Skocz do zawartości

Flash EPP - narazie dobór RC


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Dumnie nosze plakietkę Latacza, :jupi: postanowiłem zainwestować pieniądze których nie mam w coś naprawdę dobrego, czyli Flasha do lekcji 3d

 

Najpierw elektronikę sobie dobiorę

 

http://unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6470&Product_Name=ZIPPY_1000mAh_3S1P_25C

 

Do tego turnigy 924kv, odpowiednik hackera 20-22L

 

miał ktoś ten pakiet? kupilbym 2-3 sztuki, w zasadzie innego nie ma w UH, oprócz rhino, ale on waży 100g

 

Amerykańce stosują pakiety 1320mah, ale ważą tylko 85g (i po 50$ są...)

 

 

Temat z czasem przerobię na relacje Flashową, mam taką nadzieję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten pakiet i ten model za pół roku odpowiem jak sie sprawuje.

Mam kilka pakietów tej pojemności właśnie do flasha i każdy od nowości jest poddawany kontroli oraz zapisywane jest każde ładowanie. Na wiosnę będę miał porównanie, które brać. Narazie pakiet trzyma ładnie napięcia niema wielkiej różnicy po lataniu na celach.

Pozdrawiam Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn po ilu już cyklach? Ile minut na tym zippym latasz i jak?

 

u mnie niedługo oznacza koniec sierpnia-wrzesień, i stanę na uszach aby modelik z całym osprzętem mieć.

 

Inna sprawa, że spóźniłem się na ładowarkę z UH za 40$ i dopiero za ~miesiąc one będą :(

A postanowiłem sobie, że nie będę e-skajową ładował

 

w gruncie rzeczy nie ma co wyprzydzać, za niecałe 30zł nie ma się co zastanawiać, jak po kilku miesiącach padnie to trudno, nie majątek.

 

 

Amerynańce często stosują thunder power, gdy zobaczyłem ile waży pakiet 1320 szczena opadła - 85g... no ale 50$ to za dużo

http://www.b-p-p.com/product.php?productid=28&cat=9&page=1

 

 

p.s. a jak Flash się spisuje? Na forum tylko 2 osoby z nim znalazłem, Ciebie i Darka Zarzyckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sprawuje sie rewelacyjnie jak na moje umiejetnosci ktore dzieki niemu mam nadzieje wzrosna. Model kupiłem jak zobaczyłem latanie nim w wykonaniu Roberta Oseta z Perfekthobby. Jest to mój dyzurny model . Pakiet ma wylatanie 28 cykli lot trwa 7do 8 minut ale praktycznie cały czas cwicze fugury. Bardzo polecam ten model.

Koniecznie mocne i lekkie serwo na ogon najlepiej z przekladnia metalowa.

Pozdrawiam Slawomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, mocne i lekkie... pewnie hitecowskie, ale to ~60zł sztuka :)

 

miałem zamiar dać 4xHXT900, chyba, że z UH coś innego na ogon polecasz?

 

Więc przekonałeś mnie do Zippy, 7-8 minut to nie za dużo (przepustnica często na max gazie?), ale jak zainwestować w 3 pakiety to już sporo zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i Dorwał się głupi do siana...

 

Mój zapał + instrukcja skaleczyły ten model...

 

Nie zobaczyłem małego szczególiku, który mówi o tym, że skrzydło ma być położone GÓRĄ do ziemi (po wycięciu w lotce...), więc jak to nauczyony skrzydło górą do Bozi i kleimy. CA + węgiel i ślicznie wygląda.

 

Ale coś mi nie pasuje, wykłon! W drugą stronę, w lewo (od zadka...)

 

Rozklejacza nie mam... i albo jakoś to rozkleję, albo sam muszę wykłon naprawić... :roll: :roll:

 

 

instrukcjanw2.jpg

 

 

instrukcja1or4.jpg

 

 

 

 

wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odetnij, przyklej z dołu i wzmocnij bo obu bokach kawałkiem jakiegoś pręta szklanego lub węglowego.

 

co do akuma to na jednym z filmów Zak West lata na pakietach Tunder Power 1320 13C dlatego takie lekkie. Silnik ma Axi 2212/26 który bierze na maxa 12A.

 

Proponuję kupić ci większy akum. wagą się nie przejmuj. Jak dasz ten silnik turnigy co planujesz który ma niecałe 20A prąd maksymalny i do tego akum 1000 25C ( który na prawdę ma pewnie z 15C) to okaże się że po 20-30 lotach będziesz miał dość mocno wykończone akumy, pojemność spadnie im do 800 i masz 5 min latania. Kup sobie akum 1250 lub 1300 i masz zdecydowanie więcej latania i więcej cykli ładowań

 

Ja latam na ciężkim A123 (ok 130g) model mi waży ok 460g i nie ma problemu z lotem 3d na niewielkiej nawet powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rozwiązanie jest takie:

1. Nie rozcinać wykonanego błędnie klejenia, aby nie zdemolować geometrii samolotu.

2. przeciąć poziomą belkę kadłuba w połowie długości ramienia statecznika.

3. obrócić odciętą, tylną część kadłuba o 180 st. i po sprawdzeniu zachowania osi symetrii samolotu przykleić punktowo średnim CA.

4. Sprawdzić geometrię i jeśli jest dobrze skleić finalnie,

5. naciąć kanałki i wkleić płaskowniki węglowe 1x4 w dolnej stronie poziomej belki ogonowej na odcinku od dźwigara skrzydła do łoża statecznika poziomego.

6. "wykłon" silnika w drugą stronę uzyskać z.p. podkładek lub zamocować dodatkową wręgę, którą pokazałem w sąsiednim wątku o fleszu.

