Skocz do zawartości

Katana MD budowa i pytania


potemp667
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Katana MD marzyła mi się od ponad roku i w końcu się udało.

Jest to mój pierwszy "całkiem nowy" model więc przemyśleń i stresu związanych z wyposażeniem jest dosyć dużo.

 

Napęd będzie klasyczny:

http://www.nastik.pl/modele-klasy-p-4779.html

 

Problemem są zalecane serwa HS-65-HB - wychodzi prawie 300zł. Jak dla mnie to przesada ponieważ jest coraz więcej alertów o awaryjności tej firmy. Dodam, że PA wcale ich nie zaleca tylko polskie sklepy..

 

Napiszcie co myślicie o następujących:

HS-53 - czy wytrzymają nylonowe trybiki?

TP MG90 S, D, B (będą trochę cięższe).

Feetech czy też Fitec

Power HD 1900A

Power HD DS65HB - wyglądają rewelacyjnie tylko czy nie usmażą beca.

Całkiem nieźle zapowiadają się Emaxy ale są niedostępne...

 

Jeśli wszystkie inne opcje poza HS65HB to badziewie wtedy wezmę te "orginały".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po pierwsze gratulacje nowego modelu !!!

 

Jeśli chodzi o serwa, nie sugerowałbym Ci HB oraz plastików - nawet na lotkach (nie mówiąc już o tyle modelu) - niezależnie od marki serwa.

 

Nie wiem jak latasz, ale dwa razy 65HB wysypały mi się w powietrzu w moim ParkMasterze.

Rzeczywiście dawałem mu w kość, ale szkoda byłoby stracić taki model, jaki masz cięższy dwa razy od PM'ra.

 

65 MG na lotki będą zdecydowanie lepsze, choć dałbym znak zapytania jeśli chodzi o tył modelu, (ale to już moje osobiste preferencje)

 

Na tył z przyzwoitych serw może być Savox 0255MG lub Hitec 70MG lub 5070MG (jeśli Cię stać).
Na tych latałem, latam i na razie (odpukać) nic się nie dzieje.

Choć metale łapią drobne luzy po sezonie.
 

Jeśli chodzi o PowerHD, to jeden jest plastikowy, drugi HB, więc ja bym Ci ich nie proponował.

 

Mojemu koledze na Extrze 1,22m wysypał się znacznie mocniejszy niż wskazałeś  PowerHD 1810MG zamocowany na S.W.
Po rozkręceniu okazało się, że ten MG jest .... nieco przekłamany.
Na samej górze było kółko z jakiegoś twardego materiału, ale z pewnością nie był to metal.

Także strasznie przykro, ale Extra poszła do krainy wiecznych lotów :(
Ja jednocześnie już tej marce nie ufam, choć latałem na nich przez sezon bez problemów.

 

Używałem też kiedyś Coron 939MG z HK, ale zrezygnowałem, bo nie trzymały dobrze centrum, a na kierunku czy wysokości to słabo.

Być może trafiłem na jakąś kiepską partię.

 

Pozostałych marek o których piszesz nie znam - może koledzy się wypowiedzą.

 

P.S. Z góry przepraszam za celowanie w droższe serwa niż wskazałeś

Nie mam preferencji co do marki, ale zdecydowanie posiadam jeśli chodzi o jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.