Jump to content

kogutos

Modelarz
 • Content Count

  336
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  LBN
 • Imię
  Tomek
 1. Silikonem nie uszczelnia się połączeń,które mają kontakt z benzyną a tym bardziej z nitro. Rozpuści się to migiem. Jeśli tam idą O-ringi tak i pod redukcję jak i pod gaźnik to wystarczy złożyć to na nich.
 2. Ja Cię podziwiam,że tyle już wylatałeś i jednocześnie jestem w strachu,że latasz takim modelem w takim terenie.
 3. OK. Temat ogarnąłem. Grzebałem nie w tej funkcji. W zasadzie wszystko sobie ustawiłem. Niestety nie wiem dlaczego nie mam klap pod żadnym switch'em. Lotki podpięte według instrukcji czyli 1 i 6. Flapperon oczywiście aktywny. Ktoś coś pomoże teraz?
 4. Koledzy,siedzę już kilka godzin nad tym. Czytam instrukcję i nic z tego nie wychodzi. Chcę mieć klapolotki i obsługę oddzielnych serw na wysokości. Jak włączę Flapperon to mam lotki OK ale mam tylko jedno serwo na wysokości. Jak mam tą funkcję aktywną to nie mogę włączyć Elevon! Jak włączę Elevon to mam mix'a na wysokości czyli mam jakby lotki i wysokość a nie mogę włączyć Flapperon. Wysokość według instrukcji ma być na kanale 2 i 8. Nie mogę w żaden sposób aktywować 8 kanału. Jak mam włączony Flapperon to mam czynny kanał 1, 5 i 6. Może ktoś pomóc jak to ustawić??
 5. Wiesz co. Weź się wstrzymaj z tymi operacjami. Poczekaj na normalną pogodę,dobre warunki i jeszcze raz poleć,wytrymuj i dokładnie sprawdź jak sie model zachowuje po puszczeniu drągów czy w locie na plecach. Nie wierze,że potrzeba takiego doważania modelu. Ja mam już trzeci kadłub i po zastosowaniu maski tej lżejszej musiałem przenieść pakiet od zapłonu do TYŁU,obok rury. A większość z Was jeszcze kombinuje z balsami,ażurami i innymi bzdetami żeby zaoszczędzić 20g w modelu o wadze 7kg. Nigdy na to nie patrzyłem i jakoś nie musiałem stosować żadnych balastów czy innych zabiegów. Nie wierzę,że trzeba aż tak kombinować z wyważeniem w takim dużym modelu.
 6. Jakby co to mój wyszedł 6,65kg+maska (nie, pamiętam, 200g?). Czyli 6,85kg. Na razie bez kołpaka.
 7. Silnik gada jak marzenie.Super. Ja kabinkę przykręcam na śruby nylonowe na klej do gwintów o najmniejszej sile. Te uszy sobie frezuję i wklejam tam nakrętki nylonowe. Wtedy nic się nie odkręca. Co do SC to może Ci się wydaje bo aż mi się nie chce wierzyć żeby trzeba było pakiety dawać gdzieś hen do przodu. Ja pakiet od zapłonu musiałem cofnąć obok rury nawet. Ostatnio latałem na takim umiejscowieniu wyposażenia i było miodzio:
 8. Może Darkowi chodzi o zakłócenia od zapłonu,które mogą być przeniesione przez popychacz na metalowe tryby serwa (jeśli takowe są) i dalej na elektronikę. U mnie uszkodzona świeca irydowa siała po całej elektronice,stery wychylały się niekontrolowanie we wszystkie kierunki i to bez żadnego metalowego przejścia na model.
 9. Dokładnie tak jak zrobiłeś czyli można podłożyć dystanse pod uszy serwa i schowa się głębiej w domek. Czy będzie 7kg czy 7,2 to nie ma dla niego znaczenia i tak będzie jak gazeta latał
 10. Jeśli to coś komuś pomoże to ja mam tak i tak miałem też w poprzednim kadłubie.
 11. Ja też miałem kiedyś duże problemy z wycinaniem masek. Zawsze chlastałem za dużo. W MX'ie już mam wprawę. Tam może tylko takie cienki mostek wyjść między tłumikiem a cylindrem bodajże. Zrób tak żeby nigdzie nic nie dotykało bo się wszystko będzie strasznie telepać.
 12. Daj sobie luz. Co się będziesz napinał żeby koniecznie mieć DLE w nazwie??!! Kup RCGF i spokój. Ja mam silnik złożony z trzech i chodzi idealnie (dle,rcgf,hp).
 13. Faktycznie pas powinien się zwężać. Oprócz tego ładnie. Wydumasz jakieś wzory na spód i górę skrzydła i będzie malina. Masz czas,coś na pewno Ci wpadnie do głowy.
 14. No to sztuma jest niezła. Aż poszedłem zobaczyć swoje tanie HXT12 i są lepiej wykonane niż to coś. Płytka leży na płasko,jest odizolowana klejem od silnika a potencjometr jest przykręcony na dwie śrubki a przewody zalane klejem. Mogę zrobić nawet foto dla porównania.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.