Skocz do zawartości

naprawa silnika


psioter5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

jestem posiadaczem silnika do samolociku o pojemnisci1.5cm silnik jest produkcji rosyjskiej, ma on urwany korbowód który bez problemu bym dorobił lecz problem w tym że tłok utkwił w cylindrze i nie wiem jak go wyciągnąć, czy naprawa tego silnika jest opłacalna? jeśli tak to w jaki sposób wyjąć tłok (w tłoku jest trzpień od korbowodu a tłok się zastał). silni ten wygląda tak samo jak silnik ,,Jaskóła,,

Z góry dziękuję za pomoc, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli nawet nie wiesz jaki zapłon...

Jeśli ma srubę kompresyjną - samozapłon (diesel), paliwo: eter, nafta i olej: są gotowe, ale ciut drogie.

Jeśli ma wkręconą świecę - żarowy, paliwo dostępne w cenie ok 10PLN za litr.

 

Moim skromnym zdaniem wie warto się tym paprać; jak pisał Karol93 nówka za sto parę PLN i dostępne paliwo.

 

Niektórzy stosują gotowanie w glikolu (chłodziwo do silników spalinowych) celem usunięcia nagarów, laków i innych paskudztw zaklejających silnik.

Twoja decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko ostrożnie z tym gotowaniem - żeby nie wybuchło, czy zapaliło się :!:

Śmigło do niego, to ok. 7x4...3,5...3.

Paliwo może być eter, nafta i jakiś olej do dwusuwów po 1/3 opbjętości.

Niedawno dość dokładnie było opisywane odpalanie silnika samozapłonowego - poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę powiedzieć że od godziny 15.50 do 18 udało mi się naprawić silnik, lecz jednak naprawa ta przyniosła więcej pytań np czy tan silnik jest kompletny? wygląda on jak silnik ,, jaskółka,, który nie posiada gaźnika ale nie wiem czy mój wschodni odpowiednik też go nie ma wprawdzie mam mocowanie do wężyka z paliwem ale powyżej jest około 8-10 milimetrowa gardziel sam nie wiem do czego? czy ktoś wie o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.