Skocz do zawartości

Quest 50 i ultimate 120


Marek24

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze, nie ważyłem jak tylko wrócę do domu po pracy zaraz go zważę :)

Ale według obliczeń powinno to być ok 4 kg

Model jest opisany w "RC Przegląd Modelarski" nr 5/2008 Tam piszą ze jest to model produkowany pod marką Coobra, której właścicielem jest firma Daltex z Katowic.

Ps. Model został zakupiony w RC-world też z Katowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie szalałem tym modelikiem :) choć troszkę mnie korciło.

Silniczek jest jeszcze na dotarciu,

wykonałem nim dopiero trzy loty.

Model lata super, nie wymagał prawie żadnego trymowania, jest bardzo posłuszny, nie ma mowy o żadnym przepadaniu czy wchodzeniu w korkociąg,

Do 3D trzeba będzie zwiększyć mu wychylenie steru wysokości i pomyśle o drugim serwie

Będę też zmieniał śmigło na APC 16x4W do 3D

Pozdrawiam

 

Co do wagi to na mojej "kuchennej" kończy się skala przy 3kg. Jak tylko pożyczę wagę napisze na forum ile wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fajne modeliki a zwłaszcza Ultimate.

 

Będę też zmieniał śmigło na APC 16x4W do 3D

 

jeżeli mogę ci coś poradzić to tego na twoim miejscu bym nie robił.

Mam ten sam silnik w Funtanie i latam na drewnianym śmigle 17x6 Menz na którym robi 9.000 obrotów na ziemi, biorąc pod uwagę że w locie obroty są większe ryzykujesz wyjście poza zalecany przez producenta zakres obrotów.

 

Ja do 3D używam właśnie tego śmigła i ma bardzo ładny ciąg a przy wadze mojej Funty 4 Kg Hovering na 1/2 gazu a na maxie to tylko i wyłącznie pionowo w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fajne modeliki a zwłaszcza Ultimate.

 

Będę też zmieniał śmigło na APC 16x4W do 3D

 

jeżeli mogę ci coś poradzić to tego na twoim miejscu bym nie robił.

Mam ten sam silnik w Funtanie i latam na drewnianym śmigle 17x6 Menz na którym robi 9.000 obrotów na ziemi, biorąc pod uwagę że w locie obroty są większe ryzykujesz wyjście poza zalecany przez producenta zakres obrotów.

 

Ja do 3D używam właśnie tego śmigła i ma bardzo ładny ciąg a przy wadze mojej Funty 4 Kg Hovering na 1/2 gazu a na maxie to tylko i wyłącznie pionowo w górę.

 

Niekoniecznie sie z Toba zgodze. Pamietaj, ze stosujesz lzejsze smiglo, wiec mniej obciazasz silnik. Poza tym smiglo APC z serii W jest zdecydowanie szersze, co obciaza silnik jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poszukalem i znalazlem, ze polecanymi smiglami sa APC17x6, czyli rozmiar taki, jak sugeruje Grzegorz.

 

Znalazlem tez wzmianke o APC 17x4W i o tym, ze jest bardziej polecane niz 16tka (chociaz rowniez stosowana). Dla przykladu znalezione dane:

 

smiglo:APC 17X4W

obroty na ziemi:9500

ciag: 17 LBS. 12 OZ czyli 8kg.

silnik:OS 120 AX

paliwo:15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie sie z Toba zgodze. Pamietaj, ze stosujesz lzejsze smiglo, wiec mniej obciazasz silnik.

No tutaj ja niekoniecznie się z tobą zgodzę, lżejsz śmigło pozwala jedynie silnikowi szybciej wkręcić się na obroty (i tu wg mnie wielka zaleta śmigieł drewnianych do 3D do 2taktów) ale jak już się rozkręci to tak drewno jak APC osiągnie podobne obroty. Według mnie zmniejszając skok śmigła z 17x6 na 17x4 czyli o 2 możesz sobie poszerzać łopate ile chcesz skok i tak pozostaje x4 APC mają wydajniejszy profil i dla tego obciążają bardziej silnik.

 

smiglo:APC 17X4W

obroty na ziemi:9500

:shock: takie są właśnie maksymalne obroty tego silnika deklarowane przez producenta. Co w tym momęcie ze wzrostem obrotów w locie :roll: przekręcenie silnika?

 

Po co ryzykować skoro model jak pisze Marek24 waży 100gr mniej od mojej Funtany a jak już pisałem moja Funta wisi na 1/2 gazu a jak otworzę cały to idzie pionowo jak z procy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowani się moją sprawą.

Myślałem troszkę nad tym śmigiełkiem

Ja latam na 16x8

Model leci w górę na ok 50% a do lądowania muszę wyłączyć silnik

bo na minimalnych mogę latać i latać,

a na ziemi muszę go trzymać, bo powoli się rozpędza

zaś jak mu dam minimalne mniejsze to silnik gaśnie.

tak więc mocy mu nie brakuje.

ale kupie sobie drewniane 17x6 będzie też ładnie wyglądać

Ja docierałem ten silnik na 5% ale teraz dam mu 10%nitro

Latałem ostatnio tym modelem i koniecznie muszę dokupić drugie serwo na wysokość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja latam na 16x8

Model leci w górę na ok 50% a do lądowania muszę wyłączyć silnik

bo na minimalnych mogę latać i latać

To jest spowodowane sporym skokiem śmigła jak zamontujesz 17x6 będzie dużo lepiej, model będzie latał wolniej przy tych samych obrotach silnika.

ale kupie sobie drewniane 17x6 będzie też ładnie wyglądać

Ja docierałem ten silnik na 5% ale teraz dam mu 10%nitro

na takim śmigle silnik będzie lepiej odpowiadał z niskich obrotów ponieważ jest lżejsze od APC czyli łatwiej go rozkręcić a to w 3D jest istotne bo jest ciągła zmiana obrotów.

 

Wg mnie to najlepsze śmigiełko do tego silnika do latania 3D, prześledź sobie cały post i zdecyduj.

Widzę że jest ktoś kto się ze mną nie zgadza ale to są moje prywatne obserwacje mając taki sam silnik jak ty pomyślałem że poradzę ci co nie co żeby szkód nie narobić jak zobaczyłem jakie śmigło masz zamiar zamontować, a nie wzniecać jakieś dyskusje tym bardziej że nie jest to odpowiednie miejsce bo to twój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak z akrobacją 3D na tym smigle idzie cos poszaleć jakis zawis nisko czy harrier ?

 

Boogie nie przesadziłes czasem 8kg ciagu z silnika 2 takta 120 mój Saito 180 30ccm daje 7.5kg ciagu na smigle APC 18x6W 8700 obr fakt ,że to 4 suw i jest słabszy ale nawet OS 160FX na zwykłym tłumiku nie dmuchnie więcej jak 8.5-9kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.