Skocz do zawartości

Maxpro X-6 Intelligent Charger


radek_w

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma i używa tej ładowarki oraz byłby chętny do podzielenia się spostrzeżeniami ?

Zastanawiam się nad zakupem.

 

Bardzo ciekawa jest opcja monitoringu przez PC ( ocena stanu akumulatorów )

i możliwości samodzielnego upgrade softu urządzenia !

Ponadto wbudowany balanser + sonda temperatury pakietu + obsługa ogniw LiFe za cene $130 bardzo kusi.

 

Nawet doliczając VAT i koszty przesyłki mieścimy się nadal w 400 PLN.

 

Dla nie znających urządzenia link do strony producenta

http://www.maxprotechnic.com/Maxpro/Technic/MaxproX6-1.html

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Radek na RCGroups masz "trochę" do poczytania na temat tej ładowarki. Ja też mam ją od 4-5 tygodni. Ze względu na okres urlopowy nie miałem okazji dłużej jej potestować. Ładowałem 2 razy 3 celowy pakiet i po sprawdzeniu napięć multimetrem i balancerem MKS-a napięcia między ww. urządzeniami nie różniły się znacznie. Jak dobrze pamiętam bo testowałem to 3 tygodnie temu - różnica końcowa pokazywana przez multimetr, balancer i ładowarkę była 0,01-0,02V. Również balancer prawidłowo balansuje ogniwa (sprawdzone multimetrem, balancerem MKS) - róźnica max 0,01V między ogniwami.

Postaram się przez weekend przetestować i opisać szczegółowo jak się zachowuje.

Dość długo się zastanawiałem jeszcze nad iCharger 106, ale cena, kurs dolara (wtedy gdy kupowałem około 2 zł) no i oczywiście parametry, które mi odpowiadały zdecydowało, że ją kupiłem.

Jedyna wada - to pewnie wyczytasz na rcgroups - chociaż nie wiem czy to wada to taka, że ładowarka nie wykrywa pakietu, jeżeli nie jest podłączona wtyczka do balancera.

Program na PC do obsługi ładowarki pokazuje napięcia z dokładnością do 0,001V. Kabelek do połączenia ładowarki z komputerem jest na port COM (tu trzeba wziąć pod uwagę, że dość dużo nowych notebooków już nie ma tego portu). Można spokojnie zrobić upgrade softu. Moja ładowarka przyszła z aktualnym ostatnim oprogramowaniem. Jedynie program do komputera musiałem ściągnąć ze strony (wersja 3.02) bo na dołączonej płytce była wersja 3.00

PS. Po zalogowaniu do HC cena tej ładowarki to 86,95USD - ale ja już tam trochę zakupów robiłem i nie wiem jaką cenę mają inni :) Do tego koszt przesyłki 14,99USD - mnie to wszystko razem kosztowało około 210zł.

Pozdrawiam, Darek, Oława.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test na dwóch pakietach:

1. Pakiet Fullymax 1350mAh - 2S:

przed ładowaniem:

 

- multimetr DT9208A (niskobudżetowy - ale porównywałem wskazania z miernikiem z serii UNI-T UD70T i pokazywał takie same napięcia)

1 cela: 3,85V

2 cela: 3,86V

 

- balancer MKS Propo (pokazuje napięcia na poszczególnych celach):

1 cela: 3,86V

2 cela: 3,87/3,88V (pokazuje za przemian raz 3,87 raz 3,88)

 

- ładowarka Maxpro X-6:

1 cela: 3,85V

2 cela: 3,87V

 

Po ładowaniu:

Odczyt z programu:

1 cela: 4,196V

2 cela: 4,203V

 

i napięcia po 10-15 minutach od zakończenia ładowania:

 

- multimetr DT9208A:

1 cela: 4,16/4,17V

2 cela: 4,17V

 

- balancer MKS Propo:

1 cela: 4,17/4,18V

2 cela: 4,18V

 

- ładowarka Maxpro X-6:

1 cela: 4,17V

2 cela: 4,17V

 

2. Pakiet ZIPPY-H 1450mAh - 2S: - Pakiet praktycznie po każdym locie się rozjeżdza.

 

przed ładowaniem:

 

- multimetr DT9208A

1 cela: 3,90V

2 cela: 3,79V

 

- balancer MKS Propo:

