Skocz do zawartości

Minimag jaki osprzet?


kaluzaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zaczynam dopiero wchodzić w fascynujący świat samolotów rc :)

Oblatałem już trochę śmigłowce i zamierzam spróbować z samolotami na swój początek wybrałem minimag'a multiplex'u.

 

:arrow: zamierzam wstawić do niego 2x serwa Hitec HS-55,2x serwa E-Sky 8g

Mam do tego aparaturę e-sky 35mhz i moje pytanie brzmi czy ten slink będzie pasował do Minimaga ?KLIK

 

Czy jakieś rzeczy oprócz 4 serv, slinka i aparatury będzie mi potrzebne do złożenia minimaga???

 

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego pierwszego Piperka z EPP kupiłem TEN zestaw. Na śmigle 10 x 4,7 modelik ważący jakieś 450g idzie do góry pionowo. Do tego mam lipola TEGO (niedostępny więc możesz wziąść coś podobnego) który starcza na jakieś 15 minut spokojnych lotów lub 10 szaleństwa :D

 

Do lotów potrzebujesz samolot, serwa (minimum 2 na ogon i 1 lub 2 na lotki), odbiornik, silnik, regulator, smiglo (:D), pakiet i ladowarke z balancerem (oraz zasilacz) ja kupiłem najtańszy tej samej firmy co pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass - a co ma do tego twoje wyposażenie, skoro MM jest innym modelem? Większym (przekroje kadłuba) , cięższym (>600g) o innym profilu>?

I wymaga dosyć ciężkiego pakietu, żeby go wyważyć? I innego śmigła, bo lata nieco szybciej?

Na forum jest kilka opisów wyposażenia MM - pewnie Kuba jeszcze nie dotarł do funkcji "szukaj".

 

PS. Silnik i regulator IMO za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass - a co ma do tego twoje wyposażenie, skoro MM jest innym modelem? Większym (przekroje kadłuba) , cięższym (>600g) o innym profilu>?

I wymaga dosyć ciężkiego pakietu, żeby go wyważyć? I innego śmigła, bo lata nieco szybciej?

Na forum jest kilka opisów wyposażenia MM - pewnie Kuba jeszcze nie dotarł do funkcji "szukaj".

 

PS. Silnik i regulator IMO za małe.

 

Sam sobie przeczysz. Od kiedy silniki, regulatory itp itd są robione pod konkretny model?? Gdybyś przeczytał uważnie co napisałem to byś zrozumiał. No ale tak jest jak się czyta na hipcika byle by tylko szukać zwady.

 

Btw. w tym modelu przecież jest już silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nikt nie szuka zwady....

 

Kuba, potrzebny będzie jeszcze pakiet, np. 1600-1800 mAh, 3S (Wow-RC są dosyć przystepne cenowo). Musisz się liczyć z tym, że Minimag waży ok. 800 g, więc z tym silnikiem pionowo nie wystartujesz, ale do nauki powinien wystarczyć. Ja używałem Emax 2215/20, był trochę za silny, latałem na 1/3 gazu. Myślę, że wspomniany pakiet wystarczy Ci na 15-20 minut, tym bardziej, że Minimag całkiem ładnie szybuje.

 

Powodzenia!

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego mam lipola TEGO (niedostępny więc możesz wziąść coś podobnego)

 

Ten pakiet będzie niezbyt dobry. Jest za lekki do tego modelu. Lepiej kupić pakiet o większej pojemności, tak jak radzi Darek.

 

Silnik i regulator proponowane przez Wojtassa wystarczą. Do tego silnika dobre smigło do Minimaga to prawdopodobnie 9x6.

 

Natomiast ten malutki napęd TowerPro powinien co prawda pociągnąć MiniMaga, ale bardzo bidnie. A oszczędność na masie jest tylko pozorna - jeśli nie dołożysz ciężkiego pakietu - nie wyważysz modelu. Jest jeszcze opcja umocowania silnika przed ! dziobem (nie wewnątrz maski) za pomocą zestawu do odwrotnego mocowania - coś podobnego do tego: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1567 (ale ten zestaw jest do innego silnika). Wtedy w miejsce gdzie był normalnie silnik wsuwasz akumulator, który może być teraz lżejszy, bo jest dalej od środka ciężkości. No i całośc wychodzi lżejsza, ale ten wystający silnik nie wygląda elegancko, a całość jest mniej odpirna na kraksy.

 

 

Wybrane serwa są OK.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim MiniMagiem latałem zarówno z dzwoneczkiem TowerPro, jak i z Welgardem. Z tą różnicą, że z dzwoneczkiem śmigła HD a z Welgardem SF. Wiecej na temat mojego wyposażenia znajdziesz tutaj

Z tą wagą w granicach 800 g to troszkę przesadzacie :wink: Mój, z pakietem 2200 waży niespełna 620 g. No, 630 g bo okazało się, że z dodatkowym "dociążeniem" lepiej zachowuje się w locie, choć i bez tego doważenia model był prawidłowo wyważony i dawał wiele satysfakcji z zabawy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.