Skocz do zawartości

VII OGÓLNOPOLSKI PIKNIK MODELARSKI WILCZE LASKI 2008


Piotrek Pindral

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam, że w najblizszy wekend spotykamy się w Wilczych Laskach koło Szczecinka!

 

16-17 Sierpnia 2008

Lotnisko Wilcze Laski koło Szczecinka.

Mam przyjemność zaprosić wszystkich modelarzy lotniczych do wspólnego latania na „VII Pikniku Modelarskim”, w ramach którego odbędzie się również: „VII Ogólnopolski Zlot Wicherków i innych OLD TIMERÓW”. Sobota jest dniem zarezerwowanym głównie dla miłośników „Wicherków” oraz innych OLD TIMERÓW (modeli starej, klasycznej konstrukcji), wieczorem odbędzie się ognisko. Chętni mogą wziąć udział w zawodach ”Wicherków” RC oraz OLD TIMERÓW rywalizując o ciekawe nagrody. Osobno klasyfikowane będą „Wicherki i osobno pozostałe „klasyki”. Oceniana będzie jakość wykonania modelu i precyzja pilotażu. Podjęta będzie również próba bicia rekordu świata w ilości „Wicherków” przebywających jednocześnie w powietrzu (dotychczasowy rekord to 8 modeli).

Niedziela będzie dniem wielkiego międzynarodowego PIKNIKU MODELARSKIEGO. Wśród wszystkich gości zostaną rozlosowane liczne upominki modelarskie a wszyscy otrzymają: czasopisma, katalogi modelarskie oraz plakietki okolicznościowe itp. Chętni będą mogli wziąć udział w zawodach precyzyjnego lądowania (osobno dla modeli silnikowych lądujących na asfalcie a osobno dla modeli szybowców i motoszybowców lądujących na trawie)..

W ramach imprezy odbędzie się również giełda modelarska oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy sklepy modelarskie do wystawienia swoich kramików opłata za jeden dzień - 30 zł, za dwa dni - 50 zł. (z tych opłat zwolnieni są fundatorzy nagród o wartości minimum 50 zł!).

Istnieje możliwość rozbicia namiotu na miejscu (5 zł. od namiotu lub przyczepy kempingowej).

Dysponujemy opuszczonym lotniskiem wojskowym z doskonałej jakości asfaltem i lądowiskiem trawiastym- raj dla modelarzy J . Na uczestników czekamy już od godziny 9:00. Wpisowe 10 zł.(będzie pobierane na miejscu).

Mile widziani będą wszyscy modelarze lotniczy, niezależnie od preferowanych klas i posiadanych umiejętności. Bezpieczeństwo w powietrzu i na ziemi będzie zapewnione między innymi dzięki: systemowi depozytu nadajników, pracującym non stop skanerom (w tym kilka dni przed imprezą) oraz „patrolom porządkowym”. Patronat medialny: „RC PRZEGLĄD MODELARSKI”. Sponsorzy : Urząd Miasta, Urząd Gminy, „Modelarski Świat”, „MODELARZ”, SAPiK, firma stolarska „SOKÓŁ”, Wojsko Polskie

Dojazd: ze Szczecinka wyjeżdżamy w kierunku na Piłę, udajemy się do Turowa Pom. (kierunek Piła) następnie kierujemy się na Wilcze Laski. W Wilczych Laskach przy kościele skręcamy w prawo (teraz pas mamy po lewej stronie ok. 1 km.). Pozostaje tylko skręcić w lewo za zniszczonym dworkiem i asfaltowa droga doprowadzi was na miejsce. Zaś jadąc w stronę Szczecinka z Piły (z Piły kierunek Koszalin), wówczas w Lotyniu skręcamy w lewo, dojeżdżamy do wsi Wilcze Laski, za kościołem jedziemy prosto i za zniszczonym dworkiem skręcamy w lewo i już jesteśmy na lotnisku. Jadąc z kierunku Szczecina nie dojeżdżamy

do Szczecinka tylko we wsi Sitno skręcamy na Dziki, tam kierujemy się na Turowo Pom.

a stamtąd na Wilcze Laski. Zapraszam serdecznie!

