Skocz do zawartości

Co padło? Akumulator czy ładowarka?


toobiz

Rekomendowane odpowiedzi

Przerzucam tutaj post, który wrzuciłem w nieodpowiednie miejsce. Mam slowflyer'a Wing Dragon firmy Art-Tech, a w nim akumulator Ni-MH - 7 ogniw, 8.4V, 1000 mAh z ładowarką z zestawu 9V 300A. Któregoś dnia ładowałem akumulator dłużej niż zwykle, bo ok. 10godz. i okazało się po podłączeniu akumulatora do samolotu, że w akumulatorze prawie nie ma energii, tzn. silnik włączał się na niewielkich obrotach i pochwili wyłączyć się. Doszedłem więc do wniosku, że zepsułem akumulator i kupiłem drugi, tym razem jednak (miał być taki sam, ale po dotarciu przesyłki okazało się, że jest inny) 9.6V, 8 ogniw, 1000mAh. Ładowałem go przez 4 godziny tą samą łądowarką po czym okazało się ponownie, że w akumulatorze prawie nie ma energii. Proszę więc o pomoc bardziej doświadczonych niż ja modelarzy - w czym tkwi problem? Domyślam się teraz, że to może być zepsuta ładowarka, lub może ten pierwszy akumulator rzeczywiście jest zepsuty, a ten drugi nie ładuje się, bo wymaga wyższego napięcia (9,6V), niż ma moja ładowarka (8,4)? Co mam zrobić, żeby rozwiązać ten problem i znowu (po ponad 3 tygodniach przerwy!) móc polatać? Co mam kupić? Ładowarkę czy kolejny akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sprawdzić jakie napięcie daje ładowarka i jaki prąd płynie przy ładowaniu starego pakietu ?

Bo ten drugi to faktycznie może się nie naładować, gdyż ma wyższe napięcie *NC zamiast 7NC) lub też ładuje się ale dużo wolniej (z tego samego powodu). Jeżeli to prosta ładowarka to tak pewnie jest bo one dają i tak wyższe napięcie niż pakiet wymaga.

Miło jakbyś pokazał jakieś zdjęcia tej ładowarki np. tabliczkę znamionową czy coś takiego.

Gdzieś pewnie ma wypisane parametry.

A tak w ogóle zaopatrzenie sie w dobrą ładowarkę to dobry pomysł np. Turnigy z UH.

Jest tania i dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś potrzebował ładowarki to mam gdzieś taką z zestawu Art-tech mogę poszukać i tanio odsprzedać . Kiedyś kupiłem RTF cessna 182 i też miałem 7cell ale ładowarka podowała npięcie ok 12V i prąd nie pamietam dokładnie ale chyba ok 100mA

 

 

 

PS. toobiz dublujesz temat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.