Skocz do zawartości

MAX E6 (opinie)


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o tą ładowarkę:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6789

Pewnie ktoś z forum ją użytkuje ,bądź wie coś o niej, i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami?.

Zastanawiam się nad jej zakupem, przynajmniej z wyglądu prezentuję się lepiej od innych tego typu ładowarek no i ma wentylator, ale najbardziej zależy mi na opinii dotyczącej balansera. Jak wiemy w imaxie występowały problemy z nieskalibrowanymi balanserami, czy tu jest podobnie?, a może jest tak jak być powinno? :wink: .

Każda opinia się przyda :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taka niedawno sprzedalem Grzeskowi bo zaszalalem i kupilem Infinity.

 

opinie sa praktycznie takie same jak dla klonow Imax'a.

 

+

prawie wszystkie kable laczace

kazdy rodzaj ogniw

wejscie na zasilacz + krokodylki na aku

USB

termometr

balancer - choc nie mam jak potwierdzic czy jest ok skalibrowany - jak dojdzie Infinitek to sprawdze. Moj miernik nadaje sie tylko do pokazywania zwarcia a nie mierzenia napiecia :D

discharge (choc tylko 1A)

 

-

wiatrak - jak kazdy tego typu - lubi pozrzedzic czasami na rozruchu

czasami (rzadko) swiruje wyswietlacz a ladowanie przebiega prawidlowo

 

 

ogolnie fajna ladowareczka za sensowna kase.

 

ps.

nie mialem tej Turnigy co chcial kupic Grzes ale pewnikiem to to samo bedzie.

moze za jakis czas dokupie ja zeby wozic na lotnisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję m.in. te ładowarki. Przed sprzedażą robię testy (dotyczy to wszystkich sprzedawanych przeze mnie ładowarek a więc iMAX i Trunigy) aby mieć pewność, że klient będzie zadowolony, te ze słabym balanserem trafiają po niższej cenie do osób nie zainteresowanych pakietami LiPo (np. samochodziarze na NiMH jeżdżą). Ostatnie dwa egzemplarze MAX E6 jakie sprzedałem uzyskały rozrzut 4,195-4,197. Zdarzają się jednak egzemplarze ładujące do 4,15-4,25 (skrajny przypadek). Generalnie nie ma reguły, możesz trafić super a możesz wtopić. Jak to mówią ryzyk-fizyk. No ale zawsze masz alternatywę, fakt że droższą niż samodzielne sprowadzenie ładowarki z Chin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie jak przedmówcy, sprawdzałem 2 pakiety naładowane w trybie balance, rozrzut do 0,02V, góra 0,03V

 

Ale mierzę miernikiem za 10zł, więc...

 

 

Raffik, a co do discharge, to ten 1A jak uzyskać? Przy 3 celach nie udaje mi się, wybieram 1A, ale rozładowuje prądem 0,5A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć liczbę cel i będziesz miał discharge na poziomie 1 A.

 

To znaczy co, ma pakiet rozlutować? :) Moc obwodu rozładowania w tej ładowarce wynosi 5W a moc to inaczej napięcie mnożone przez prąd. Żeby więc uzyskać 1A napięcie pakietu nie może przekraczać 5V. Podobnie z obwodem ładowania gdzie moc wynosi 50W czyli prąd ładowania 5A uzyskamy przy napięciu pakietu nie przekraczającym 10V. podsumowując, dzieląc moc obwodu przez napięcie pakietu uzyskamy maksymalny możliwy prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.