Jump to content

Falownik altivar 11


Mieciu11
 Share

Recommended Posts

Witam,

Wiem że jest na forum przynajmniej kilku dobrych elektryków i elektroników, więc mam nadzieję że mi pomożecie. Ostatnio wygrzebałem stary jedno fazowy przemiennik częstotliwości Altivar 11. Podłączyłem potencjometr do regulacji obrotów oraz wyłącznik silnika pod wejścia logiczne. obroty prawo lewo działają, regulacja częstotliwości także, jednak w menu mam dostęp tylko do podstawowych funkcji  monitorowania i nic zupełnie nie mogę zmieniać, tak jakby wcięło resztę opcji. W menu pojawiła się natomiast funkcja "COd", która w instrukcji nie została przewidziana. Już totalnie zgłupiałem. Czy to jest wina falownika czy może są jakieś dodatkowe funkcje, które przeoczyłem. Bazuję na tej instrukcji: http://www.plcs.net.pl/downloads/atv11_programowanie.pdf Dodam jeszcze że na klawiaturze nie działa strzałka w dół, ale raczej nic więcej pod nią się nie kryje aniżeli pod górną.

post-14366-0-45841500-1491322953_thumb.jpg

 

Pozdrawiam  :)

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

COD to blokowanie nastaw parametrów Hasłem , hasło może się składać od 1 cyfry do 3. w praktyce od 2-999. Mam te przemienniki w maszynach ale nigdy tak głęboko nie właziłem. Widzisz istotnie parametry nastawione ale nie możesz w nie ingerować. A to ważne, żeby dopasować się do napędu ( Hz, rozbieg, wybieg, Cos Fi....)

 

Spróbuj znaleść w menu Funkcję FCS i zmień ją na INL- to są ustawienia fabryczne. To co prawda dane z większego falownika Telemecanique ale menu raczej mają to samo. 

Link to comment
Share on other sites

mhm czyli wychodzi na to że aby dostać się dalej muszę się dość sporo naklikać  :wacko: . Nie ma innej opcji resetu urządzenia? Dzięki za odpowiedź teraz już wiem chociaż o co z tym lata.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.