Informacja :Regulamin zawodów „Wicherków”.

 

 

Celem zawodów jest wyłonienie najstaranniej wykonanego i najlepiej latającego modelu

„Wicherek RC” dowolnego rozmiaru.

Dopuszcza się tylko niewielkie zmiany konstrukcji (jak np. lotki, zmieniony obrys statecznika pionowego, zmieniony profil skrzydeł i stateczników) nie wpływające jednak w radykalny sposób na zmianę sylwetki pierwowzoru. Kadłub nie może posiadać zbieżnego widoku z góry. Premiowana będzie klasyczna technologia wykonania (listewki, sklejka, balsa, papier japoński), oraz stare elementy jak koła, drewniane śmigła, stare silniki itp.

Ocena składa się z sumy punktów za ocenę statyczną i ocenę za dwa loty. Na ocenę statyczną wpływ ma: jakość wykonania i wrażenie ogólne. Lot należy traktować jak lot modelem makiety lekkiego górnopłata np. RWD-5, Piper Cub, PZL-104 Wilga. Ocenie podlega precyzja pilotażu

i realizm lotu.

Ostateczna ocena to: ocena statyczna max. 10 pkt. (max. 5 pkt. za wrażenie ogólne + 5 pkt. za jakość wykonania) + 1 lot (max. 15 pkt.) + 2 lot (max. 15 pkt.) = max. 40 pkt.

Sześciu najlepszych zawodników po ocenie statycznej i dwóch kolejkach lotów kwalifikuje się

do lotu finałowego.

Według podobnego regulaminu oceniane będą pozostałe OLD TIMERY, z tą różnicą, że lot ma odzwierciedlać możliwości i właściwsi „oryginału” a nie musi być traktowany jak lot makietą górnopłata.

Organizator dopuszcza możliwość korekty regulaminu na wniosek zainteresowanych

 

PROGRAM PIKNIKU MODELARSKIEGO 2008

 

SOBOTA 16.08.2008

„OGÓLNOPOLSKI ZLOT WICHERKÓW”

 

Do 12:00 – zgłaszanie modeli „Wicherków” do zawodów

12:10 – 13:30 – Ocena statyczna „Wicherków” i Old Timerów

13:30 – 17:30 - Loty konkursowe ( w tym czasie w powietrzu mogą przebywać tylko modele biorące udział w zawodach)

18:00 – Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

18:45 – próba bicia rekordu świata w ilości „Wicherków” przebywających jednocześnie

w powietrzu (w tym czasie w powietrzu mogą przebywać jedynie „Wicherki”)

19:00 – ognisko

 

NIEDZIELA 17.08.2008

„WIELKI PIKNIK MODELARSKI”

 

9:00 – 16:00 – Loty rekreacyjno-pokazowe modelami wszelkich typów i klas

11:00 – 14:00 – Otwarte zawody w precyzji lądowania.

14:00 – Losowanie nagród wśród wszystkich uczestników imprezy, wręczenie nagrody dla najmłodszego i najlepszego pilota „PIKNIKU MODELARSKIEGO”

 

Program może ulec niewielkim zmianom.

 

