Skocz do zawartości

Ultimate Biplane-Great Planes -budowa


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu kupiłem zestaw typu Kit modelu Ultimate Biplane.Producentem jego jest amerykańska firma Great Planes.Miałem go budować w zimie ale niespodziewanie stałem się posiadaczem silnika ASP FS61AR więc postanowiłem przyśpieszyć budowę w taki sposób żeby nie kolidowała ona z budową Katany a jednocześnie dawała szansę na oblot tego dwupłata w tym sezonie.Całą elektronikę mam więc tylko budować.Kadłub pokazałem w innym temacie więc narazie ograniczę się do fotek budowy dolnego skrzydła.Fotki kadłuba umieszczę potem żeby wiadomo było jaki to model.Pomimo że zestaw jest wykonany z doskonałych materiałów i przemyślany to jednak wymaga szlifowania i czasem dopasowania do siebie elementów.Na pierwszy zestaw do składania raczej się nie nadaje.Ze względu na pilotaż to już wogóle nie nadaje się na pierwszy model :)

 

 

ultima1jx1.jpg

 

ultima2yp9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witaj prace na foto zapowiadają się ładnie a co do zestawów typu kit to Great Planes robi je naprawdę dobrze , wiem bo też zbudowałem sobie dwa lata temu model RV-4 .40 i pomimo że był to mój pierwszy model z zestawu do budowy to byłem zadowolony z efektu moich prac. Model lata do dziś :jupi: i jak na półmakiete to całkiem dobrze. Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać(cierpliwie :lol2:) na pozostałe foty z przebiegu prac przy ULTIMATE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=107615 (3 post od góry gdyby was przeglądarka nie przeniosła) <- dla ciekawych, którzy nie widzieli kadłuba ;)

 

Sławek powinien był od razu założyć odrębny temat dla Ultimata, bo taki model nie miał szans przejść cichaczem przez forum ;) No, zapowiada się ciekawie.

 

PS. Powiem jeszcze w tajemnicy, że Sławek ma w domu już od kilku lat kadłub do Pittsa, ale nie chce dokończyć modelu ;) Jeśli wszyscy krzykniemy razem, to może go zmusimy. Ale niech najpierw skończy Katanę i Ultimata.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehehe, balsa na Katankę będzie najdalej we wtorek , modelmaking (zamówiłem tam listwy sosnowe) nigdy jeszcze nie nawalił z zamówieniem więc Ultimate będzie musiał znów poczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlem, widzisz? Troszkę pogrozisz i już prace postępują :D

Tak oczywiście prace są widoczne ale dopiero po dwóch tygodniach a miały być na następny dzień po, "grożbach" więc widać ze nasz kolega Sławek prosi się o coś... :evil: no ale fotki z prac nad ULTIMATE mogą być jakimś argumentem na "złagodzenie kary" jaką miała być: kopy , krzyki , klapsy w dziąsło itd. :mrgreen: Niemniej jednak zobowiązujemy kolegę Sławka do zwiększonej prezentacji fotek z przebiegu prac nad ULTIMATE oraz KATANA. Od powyższej decyzji nie powinno przysługiwać "ponaglonemu" żadne odwołanie... :devil: :rotfl: no chyba się ze mną zgodzicie no nie?

P.S. mam nadzieję Sławek że nie obrazisz się tym postem bo według mnie trzeba niektóre rzeczy traktować z jajem. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest zupełnie inny , nawinąłem tkaninę szklaną na rurę alu celem wyprodukowania pasującej szuflady do łącznika skrzydeł,Uprzednio natarłem rurę świecą i podgrzałem żeby stearyna ładnie się rozpłynęła po całej powierzchni.Po zżelowaniu żywicy i podgrzaniu całości powinno się dać zsunąć gotową rurkę ale się nie dało.Jutro inny pomysł sprawdzę.Cała sprawa jest w tym że nie można kupić takiej rury o wewnętrznym fi = 30mm z laminatu szklanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.