Skocz do zawartości

Slowflyer z EPP do nauki


Tomasaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

cały rok przymierzam się do kupna jakiegoś wolnego akrobata do nauki i w końcu postanowiłem wykonać następny krok. Rozważam tylko modele z elaporu/epp z wiadomych przyczyn, konstrukcja 3d tj. deski odpadają.

 

Wybrałem sobie wstępnie takie modele:

1. VA - Extra 330 EPP ARF

http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=860

 

2. VA - Katana EPP ARF

http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=889

 

3. MULTIPLEX - ACROMASTER

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1783

 

Który z modeli byłby najlepszy dla mnie?

 

Moje doświadczenie to 2 letnie latanie na Easy Gliderze + zima na symulatorze (AeroFly).

 

Najbardziej podoba mi się poz. 1 ale martwi mnie trochę sprawa wyważenia która została opisana w jednym z dalszych postów, ale może to wymaga tylko kilku poprawek i będzie ok.

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=9513

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre modele do nauki latania, polecam modele firmy Valaci (VA-models).

Miałem kilka ich modeli i latają bardzo dobrze, przeniesienie serw polecam.

Słabym punktem jest też wykonanie zawiasów z EPP , warto je od razu wzmocnić taśmą zbrojoną.

Ja bym szczególnie polecał Katane.

Acromaster jest też bardzo dobrym modelem, ale droższy i cięższy.

Modele te możesz dostać też w http://www.perfecthobby.pl/kategorie.html?product=true&cat_id=111&sort_by=&page=0

 

Ja w tej chwili zamawiam ten model http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7369

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu deski nie?

 

Za mniejszą kase masz Flasha z EPP w perfecthobby, jak właściciel sklepu twierdzi, to jego zdaniem najlepszy model w tej klasie do 3d, a lata sporo

 

Na razie ich nie ma, ale może w przyszlym tygodniu dojdą, sam kupuję

 

 

ja bym brał Acromastera, jeśli koszty nie grają roli (w koncu on już ciężki i droższe wyposażenie)

 

 

Mirek, myślisz że te modele są w miarę dobre?

 

Tomek, masz jeszcze jeden ciekawy model

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1243

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za informacje o innym sklepie – też tam popatrzę.

 

Leda_g:

zawiasy z epp nie są takie złe, a jak się zniszczą to zawsze mogę je przeciąć i wkleić zawiasy z tworzywa.

 

Grzechu:

deskę odrzucam bo jest wrażliwa na wiatr i jakoś tak wygląda nie jak prawdziwy samolot.

 

Acromaster też mi się podoba ale to 300g więcej więc nie mało i nie wiem czy na początek nie lepiej coś lżejszego. Extra i Katana też wyglądają dobrze choć przejmuję się problemami z wyważeniem o których wspomniałem wcześniej. Ciekawi mnie też jak się sprawdzą koła na nierównej trawie i ile wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu:

deskę odrzucam bo jest wrażliwa na wiatr i jakoś tak wygląda nie jak prawdziwy samolot.

 

 

wiesz, moim fantasticem 1,25m o wadze 800g lekki wiatr rzuca i się boję robić harriera bo go znosi... :wink:

 

masz rację, może i nie wygląda tak super taki Flash, ale kierując się zasadą, że to model do nauki 3d (a nie na wystawę), sporo oberwie, musi być więc prosty i skuteczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem po pierwszych lotach tą maszyną (SILNIK 3F AXI 2212/26 Gold Line) i powiem jedno – żyleta, szatan jednym słowem masakra. Po pierwszym locie trzęsły mi się ręce a dalej to już zastanawiałem się jak przeżyć. Wyszły mi takie akrobacje ze goście na lotnisku stwierdzili żebym dał znać jak będę latał dalej to wezmą aparat. Najśmieszniejsze jest to, że dopiero potem zauważyli że to była walka o życie a nie zamierzone działanie. To bynajmniej nie jest model do nauki tak jak sądziłem ale cóż mam go i muszę z nim żyć. Wprowadziłem w radiu ograniczniki i kompensację ale i tak trzeba chol….. uważać. Nie zdołałem wytrymować modelu bo nie odważyłem się zdjąć rąk z joysticków – poczekam na bezwietrzną pogodę bo inaczej nie da rady. W niedzielę trochę wiało i niestety scrashowałem na koniec (głupio, bo pomyślałem sobie że polatam ostatni raz) ale na szczęście to nic poważnego – wszystko da się naprawić.

 

Zastanawiam się nad pomysłem jak tym latać – czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

Czy znacie kogoś z Wa-wy kto może mi dać lekcję lub dwie (najlepiej przez trenera)?

