Skocz do zawartości

Hitec Laser 4 i zakłócenia


alkraj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam aparature hitec laser 4 i mam taki problem, gdy na niskiej wysokości odlece troche dalej od siebie to są takie zakłócenia że model nie reaguje na ruchy drążkami i spada na ziemie. Czy to normalne czy może jast to spowodowane jakimś uszkodzeniem?

Dodam jeszcze że na dużej wysokości nie ma zakłóceń. Może to jest spowodowane tym że blisko lotniska są dwie wieże telefoniczne?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem odlatując modelem od siebie antena nadajnika "widzi "antenę odbiornika jako punkt przez to zmniejsza się zysk anteny odbiorczej a za tym idzie zasięg latając wysoko anteny "widzom" sie po ukosie dlatego masz większy zasięg . zresztą w linku wyżej masz wszystko opisane .Co do nadajników telefonii komórkowej to by ci siały tak samo wysoko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antete mam luzem w środku modelu

 

Tak się nie godzi postępować z anteną ;-)

 

Wypuść połowę anteny poza model tak, żeby luźno wisiała. Zabezpiecz ją tak, żeby ten odcinek, który jest w kadłubie był prosty. Albo wypuść całą antenę na zewnątrz i przyklej taśmą samoprzylepną do ogona, tak żeby połowa (no może 1/3) zwisała luźno z tyłu, a pozostała część była równolegle z kadłubem.

 

Tak chyba zaleca Graupner (albo inny producent).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.