więcej oznacza +20zł na przesyłką to na Eclipsa może byc za mało zwłascza, że zestaw, który wybrałeś nie posiada odbiornika. jeśli już to Eclipse 7 bez serw

Ja jestem zadowolony z Eclipsa 7. Miałem przez pewien czas problemy z zakłóceniami, ale po powrocie z serwisu nie zauważyłem nic niepokojącego.

 

Jeśli masz kase na zestaw, który podałem ci wyżej to warto też zastanowić się nad Futaba 7CAP , tylko rezygnujesz z 3 szt serw cyfrowych

 

albo Futaba T7CP i zamiast 3 serw zamawiasz akumulator + ładowarkę.

 

Zasada jest jedna: Kup najdroższą aparaturę na jaką cię stać.

I dotyczy to również pozostałych części: serwa, pakiety, itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyślisz nad mx-12 ? Zbiera wiele pozytywnych opini, posiada program heli oraz mieści się w podanych przez Ciebie ramach finansowych. Sam używam i sobie chwalę :). Ewentualnie możesz trochę dołożyć i kupić zestaw z odbiornikiem, serwem oraz kwarcami za niewiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.