Skocz do zawartości

Optic 6, przestał działać przełącznik trener, co jest nie tak ?


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to akurat wiem, bo jak ten przełącznik działa, to przełącza sterowanie na nadajnik ucznia (podłączony na kablu uczeń trener), a jak nawet nie podłączy się tego kabla, to ten przełącznik po jego naciśnięciu uniemożliwia sterowanie z nadajnika nauczyciela , w którym jest zamocowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się programowo dezaktywować przełącznika "trener". Czeka Cię rozbiórka nadajnika i kontrola połączeń i samego przełącznika. Jeżeli jeszcze nigdy nie zaglądałeś do swojego Optica to instrukcję jak się do niego dobrać znajdziesz tutaj:

http://www.planemodel.com/mode1-2/mode1-2-hitic6ch.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym łączyłeś tegoż optica wcześniej po linii ucznia -trenera? .Posiadam dwa takie nadajniki,z resztą bardzo dobre i w jednym z nich [drugim moim] ,zakupionym na forum był ten sam problem. Sądzę że poprzedni właściciel łączył z czymś nie takim lub nie takim kabelkiem jak potrzeba .Po otwarciu obudowy znalazłem wybrzuszony kondensator elektrolityczny. Po wymianie jak dotychczas działa.

A dodam że lubię to radyjko .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączyłem Optica (trener) z Laserem (uczeń) i działało jak trzeba, no a teraz kicha, niestety nie znam się na elektronice i nie dam sobie z tym rady, miałem nadzieję, że coś przestawiłem w programowaniu, no ale jak się tego nie da przestawić w programie to widocznie coś jest nie tak z elektroniką, szkoda :( , dziękuję kolegom za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.