1 cela: 3,91V

2 cela: 3,79V

 

- ładowarka Maxpro X-6:

1 cela: 3,90V

2 cela: 3,79V

 

Odczyt z programu na PC przed podłączeniem:

1 cela: 3,909V

2 cela: 3,796V

 

i po zakończeniu ładowania:

1 cela: 4,191V

2 cela: 4,201V

 

 

i napięcia po 10-15 minutach od zakończenia ładowania:

 

- multimetr DT9208A:

1 cela: 4,17V

2 cela: 4,19V

 

- balancer MKS Propo:

1 cela: 4,18V

2 cela: 4,20V

 

- ładowarka Maxpro X-6:

1 cela: 4,17V

2 cela: 4,19V

 

 

 

Różnica 0,02V na tym pakiecie to normalka - pakiet po prostu nie daje się balansować (to pozostałość po pakiecie 3S, który uległ kraksie i musiałem usunąć jedną celę bo lekko spuchła; jak widać jedna z tych pozostałych 2 cel chyba też do końca nie jest sprawna)

 

Mam jeszcze jeden pakiet 3S Fullymax-a i 2S Kokam-a - jeżeli ktoś będzie chętny mogę przetestować też na tych pakietach. Chociaż myślę, że test, który zrobiłem wystarcza do stwierdzenia, że ładowarka i wbudowany balancer działa prawidłowo i prawidłowo pokazuje napięcia.

 

Próbowałem dzisiaj naładować 2 akumulatorki AA Ni-Mh od myszki - ładowarka nie wykryła ich. Sprawdziłem miernikiem napięcie dwóch akku i było 0,79V. Nie wiem jak wymusić ręczne podanie wartości pakietu - chyba trzeba do instrukcji zajrzeć :wink: Dopiero po podładowaniu moją poprzednią ładowarką (CHARBOX) MAXPRO wykrył prawidłowo pakiet.

 

Wydaje mi się, że za cenę około 100USD (łącznie z przesyłką) jest to dobry wybór i spełnia moje oczekiwania. To moja druga ładowarka po samodzielnie zrobionym CHARBOXie dlatego trochę ciężko mi ją porównywać z innymi ładowarkami tej klasy. Można sobie ściągnąć program ze strony producenta i zobaczyć jakie ma możliwości, również instrukcja jest dostępna na stronie www.

Jeżeli macie inne pytania chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam, Darek, Oława

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i nacieszyłem się ładowarką :( W sobotę chciałem naładować pakiet i niestety nie udało się. Pierwszy kanał w balancerze nie wykrywa celi. Próbowałem na 4 różnych pakietach (2S i 3S). Mam takie coś:

kokam1.jpg

kokam2.jpg

 

I po kilkunastu sekundach ładowarka zaczyna sama (bez mojej ingerencji) pokazywać różne cuda:

kokam3.jpg

 

Poza powyższym ładowarka - w zakresie ładowania NiMh, NiCd - działa prawidłowo.

Wynika, że padł jeden kanał w balancerze.

Dostałem już odpowiedź z HC z sugestią odesłania do reklamacji. Pytanie jak to zrobić?

Pamiętam, że ktoś opisywał ładnie jak to zrobić i nie mogę znaleźć. Może ktoś pamięta kto i gdzie?. Opcja "szukaj" zwraca dużo różnych wyników - a próbuje już drugi dzień.

Pozdrawiam, Darek.

Edit: Chyba znalazłem: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecony priorytet 50,30 zł :?

Waga: 856g.

Za tanio kupiłem, trudno... poleciała do reklamacji.

Teraz się zastanawiam, czy nie warto było zajrzeć do środka i zobaczyć co jest uszkodzone (mam znajomego elektronika).

Dziękuję wszystkim za informację.

Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja do tego co się dzieje z moją ładowarką (może komuś się przyda przy okazji reklamacji innego sprzętu).

Ładowarkę wysłałem 1.10.2008, czyli dwa tygodnie temu. Ponieważ nie dostałem żadnej informacji, w poniedziałek wysłałem maila z pytaniem co z moją ładowarką. Dzisiaj dostałem odpowiedź, że ze względu na braki kadrowe muszę się uzbroić w cierpliwość. Hmmm... braki kadrowe w Chinach :o Niech będzie, że to braki kadrowe. Poczekam.

Pozdrawiam, Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.