Skocz do zawartości

Prosty patent na bagnet...


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z Kolegów ma (może byc link) pomysł na połączenie dwóch połówek skrzydła szybowca?Chodzi oczywiscie o bagnet łączący połówki, skrzydło będzie przykrecane do laminatowego kadłuba. Rozpietosc skrzydła to 150cm, konstrukcja to rdzeń styro oklejony balsa. Wiem, to nie takie wielkie skrzydło ale fajnie było by je móc dzielić, dlatego proszę o pomoc...

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeżeli masz szybowiec stosunkowo wolny np. do lotów termicznych to zastosuj jako łącznik skrzydeł rurkę węglową a jak szybowiec jest szybszy (loty na zboczu) proponuję Ci zastosuj pręt węglowy jest wytrzymalszy a co do wagi to jedno i drugie waży znikomo tak że nie musisz się przejmować że doważysz zbytnio model. Przy rozmiarach twojego modelu jak dasz rurkę czy pręt węglowy o przekroju 4mm. będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oddzew. Prawde mówiąc to planowałem zrobić tzw. szuflady, a elementem łączącym miał byc płaskownik duralowy. Jednak chyba skuszę sie na pręty i rurki węglowe.

To jeszcze jedno pytanko, jak długie te bagnety zastosowac? Z konstrukcji EG i elektro juniora, można by wnioskowac,że powinny byc prawie na całej długości skrzydła. W tamtych modelach było to uzasadnione "wiotkością" EPP, w tej konstrukcji skrzydło jest sztywne - styro rdzen oklejony balsa...Jak długi ma być bagnet(y)?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jak długi ma być bagnet(y)?

 

Pan Shier pisze, że cyt: " Skrzyneczki [bagnetowe] powinny przejść przynajmniej przez trzy żeberka na odcinku równym najmniej połowie szerokości płata w miejscu zamocowania"

 

W przypadku skrzydła bez żeberek, takiego jak Twoje, pewnie wystarczy trzymać się drugiej części powyższego cytatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy taki komplet pasował by do Twojego modelu:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=432865272

Miałem okazję to obejrzeć i ,,pomacać" solidna robota.Sam to robi i używa w swoich modelach i widziałem co te modele potrafią wytrzymać w locie.

Jeżeli się zdecydujesz to pisz do niego zrobi następny komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.