Skocz do zawartości

Nowy model


Boczas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zakładam tematy na forum dając propozycje modeli i bacznie oczekując na odpowiedzi w stylu co o tym sądzicie itp. :D Postanowiłem więc zmienić metode wyszukiwania nowego modelu i poradzić się doświadczonych forumowiczów :D Mianowicie, szukam szybowca 2.5 m ~ , który da się bezproblemowo przeobić na elektryka, na naszym lotnisku nie ma ani holownika, ani ja nie posiadam holu. Z racji tego iż od dawien dawna "bawie" się zawodniczo w makieciarstwo, więc model musiał by przypominać coś co lata w rzeczywistości(takie zboczenie :D). Z modeli które szukałem, znajdowałem takie które trzymają się w powietrzu lecz są wolne jak żółw a ja chce iśc szczebel wyżej, i też ich przeciwieństwa - szybkie jak strzała lecz do ziemi ciągna szybciej niż cegła. Siły natury jakie moge wykorzystać na terenie, który zamieszkuje to tylko TERMIKA, więc szukam czegoś pośredniego, co można by nim powisieć w termice, i poświszczeć nad głowami z niemałą prędkością. Myśle iż temat ten przyda się nietylko mnie, bo chyba każdy modelarz zawsze boryka się z wyborem modelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jeśli chodzi o wygląd to ze śmigłem z przodu najlepiej prezentują się nowoczesne szybowce zawodnicze - Discus, Ventus, Promyk itp, śmigło szczególnie dobrze pasuje do T statecznika, jeśli w ogóle silnik może dobrze wyglądać w szybowcu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Ze śmigłem z tyłu masz do wyboru: Ogara i Windex-a 1200. Ze śmigłem nad kadłubem nasz Blanika. Francuzi zrobili szybowiec z silnikiem odrzutowym....Śmigło nie psuje wrażeń estetycznych, turbiny potaniały, zawsze można skorzystać z elektrycznej namiastki. A jako, że od dawien dawna bawisz się zawodniczo makieciarstwem - takie wyzwanie technologiczne nie powinno być dla Ciebie problemem. Jeśli się nie mylę Czesi go zrobili chyba w podziałce 1:3 lub 1:4. To mogłoby by być to !

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.