Piotr tel. 503 132 391 p.pietrek@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie , udało!!!!! Mimo fatalnych prognoz pogody deszcz zlitował się nad nami i udało sie w 100% zrealizowac sobotni program! Mało tego, zawody Wicherków miały liczną, silną obsadę, PADŁ REKORD ŚWIATA W ILOŚCI"WICHERKÓW" PRZEBYWAJĄCYCH JEDNOCZEŚNIE W POWIETRZU, OD TERAZ WYNOSI ON 11 MODELI!!!! Ogólnie stawiło się 35 modelarzy, masa ludzi chce przyjechac tylko na niedzielę, jesli pogoda bedzie łaskawa będzie naprawde fajnie, atrakcyjne nagrody modelarskie czekaja do rozlosowania wśród wsszystkich, którzy dotra na impreze i wpiszą się na liste uczestników! ZAPRASZAM SERDECZNIE, ci którzy nie przestraszyli sie pogody wygrali :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej kraszów...? Ja naliczyłem 6 a byłem tylko dzisiaj.Za to z zeszłego roku pamiętam tylko swoją z niedzieli :/ .Co prawda to prawda, impreza fajna ale tak tragicznej pogody nie pamiętam a to już mój chyba 5 z kolei zlot... Szkoda bo bankowo byłoby więcej lotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadki były tylko w niedzielę :) w sobotę pomimo kiepskiej pogody i prawie ciagle padającej mżawki obyło się bez strat ;). Nie wiem co się stało w niedzielę może sprzęt nie wytrzymał wszechobecnej wilgoci ? Chylę czoła przed wszystkimi obecnymi latającymi i nie tylko wytrwać na lotnisku i jeszcze latać w tak koszmarna pogodę to niezły wyczyn jednak modelarze to ludzie twardsi niz diament :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki kamień z serca mi spadł, udało sie zrealizować w 100% plan imprezy. Ciągle nie mogę uwierzyć, że mimo "braku słonca" przybyło 46 modelarzy!!!! Brawa dla zwycięzców w konkurencji precyzyjnych lądowań. Co do kraks, cóż niektorzy robili wszystko coby krety nie miały spokoju, nie można im tego zabronić :) były przypadki, ze jeden model rozbijał się regularnie :) zawyżając statystyki :) . Od dzis wzorcem twardości nie są ruscy podwodniacy tylko polscy modelarze :)

WIELKIE DZIĘKI WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE, DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przybyłem na niedzielną nie wicherkową częśc, pogoda nas napewno nie rozpieszczała ale o dziwo ludzi to nie odstraszyło !!! Jeszcze raz sie okazało, że nie ma co patrzeć na pogodę tylko zawijać się na impreze :P świadczy to tylko o mocnej pozycji tej imprezy która to została wypracowana przez kilka lat.

 

Rzeczywiscie doszło do kilku kraks (wiekszosć na własne zyczenie) nawet ja skasowałem podwozie wjeżdzajac w trawę :rotfl: no ale takie jest modelarstwo, raz na wozie raz pod wozem...

Co bardzo mi sie podoba, że impreza ciągle sie rozwija. Pierwsze imprezy odbywały sie dosłownie bez żadnego zaplecza, teraz piloci maja do dyspozycji namioty w których można było sie schronic, toalety, liczne konkursy z nagrodami (nawet ja się załapałem ;-) oraz specyficzny "domowy" klimat a tego brakuje na wielu imprezach. Oczywiście nie mogłem sobie odpuscić grillowania bo co to za impreza bez tego !!! Piotr juz miał gotowy rozpalony wystarczyło wrzucić kiełbaski ;-)))

 

Naprawdę dużo dobrej włożonej pracy w organizację imprezy, czekamy na zakonczenie sezonu o ile będzie, jak tak to napewno sie pojawie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie zlinczować, teraz zobaczyłem że w zapotrzebowaniu na pogodę :) pomyliłem daty i faktycznie jest poniedziałek po imprezie, świeci słonko, jest ciepło, wiaterku brak.... sprawozdania, podziekowania poczekają ładuję aku i jadę na Wilcze Laski niebo czeka....

