Skocz do zawartości

Latające skrzydło 1,3m na 3f


malinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie.

Chciałbym sobie zrobić jakieś nietypowe latadło o stosunkowo małym obc. płata bym mógł zamontować nań aparacik i kręcić krótkie filmy.

 

Obecny model esa jest zbyt nerwowy i filmy wyglądają jak slalom alpejski tylko, że pod górkę.

Jak by ktoś z Was znał jakiś namiar na coś fajnego proszę o linka.

 

 

EDIT:

 

Będę chyba robił swój model. Leży na szafie płat ze styro na odpowiednim profilu, bebechy rc też skompletowane to teraz tylko :cry: trzeba to poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostanie aparat 100 czy X gr , obciązenie powierzchni wzrosnie i przez to będzie latać stabilnie - nada się :P

 

Gratuluje mądrej i nadzwyczaj przemyślanej odpowiedzi.

 

Motyl ma po części rację. Latające skrzydło i tego typu wynalazki same w sobie są mało stateczne i jak platforma do kręcenia filmów to niezbyt dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie i rację ale porównując moje filmy z esa i delty to ta druga była sporo lepsza do filmów. Filmy z niej sporo mniej wytrzęsione wyszły.

Platformy nie ma sensu robić pod taki kiepski aparat.

Znalazłem za to w perfecthoby takie zabaweczki:

 

http://www.perfecthobby.pl/kategorie.html?cat_id=72&root=13

 

Malowanie mi się mocno widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał dziękuje za gratulację

 

nie rozumiem czemu odrazu odrzucacie ten pomysł , przecież da się i nie raz już takie filmy powstawały :P

 

Nie będe się z nikim kłócił , twierdze jedynie , iz taka delta po pewnych modyfikacjach będzie nadawac sie do kręcenia filmów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem temat zmienić i wykonać własny model.

 

Pow.płata modeli ze sklepu będzie podobna w sumie do mojej , a płaty leżą od roku na szafie.

 

Model oprę poniekąd na planach latającego skrzydła o nazwie Heros. Model ten gdzieś był na stronie w necie ale nie mogę znaleźć ?

 

Założenia konstrukcji:

 

Model ma latać możliwie powoli i jak trzeba szybko co umożliwi odpowiedni napęd.

 

Chciałbym by latał na zboczu bez silnika.

 

Ma kręcić beczki.

 

To co go będzie pędzić:

 

rex7 mpd - 10g

serwa- 2szt. hx - 20g

 

regiel- dynam 30a - 28g

silnik e-max 2822 - 45g

aku.- 3s zippy -1,3ah - 110g

piasta , śmigło-stałe, etc.-15g

 

Napęd to koło 230g reszta masa samego modelu. Ciągu około 600g powinno być :mrgreen:

 

Płat mam z cięciwą 19,5cm przy rozp.130cm da ponad 25dm2.

 

Mam teraz kilka dylematów:

 

Czy warto robić wznios ? W planach był ujemny na dodatek :|

 

Jaki wybrać napęd - pchający czy ciągnący?

 

Rys.poglądowy latadła. Wingety będą 19,5cm ,długie na 18cm na końcówce schodzące do 10cm.

 

p1120358jp5.jpg

p1120358jp5.5349ff4abc.jpg

 

p1120351hz0.jpg

p1120351hz0.0aa497ea59.jpg

 

Płat powzmacniam szkłem i węglem , a pokryję taśmą :lol:

 

edit:

 

Na razie jestem zdecydowany na wznios , ale bardziej przekonuje mnie dodatni i chyba napęd też zrobię ciągnący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.