Skocz do zawartości

Zasięg aparatury


Maybach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj sprawdziłem zasięg w HITEC ZEBRA 4 FM na polu (na ziemi) i wyniósł on ok 100m dalej serwa zaczynały powoli wariować.

 

Czy to jest przyzwoity wynik i czy w powietrzu zasięg będzie większy?

 

Zasięg aparatury zależy od odbiornika czy nadajnika (wiadomo, ze od obydwóch, ale od którego więcej)?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nic nie mówisz o warunkach pomiaru, które są w tym przypadku bardzo istotne. 100 m jest bardzo dobrym wynikiem ze złożoną antena nadajnika i bardzo kiepskim przy pełnej antenie. Oczywiście w powietrzu zasięg będzie przynajmniej dwukrotnie wiekszy.

Zasięg zależy od mocy wypromieniowanej nadajnika oraz od czułości odbiornika i wzajemnego położenia anten. Istotne jest aby antena odbiornika była z dala od wszelkich metalowych czy węglowych elementów modelu (bowdeny, węglowa belka ogonowa itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak bawiłem się (raczej testowałem) swoim Opticem i odbiornikiem E-sky przy czym antena nadajnika była złożona i sam nadajnik stał na dachu samochodu, to przeszedłem jakieś 60metrów i serwa świerczały :D To chyba nie najlepszy wynik, ale jak bym rozłożył antene to z 0,5km będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sprawdzałem zasięk na mojej pierwszej aparaturze Hitec Ranger II N i zaszedłem na ok.600 m i zasięk był sprawdziłem to bo kolega który stał przy odbiorniku rozmawiał ze mną przez komurke. Zasięk napewno był by więkrzy tylko niechciąło mi się dalej iść.

 

A tak na marginesie kto lata na wysokości 600 metrów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chce zaczynać nowego tematu dlatego pisze tutaj :D Jak to jest z zasięgiem nadajników w heli??? Posiadam nadajnik z zestawu helikoptera który chcę zastosować w samolocie tylko nie wiem czy zasięg będzie odpowiedni.. :/ Wiem że głównie zależy to od odbiornika ale nadajnik chyba też ma znaczenie, prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg zależy od mocy wypromieniowanej nadajnika oraz od czułości odbiornika i wzajemnego położenia anten. Istotne jest aby antena odbiornika była z dala od wszelkich metalowych czy węglowych elementów modelu (bowdeny, węglowa belka ogonowa itp.).

A może raczył byś przeczytać co nad tobą napisali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.