Skocz do zawartości

Zasilacz


dawid180

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zasilacz od starego kompa :jupi: . Wiem ze w sieci jest wiele opisów jak takie zasilacze przerobić ale ja mam jakiś inny. :(

Firma- ASTEC

Model- SA147-3506

Maximum Continous Output Power Is 145W

Input- 100-127-4A

200-240

50/60Hz

 

Output-

+ 12V 4,2A max

+ 5V 18A max

+3,52V 10A max

-5V 0,3A max

-12 0,4A max

+5V SB 0,72A max

 

Wychodzi z niego mnóstwo kabli-

18 czarnych

4 pomarańczowe

7 czerwonych

7 brązowych

1 niebieski

1 biały

1 żółty

2 zielone

2 granatowe

 

Nie wiem czy ten zasilacz byłby przydatny do czegoś (wycinarka do styropianu),(ładowarka)?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z podłączaniem kabelków jak podłączam zielony z czarnym to coś się dzieje.

Dziwny odgłos w zasilaczu a wentylator drgnie ale nie chodzi i dalej nic. :?

Gdy jest podłączony zasilacz i kable (zielony-czarny) nie działa wentylator a w kablach (czarny-granatowy) jest 25V Gdzie jest 12? :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a wiec tak jeseli ten twój zasilacz nie ma czarnego grubego kabla i na końcu włącznika to masz

zasilacz ATX jego uruchamia sie poprez zwarcie kabla zielonego i czarnego. 12V masz na kablu żółtym i czarnym 5V ma czerwonym i czarnym resztey odetnij przy samej płytce. (tylko pamietaj aby zasilacz był wyłączony jak bedziesz to robił !!!)

 

pozostaw tylko żółty, zielony, czarny i ewnetulanie czerwony !

 

jeżeli masz ten gruby czarny kabel to masz zasilacz AT jego włącza się poprzez włącznik i podanie 220V na zasilacz. wyprowadzenia jak w poprzednim.

 

ale te 145W to troche mało taka 300-400 to już jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mi doradziłeś meloow tylko po złączeniu (czarny-zielony) działa tylko pod kablami (granatowy-czarny) 25V,wentylatorek obróci się ok. 2 razy i stanie w miejscu. W kablach (czarny-czerwony), (czarny-żółty) niema żadnego napięcia oczywiście z podłączonymi (czarny-zielony).

Czy jest możliwe żeby się spalił moim zdaniem nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% ten zasilacz jest walnięty !!! .... ja miałem kilka z takimi objawami i własnie tak działały, ale może ktoś z kolegów wie jak to naparawić ja nienstety nie.

 

 

jak jesteś lub ktođ innz zainteresowany ma mam na sprzedaż chyba ze 20 szt. zasilaczy ATX oraz AT różne 150-350W jak co to pisać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie bo nie dośc ze ma napięcie na jednym z kabli to jeszcze wetylator zaczyna sie kręić.

 

PS. przypomniałem sobie że niektóre zasilacze załączają się tylko pod obciążeniem, tak więc spróbuj podłączyć żarówki do 5V oraz do 12V i wtedy zwerzyj zielony i czarny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, Melow w ostanim poście właśnie to napisał :)

 

"no właśnie zewżenie kabelków zielonego i czarnego to takie "ręczne sterowanie" ale bez udziału płyty gł."

 

 

A ja zadam pytanie, przełącznik kołyskowy między czarny i zielony umieścić? Bo gdzieś czytałem, że te dwa zalutować, a włącznik między 22V (a może w oczach coś mi się pomyliło...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.