Skocz do zawartości

Lama Crah :( problem ze sterowaniem


TeniQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pięknego bezchmurnego dnia wybrałem się z siostrzeńcem do parku. Znaleźliśmy polankę z JEDNYM drzewem w okolicy... Pozwoliłem młodemu się pobawić a sam odszedłem na może 2 minuty napić się wody...

Siostrzeniec zdolniacha i Lama zawisła na wysokości ok 6 metrów :)

Lama Przesiedziała noc na drzewie. Następnego dnia związałem kilka patyków i udało się lamę sprowadzić na ziemię. A teraz krótki opis co zostało i co się stało:

Oczywiści body od lamy do utylizacji. Płozy zostały na drzewie ( na szczęście w dniu "zawiśnięcia" na topoli zakupiłem na necie zestaw extreme ).

Jest jeszcze coś i to mnie niepokoi - lama jakby "buczy" ( coś w wirniku, ale to było przed zwisem). Najgorsze jest to, że lama przestała "skręcać" na lewo i prawo :( przód i tył jest ok, ciąg też - ale zwyczajnie nie ma reakcji w lewo i prawo. Proszę o jakąś rade bo może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ( czy opłaca się to naprawiać ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się spaliło - jak zdjąłeś ją nie od razu to pewnie pakiet też był przypięty? jak jedno serwo działa to zamień je miejscami i będzie widać czy serwo poszło czy może coś w 4in1. a buczenie? Zobacz czy koła zębate na dole są równo i dobrze przypoasowane - może się starły albo coś w tym stylu. Kręć wirnikiem ręcznie i zobacz w którym miejscu ciężej dział/daje jakiś dźwięk - możliwe że coś się odgięło i zachacza (nóżka z silniczka? - musiałem ja przestawić po zamocowaniu alu).

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia - mam nadzieję że pomogłem - a jak serwo się spaliło kup towerpro sg50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamienić servo miejscami?

Chodzi o zamiane kabelkow zasilajacych - jezeli po zamianie przestaje dzialac drugie serwo - problem w odbiorniku jezeli pomimo zamiany gniazd nie dziala wciaz to samo serwo - a drugie chodzi - to problem w serwie.

Wymiana zas - ostroznie aby nic nie polamac - zapewnie przyda sie zestaw malych srubokrecikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kabelki od serva zamienić na "the 4 in 1" ? (ch1 - ch2 ) czy w innym miejscu? Przepraszam za tyle pytań, ale jestem noobkiem. Aha jeszcze jedna sprawa: tu jest napisane, że jest to 6 kanałowy odbiornik... czy wymiana aparatury na 6 kanałową jest możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kabelki od serva zamienić na "the 4 in 1" ? (ch1 - ch2 ) czy w innym miejscu?

tylko w jednym sie da :) - przy odbiorniku :)

Aha jeszcze jedna sprawa: tu jest napisane, że jest to 6 kanałowy odbiornik... czy wymiana aparatury na 6 kanałową jest możliwa?

Jak najbardziej - ale to jak masz zamiar cos innego dokupic - bo do samej lamki to chyba nie ma wiekszego sensu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mammuth bardzo dobrze Ci wytłumaczył o co chodzi z zamianą serw - to przód tył jeśli działa powinno działać na kanale odpowiedzialnym za lewo/prawo.

 

Odbiornik faktycznie jest 6kanałowy ale tak naprawde max możemy wyjąć 5 kanałów bo 6 jest zależny od 1 (mixowanie jakieś).

 

Nadajnika nie trzeba dokupować - wystarczą 2 przewody oraz przełącznik i podstawowe umiejętności lutowania a cały temat opisany jest dokładnie w mojej przeróbce:

 

http://epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10697&sid=b8c7e1d12f1586698fd005e9e79c352e

 

teraz kanał jest wykorzystany do uruchamiania oświetlenia z ostatniego posta, ale można go wykorzystać do czego dusza zapragnie :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli wolno to jedno pytanie - i co z tym skręcaniem?

De facto w początkowym pytaniu nie jest do końca sprecyzowane, czy chodzi o obrót Lamy w lewo lub w prawo wokół osi pionowej (osi wirników), czy o przesuwanie się Lamy w lewo lub prawo bez obrotu wokół osi. W tym pierwszym wypadku to niestety nie serwo decyduje o skręcaniu czy obracaniu się Lamy, lecz wg mnie raczej regulatory silników z sterownika "4in1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że zbudowany jest z 4 cell i go nie zmieścisz - są wymiary to sam porównaj.

 

2 to to, że mając 10 minut lotu nagrzewamy silniczki, które po tym czasie powinny odpocząć, a mając 2300 w porównaniu do 800 to teoretycznie wychodzi 25 minut co raczej silniczkom dobrze nie zrobi. Lepiej kup 2 pakiety zwykłe i bierz je ze sobą, a jak będziesz kupował w hobbycity to kupuj zippy - kosztują nieco ponad 8$ a są dobre (i tak się opłacać będzie mimo że $ rośnie w siłę).

 

Mi też się marzy samochodzik :D taki do driftowania ohh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje wam za pomoc. Jutro wybiorę się do sklepu po serwo i zębatkę ( koszta jużprzewyższyły koszt lamy - ale to chyba normalne u początkujących :) ) Mam jeszcze jedno pytanie (ciekawa bestia ze mnie ) Czy są silniczki, które wytrzymają dłuższą pracę ? Zakupiłem pakiet extreme (podwozie i body ) i zastanawiam się czy przy baterii 2300 ( z odpowiednio powiększoną kieszenią i zrzuceniem wagi całego zestawu ) taka bateria będzie miała rację bytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki Xtreme są lepsiejsze. Ale im się scierają szczorki które trzeba wymieniać :D nie ąłtwo bedzie zrzucić lamie różnicę wagi pakietów - moim zdaniem bardziej opłacalne jest brnięcie w bezszczotki dla niej.

 

Koszty przerosły ci cenę lamy? Moje jedyne to łopatki xtreme i chińskie alu za 40 zł :D tak z nudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zakupiłem już kilka pakietów łopat :) aku do lamy 800 8x aku 2300 paluszki 1x body ( ehh ta topola ) kluczyk :D i teraz body + podwozie extreme ... cóż powiem wam, że troche szkoda, że tak późno się zainteresowałem tym hobby... ale cóż mam dopiero ćwierć wieku za sobą :D nadrobię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.