Skocz do zawartości

luzy na dyferencjale.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Padła mi ostatnio zębatka odbiorcza i musiałem rozebrać pół model. Po ściągnięciu tylnego dyfra zauważyłem, że występują luzy w miejscu gdzie wkłada się wałki za pomocą których przekazywana jest moc na koła. Mogę tą częścią ruszać w każdą stronę. Ma tak być czy łożyska już padły ? Mój model to  X10EB Dirt Warrior firmy Carson.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Białe tulejki powiadasz... Pomierz je i obczaj czy nie da się wstawić łożysk. Może trzeba będzie dorobić kołnierze niezbędne do ich osadzenia (zrobiliśmy tak razem z kolegą, który jak ja miał Summita i "poleciały" nam tuleje ślizgowe w silniku).

Co do tawotu w dyfrach, nie odpowiem. Wymagana jest właściwa lepkość i różni producenci modeli zalecają nieco inne parametry smarowideł. Poczytaj trochę na forach o autach RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz się spotkałem z tawotem oryginalnie w dyfrze, stosowałem tak i było ok (oleju bym tam nie nalał brak uszczelek itp zaraz by wyleciał) co do tulejek pewnie się znajdą zamienniki łożysk tak jak  kolega wyżej napisał, a po zmianie odrazu pewnie lepszego kopa dostanie (mniejsze tarcie będzie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.