 

PS. Jak to jest slow flyer to ja jestem święty turecki. To maszyna która chyba może przeciwstawić się prawom fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model do nauki latania, ale 3d. Do tego się bierze osoba która latać umie ;)

 

 

Ustaw D/R na 30-50%, Exp też w tych okolicach, zalezy jaki masz nadajnik, albo - albo +, tak aby bliżej nuetrum odpowiedź serwa była słabsza

 

Trzeba było brać Flasha deskę hehehe :wink:

 

Mój pierwszy akrobat to deska z depronu, problemów nie miałem, drugi to już 125cm pełnokadłubowy akrobat z depronu własnej roboty - problemów też zero - wisi, harrieruje i takie tam - tylko silnik za słaby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad pomysłem jak tym latać – czy ktoś ma jakiś pomysł

 

Jeżeli ustawienia Expo masz ustawione oraz ograniczenia ruchu serwa to dobrze (ew Expo ustaw na 65%)

Przede wszystkim spokojnie, po pierwsze to model z EPP (łatwo się naprawia)

Po drugię postaraj się zrobić go jak najlżejszego (akumulator, podwozie)

Nie lataj na pełnym gazie, drążkami ruszaj delikatnie i spokojnie (bez max. wychyleń), spróbuj latać wolno z małym gazem i wtedy go trymuj. Ważne aby model był dobrze wytrymowany, to zobaczysz że wcale to nie takie trudne.

I powodzenia w lotach.

Pokaż fotki i może coś więcej o samym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie jestem aż tak zielony – na EG wykonuję pętle, beczki i różne dzikie zwroty ale przy kitowym silniku więcej wyciągnąć nie da rady. Latam w większość weekendów w roku jak jest ładna pogoda.

Środek ciężkości to pierwsze co ustawiłem - położenie początkujący czyli jakieś 11 cm od natarcia skrzydła. Dalej na przód nie ustawiam bo i tak "na zero" leci po krzywej spadającej przy 1/2 gazu - przy 0,2 sek do ziemi trymerów na razie nie ruszałem (w locie koryguję tor na bieżąco joystickiem). Pierwszy lot był "na czysto" a w kolejnych exp właśnie tak ustawiłem i max wychyleń na lotki jakieś 40%. Nie latam na pełnym gazie a samolot jest tak lekki że już stojąc na ziemi wiatr nim szarpał. Problem mam też na lotnisku bo mam mod 1 (z kilku ważnych względów) i nikt mi w trymowaniu nie pomoże. Bezwietrzna pogoda to co mi teraz potrzeba.

 

PS. Jak dodać fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem aż tak zielony – na EG wykonuję pętle, beczki i dzikie zwroty

 

Latanie EG a akrobatem to taka różnica jak jazda walcem a samochodem rajdowym.

Na wykonanie figury w EG masz dużo czasu i robi to wolno, czego nie da się powiedzieć o Katanie.

Może masz za duże wychylenia sterów, o ile stopni ci się wychylają?

 

Aby dodać fotki musisz gdzieś na jakiś serwer wpakować zdjęcia (np fotosik) a potem podesłać linka do tego zdjęcia.

Lub możesz skorzystać z albumu forum http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=9460&highlight=wstawi%E6+zdj%EAcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam też na lotnisku bo mam mod 1 (z kilku ważnych względów) i nikt mi w trymowaniu nie pomoże

 

Kto powiedział że nie pomoże ??

 

Ja latam w mode 1 ale w mode 2 też sobie poradze szybowcem typu easyglider ...

 

Żadna sztuka taki model wytrymować ... Rozumiem jak by to był model za pareset złotych wiecej i był konstrukcyjny ...

 

Cos kiepskich ludzi tam masz że ci pomóc nie chcieli ...

 

Czekamy na fotki i filmiki katany ...

 

Co do fotek - tinypic.com używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam też na lotnisku bo mam mod 1 (z kilku ważnych względów) i nikt mi w trymowaniu nie pomoże

 

Ja latam w mode 1 ale w mode 2 też sobie poradze szybowcem typu easyglider ...

 

 

I tu odpowiedziałeś sobie na to sam, bo tu nie chodzi o szybowiec.

 

Fotki Katany wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie jestem aż tak zielony – na EG wykonuję pętle, beczki i różne dzikie zwroty ale przy kitowym silniku więcej wyciągnąć nie da rady.

 

 

Polataj akrobatami na symulatorze, nabierzesz odruchów. Ja przed pierwszym akrobatem śmigałem Extrą w symulatorze i przy oblocie modelu 3d latałem bezstresowo :)

 

A na fotki też czekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam też na lotnisku bo mam mod 1 (z kilku ważnych względów) i nikt mi w trymowaniu nie pomoże

 

Ja latam w mode 1 ale w mode 2 też sobie poradze szybowcem typu easyglider ...

 

 

I tu odpowiedziałeś sobie na to sam, bo tu nie chodzi o szybowiec.

 

Fotki Katany wkrótce.

 

Nie chce OT robic ale wedlug tego co napisales wyzej myslalem ze chodzilo ci o trymowanie EG

 

Modelik ładny ale ciekawi mnie ile waży i jak lata {moze filmik??}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Katana jest dosyć wytrzymała choć miałem kilka kraks (łącznie z przełamaniem modelu) to wszystko ładnie się naprawia że nawet nie widać (EPP rulez). Co do lotu to jest ostra jak żyleta i standardowe wychylenia płatów są masakryczne - musiałem wprowadzić ograniczniki i spowolnienia żeby jako tako się latało. Jest to model dla początkujących ale w 3D :-).

 

Co w środku:

silnik 3F AXI 2212/26 z piastą

regulator ECO 25

śmigło 10x4,7 APC SF

pakiet 3S Kokam 1500 30 C

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.