A tak wogóle to co myslicie zeby spotykać się w tym magicznym miejscu częściej? Nie musza to byc wielkie zloty a koleżeńskie spotkania otwarte dla każdego. Kto był ten wie, ze miejsce jest idealne, myslę, że pomścimy pogode na zakonczeniu sezonu, na które juz teraz zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie bedzie linczowac. Pogoda rzadzi swoimi prawami. Grunt ze impreza byla i czuc modelarska brać :D A ktio nie był, jego strata. Było wesoło ( mimo pochmurnego nieba ) przy konkursie precyzyjnego lądowania. Wygral oczywiascie DJDIT ktory odwalil dwie popisowy i było po ptokach. Nastepnym razem jak bedzie konkurs to DJDITA nie wpisywac na liste. Dajcie szanse innym :P:P:P *

A najweselej bylo jak jeden zawodnik , wygladajacy jak Straznik Teksasu, podchodzil swoim deproniakiem do ladowania. Podchodzil, podchodzil i za cholere podejsc nie mogl :D Metr do przodu i zartaz trzy metry do tyly. Walczyl twardo jakby szczupaka wuciagal z jeziora. Padaly propozycje przemalowania lini ladowania czy tez pytania czy sedziowie maja taka dluga miare. Wesolo jak nic :mrgreen: Bez kraks sie nie obyło. Pozniej zapodam zdjęcia.

 

I jestem za zakonczeniem sezonu wlasnie w Wilczych Laskach.

 

Dziekuje ( i nie tylko ja ) tez organizatorom za spotkanie i atmosfere.

 

______________

* zartowalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, ZA ROK TO DOPIERO BĘDZIE IMPREZA :) ciesze sie że tak dobrze piszecie o imprezie ale aura naprawde nie pozwoliła mi wytoczyc całego arsenału atrakcji i innych udogodnień. Juz myslę, dreptam i załatwiam WILCZE LASKI 2009 a potem beda kolejne i kolejne i kolejne i ...... kolejne :) docelowo dążę do tego, żeby po ceremonii wreczania nagród impreze świetnił występ "Red Arows" :)) a tak serio to WY szanowni goscie dajecie mi powera i chec do działania a potrzeba go sporo. Sie rozgadałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim organizatorom {również ich rodzinom}za wysiłek jaki włożyli w zorganizowanie całej imprezy,nie będę wymieniał imiennie żeby przypadkiem kogoś nie pominąć :D Wiadomo przecież o kogo chodzi :D

Fajnie było,pomimo najgorszej pogody od siedmiu lat.

Byłem zdziwiony jak dobrze sobie radzili w powietrzu piloci Wicherków w tak silnym i porywistym wietrze :shock:

Przez tę pogodę nawet nie wszystkie zdjęcia nadają się do pokazania.

6360cd244b7c8c02.jpg

49c5ac9899b29f43.jpg

c1384b07fce2afbb.jpg

8f9fac12af29319d.jpg

ea9baabda5e6c02e.jpg

d359e52bef5ceada.jpg

8c914180329206c2.jpg

39949f7450077106.jpg

769fab7f0bf9a0e6.jpg

ede31e81cc43e3fa.jpg

9de572d2457a0205.jpg

c45246a8513a1c0a.jpg

0ddcc1009ef34fd5.jpg

463673f6ca816108.jpg

a6fb655acefef29b.jpg

e7557db4e085dbd1.jpg

8230ac116bc2cb89.jpg

17ecc0ed99401848.jpg

6b4d85277e034edb.jpg

Niedziela rano.

f0070c2ac18bc2eb.jpg

2eb9313ef9ea2d60.jpg

fc16baae25e69e28.jpg

eec8a4b5a3c7c7fe.jpg

d3ddd733c0bd3cca.jpg

1ffb6582d64f985c.jpg

6ec5d6505a79ebdd.jpg

28de6aca0da9890b.jpg

dda80932c4d88fec.jpg

e2f808c17028b2cc.jpg

540ca6db81fa0b20.jpg

52ade9d869328f80.jpg

5a53f3f1e3822136.jpg

Oryginalna Jaskółka,nówka sztuka po dotarciu :D

629187ada336eecb.jpg

7a04d2ec22d3aac7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się przyszłego roku doczekać nie mogę...Pozostaje mieć tylko nadzieję,że pogoda dopisze bo o resztę czysto organizacyjną chyba nie ma się co martwić :wink: . W przeciwnym razie zawsze można dokupić kilka niebieskich polietylenowych worków z najnowszej kolekcji jesień-zima :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.