Skocz do zawartości

Łączenie planów z pdf'a


Lukis

Rekomendowane odpowiedzi

Może to głupie i proste pytanie dla niektórych ale chciałbym zapytać, czy da się połączyć plany podzielone na strony w pdf'ie w jedną całość? Jak ktoś wie jak to zrobić i jakiego programu trzeba użyć to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie i proste pytanie dla niektórych ale chciałbym zapytać, czy da się połączyć plany podzielone na strony w pdf'ie w jedną całość? Jak ktoś wie jak to zrobić i jakiego programu trzeba użyć to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

:shock: :shock: :shock: :shock: troszeczkę wyobraźni niestety wskazane... i nie dziw się bo jeżeli umiesz przeglądać pdf to i powinieneś umieć kliknąć "Print Preview" ... a później już nawet.. "print" ... Sorry ale rzeczywiście Twoje pytanie jest głupie, zrozumiałbym późniejsze problemy z wydrukiem ale żeby nie spróbować ?? Szok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumieliście go!! jemu nie chodzi o to jak połączyć już wydrukowane kartki bo to każdy potrafi, ma zapewne plan na kompie podzielony na strony a chce z tego zrobić jedną tak żeby wszystko na swoim miejscu było.

 

PS. Forum jest po to żeby pytać o coś czego się nie wie, a nie kpić z kogoś bo czegoś nie potrafi, sąrzeczy których i wy nie umiecie a dla innych wydają się banalnie proste. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Forum jest po to żeby pytać o coś czego się nie wie, a nie kpić z kogoś bo czegoś nie potrafi, sąrzeczy których i wy nie umiecie a dla innych wydają się banalnie proste. pzdr

 

Drogi kolego abyś wiedział że forum jest po to by pytać! Ale pytać nie znaczy klepać na klawiaturze co popadnie!! Minimum poziomu trzeba zachować jak i w pytaniu i jak w formie przekazu pytania bo albo ma się na nie odpowiadać albo zgadywać o co w ogóle tu chodzi??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: marcin133

Jak już się odpowiada na czyjegoś posta to pasowało by go przeczytać ze zrozumieniem, pokaż mi gdzie napisałem że chce połączyć wydrukowane już kartki? I ciekawe jakiego ty programu używasz do łączenia wydrukowanych kartek, bo również zadałem pytanie w jakim programie da się to zrobić.

 

Może napisze to jeszcze raz aby ktoś później znowu tego źle nie przeczytał. Mam plany podzielone na 16 kartek A4 w pdf'ie i chodzi mi o to żeby połączyć je w jedną całość tak aby dało się to wydrukować na takiej dużej drukarce formatu A0, chyba to się ploter nazywa. Czy to jest w ogóle możliwe? Jak ktoś wie jak to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz Lukis wszystko jasne. PDF da się połączyć (wszak zawsze można zamienić je na jpg a potem w obraz) tyle tylko że jpg to raster a z tym ploter raczej sobie nie poradzi (tu nie jestem pewien) możliwości na pewno istnieją, zobaczymy jutro dziś niestety czas się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba sobie poradziłem, przeszukiwałem neta i sprawdzałem wszystkie programy do przeróbek pdf na jpg, bmp ale zbyt duża strata jakości, więc zacząłem szukać programu do przeróbki na dxf i znalazłem jeden bardzo fajny, szybki i nie ma strat w jakości :). Teraz połączyć je w całość, może przeskalować na większe i wydrukować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie to będzie tak: aby przerobić pdf'a na dxf należy ściągnąć darmową wersję programu pdf2cad, po zainstalowaniu uruchamiamy aplikację i podajemy ścieżkę dostępu do pliku pdf, później wystarczy kliknąć convert i z pdf'a robi się dxf, no i teraz możemy robić co się tylko nam podoba z planami, co prawda podczas konwersji plany ulegają lekkiemu powiększeniu ale w dxf zmiana skali to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.