Skocz do zawartości

Lamonowane mocowanie bagnetu... jak zrobić?


Jakub Stolarski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

mógł by mi ktoś napisać jak zrobić laminatową rurkę w którą mocowało by się bagnet skrzydła? Wiem że najlepiej jest po prostu obłożyć bagnet matą szklaną i przesączyć żywicą, ale nie wiem czego trzeba użyć żeby mi się to wszystko nie posklejało. Wiem że to dość popularna metoda ale jakoś nie umie znaleźć artykułu w którym by to było opisane czarne na białym. Kiedyś obiło mi się o uszy że w roli "rozdzielacza" dobrze sprawdza się wazelina... to prawda?

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o rurkę to ja to robię tak:

biorę rurkę alu która ma taką samą średnicę jak bagnet, smaruje ją woskiem, zwijam na tym rurkę z 2-3 warstw tkaniny przesączonej żywicą. Gdy żywica się zeschnie to wystarczy lekko popukać - najlepiej gumowym młotkiem - w laminat i bez problemów powinna zejść :)

robiłem tym sposobem szuflady na bagnety do 2,5m Muchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy o jakim wosku piszecie ! jeżeli myslicie o naturalnym to jesteście w błędzie.Kiedyś dawno zastosowałem coś takiego i był problem .

należy użyć najzwyklejszej świecy (z braku innego rozdzielacza) i dokładnie natrzeć nią rurkę i lekko przepolerować ,potem tylko laminować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.