Pzdr-

:D A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to już wczoraj bo zasnąć nie mogłem :D

 

Delikatnie podwazyłem kawałek rurki w skrzydle, skalpelem skrzydełka i przykleiłem. Geometria wygląda na bardzo dobrą, położony skrzydła na ziemią w pełni do niej przylegają, a zaklinowanie też wydaje się być dobre...

A estetycznie może ciutkę się pogorszyło, ale i tak wiele on przejdzie...

 

Sławek, mam te 3 fullymaxy 1050 20C, zamierzam też jeden z UH kupić, myślałem nad Rhino 1050 30C...

 

nie wiem czy warto pchać się w większy skoro ten ma 30C :) A swoje i tak waży, bo ponad 90g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się tak:

 

album_pic.php?pic_id=251

 

 

Mocowanie podwozia zmieniłem trochę, wstawiłem nakrętki z uszczelką 3mm, strasznie mocno się wkręca, podwozie trzyma jak skała

 

album_pic.php?pic_id=253

 

album_pic.php?pic_id=254

 

 

album_pic.php?pic_id=255

 

album_pic.php?pic_id=256

 

 

Mocowanie silnika tylne, takie bardziej preferuję

 

album_pic.php?pic_id=260

 

album_pic.php?pic_id=257

 

album_pic.php?pic_id=258

 

 

Serwa ogonowe (TP Sg90 i Sg91) przedłużyłem, z tym, że odciąłem końcówki przedłużaza i serwa, zalutowałem, i kilka g dobre :P

 

album_pic.php?pic_id=259

 

album_pic.php?pic_id=261

 

 

 

Zostało dorobić napęd pull-pull.

 

Bez pakietu, śmigła, regulatora, odbiornika i pul-pula waży 310g. Więc podejrzewam, że waga bez pakietu będzie w okolicach 350g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć flasha gotowego, całkowicie, ustawiłem w nadajniku 2 wersje

1. D/R na 30%

EXP -65%

 

2. D/R 100%

EXP -65%

 

Chyba wyjaśniać nie muszę :)

 

 

Gotowy, gotowy ale nie poleci, bo za słabe są lipole... jutro zamówię na UH, więc może za półtorej-dwa tygodnie oblatam... :(

 

Waga gotowego spora, bez pakietu 375g.

 

Zawmawiam te RHINO 1050 30C

Waga 95g, więc 470g... Chciałem mieć 450g max, ale co tam, nie odczuję różnicy...

 

A może ktoś ma inną propozycję pakietu? (odnośnie porady o 1200-1300, za ciężkie są przy mojej wadze modelu) :)

 

 

album_pic.php?pic_id=287

 

 

album_pic.php?pic_id=288

 

 

album_pic.php?pic_id=289

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn pakiet przyczepię tak aby nie dotykał tej cześci poziomej. Kiedyś mi mówili (jak Shocka Extrę robiłem), że jak jest przyczepiony w części pionowej kadłuba to nic nie szkodzi...

 

A wycinać w EPP nie chcę, więc to odpada.

 

Czyli pokombinuję aby pakiet był po prawej (bo regiel i odbiornik mam po lewej także...), tylko nie wiem czy kable będą wystarczające... (zasilania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doszły pakiety Rhino 1050 30C, z radością na twarzy dolutowałem goldy 2mm i poszedłem na łąkę.

 

Tam jakiś ktoś na traktorze przyjechał, pogonił mimo prośby (w końcu co przeszkadza malutki elektryk na zwykłej trawie...), ale kultura u niego niska, to się przeszło na inną łąkę, tam trawa niziutka... ledwo skoszona

 

Mój błąd, nie sprawdziłem zasięgu na nowej łące... Wyleciałem, banan na twarzy (taaaki model), i nagle na jakichś 10m w górę, z 15 odemnie brak kontroli... kompletnie nic, model korkociągiem na prędkości w glebę...

 

Poszło śmigło, kawałki epp przy silniku, płaskowniki w dziobie się wyrwały, jedna połówka skrzydła częściowo się oderwała (w miejscu klejenia) i linki się poluzowały (i chyba jeszcze gwint od serwa się wyrobił)

 

 

Nie wiem czemu, antena rozwinięta, ~30cm zwisa

 

do jutra model powinien być gotowy...

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jedną rzecz zrobiłeś źle montując wyposażenie. Konkretnie chodzi o regulator. Wg mnie powinieneś obrócić go wokół jego osi podłużnej o 180 stopni. Teraz jest zamontowany w taki sposób, że tranzystory nie mają chłodzenia (na tej ścianie regulatora, na które masz tranzystory, masz też rzep i on nieźle izoluje ciepło). Przegrzany regler pewnie nie działa tak jak powinien i wydaje mi się że może się odciać... i wtedy samolot spada, i ciężko znaleźć później przyczynę awarii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie miałem żądnych problemów z zasięgiem. Sprawdziłem, 40 kroków, dalej nie szedłem bo i po co :)

 

Na pakiecie Thino 1050mah 30C lotu jest 9-10 minut. Przy lataniu na małym gazie (np. rolling harrier i podobne), można polatać nawet 11minut :)

 

Przeczepiłem na przeciwległy kraniec skrzydła 2 monety 5groszowe.

 

Jednak w harrierze kiepsko mi szło, model po dotknięciu drąga lotek łatwo się zwala, trzepotało nim na boki, że hej... mimo że wychylenia zmniejszone... fantastic dużo lepiej to robił. Kilka kombinacji z SC nie pomogły.

 

No ale wszystko przedemną :D

 

Wisieć wisi, ale jak na razie raz kilkanaście sekund, myślałem że łatwiej będzie tym modelem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.