Skocz do zawartości

Fox z multiplexa a hol


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż chciałem sobie polatać jakimś szybowcem, ponieważ ładowarka do lipoli mi siadła a nowa dopiero w drodze. Zdjąłem więc z szafy foxa i dorobiłem mu haczyk do holu. Z powodu braku gumy założenie było takie, że kuzyn będzie ciągną żyłkę a ja wypuszczę model, i tu zaczęły się schody. Zrobiłem wiele prób z rożnym ustawieniem haku i nic model zwala się na skrzydło i wali w ziemię, nie wzbija się nawet na parę metrów :? . Czy może to być spowodowane wielkością modelu czy ja coś po prostu źle robię??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

albo za wolno biega ten twoj kuzyn(a moze jakis prosty bloczek - ja wykonałem ze zuzytej szpulki wedkarskiej) albo masz za mały kat pomiedzy srodkiem ciezkosci a miejscem haka w f1a hak stosuja bardzo blisko srodka ciezkosci a po za tym moze tez byc sytuacja ze model ma za mała statecznosc - co tutaj zrobic to nie wiem bo powierzchnie statecznika albo wznios zwiekszyc za bardzo nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś nic o modelu lotki ? . Dużego modelu to kolega raczej nie uciągnie bo to nie latawiec. Lokalizacja haka holowniczego powinna być 5- 10* przed środkiem masy, może niedobrze masz wytrymowane lotki albo ster kierunku , a poza tym pozostaje geometria ,zwichrzenia ,symetria wzniosu płata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory nie zauważyłem że to z multiplexa , liczyłem że to większy model .

 

Andrzeju to nie twoja wina lecz tego kto zakładał wątek. Pisząc fox miał zapewne na myśli foxa z multiplexa. No chyba ze ma dużą szafę to może być inny model ale wątpię. Narazie to trzeba czekać na sprostowanie założyciela wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.