Skocz do zawartości

Który balanser/ładowarkę wybrać?


bartek-91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już od jakiegoś czasu planuję zakup balansera do li-poli. Przeszukałem forum jednak nie znalazłem tematów o interesujących mnie balanserach. Ładowarka z którą będzie współpracował to shark 10. Moje typy to:

- e-Station PB-6

- Balancer 2-6 LiPol Hyperion LBA10 LiFE

- MGM-compro BLCR4F

Najlepiej by mi pasowały 2 pierwsze propozycje ze względu na cenę. Co myślicie o tych balanserach? Który z nich lepiej wybrać? Może macie jeszcze inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie polecam sharka pb-5 lub pb-6, współpracuje z tą ładowarką bardzo dobrze:wink:

Apeluję o rozsądne używanie emotek, bo nie wiem czy mówisz to na serio, czy z przymrużeniem oka...

 

Co do PB-5, to powtwierdzam opinie o usypianiu: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=2052&highlight=pb-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PB5 to potwierdzam opinie o usypianiu zresztą mowa na forum już otym była. Teraz o hyperionie mam tę ładowarkę http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=925 w której są wbudowane dwa takie balansery i ogniwa są zawsze zbalansowane wyśmienicie.Sądzę że sam balanser podłączony do innej ładowarki nie powinien sprawować się gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ładowarkach BC6 i BC8? Czy zamawiał ktoś ładowarkę BC8 z hobbycity? I czy urzywa ktoś ładowarki 'Mega Power Infinity-960SR w/ Balancer 12S' Czy nie ma obawy że jedna sztuka balansuje lepiej druga gorzej?

 

Ps. pytam o ładowarki ponieważ mój shark nie obsługuje A123 i chyba nie warto pchać się w zakupy balanserów skoro i tak pewnie niedługo bym wymieniał ładowarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Siebie dodam, że pb5 potrafi się straszliwie rozjechać jak się nagrzeje.

Ładowałem dość mocno rozbalansowany pakiet małym prądem z podłączonym pb5.

W normalnych okolicznościach pb5 piszczał jak coś bylo nie tak. Tym jednak razem nie piszczał, tylko dzielnie balansował pakiet pozwalając na abicie 2 cell w pakiecie do 4,5V...

To nie było bezpieczne.

Jak wystygł znów pracował normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sharka 20 i PB5 i jakoś nie zauważyłem problemów z balansowaniem. Pakiet który był mocno rozjechany 0,9V ładowałem 500mA czyli 0,5C i dokładnie tyle ile może na siebie przyjąć balanser. Wyrównał napięcia pokazał 4,21V przy czym ładowarka twierdziła ze jest 12,60V. Cały proces przebiega pod kontrola laptopa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.