Skocz do zawartości

EXTRA VA 330, Dynam Extra 330


uve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje zakupc ten model http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=976 , który

wymaga 2 serw w skrzydle, na każdą lotkę po jednym serwie.

 

Nie rozumie jednak wymagania co do odbiornika : "przy założeniu że nadajnik ma możliwość przyporządkowania 2giej lotki do 5tego kanału, w przeciwym wypadku wymagany jest odbiornik min 6 kanałow".

 

Może mi to ktoś wytłumaczyć o co chodzi.. .? Co do aparatury to planuje zakupic taką:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=204&osCsid=f53245675989e2843e1af0de9b1e55d9

 

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz wykożystać odbiornik 4 kanałowy , łącząc serwa w lotkach za pomocą kabla "Y" i podłączyć je do jednego kanału , a z tymi kanałami 5 i 6 chodzi o to , aby lotki chodziły na dwuch kanałach trzeba włączyć odpowiedni MIX w nadajniku i większość nadajników domyślnie miksuje właśnie kanał 1 i 6 i do takiego nadajnika trzeba odbiornik 6 kanałowy jeśli nadajnik umożliwia miksowanie 1 i 5 kanału to wystarczy odbiornik 5 kanałowy , jednak nie wszystkie nadajniki mogą miksować kanał 1 i 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak ogólnie do polatania wystarczyła by mi 4 kanałowa aparatura :) ?

Tak. Do polatania wystarczyłaby ci nawet 3-kanałowa aparatura:

1-lotki (niektórzy wolą kierunek)

2- wysokość

3- gaz

 

Tylko jaki jest sens kupować aparaturę 3 lub 4 kanałowaą w dodatku bez komputera :?: Pod warunkiem, że nie zamierzasz zrezygnować za 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kraksy piankę EPP naprawisz w ciągu kilku minut kilkoma kroplami C.A. a w razie trochę twardszych przyziemień nie stanie się nic natomiast Katana , o której wspomniałeś to już model konstrukcyjny i jest sztywniejszy w odróżnieniu od EPP , ewentualna naprawa takiego modelu jest już bardziej pracochłonna więc do początkowego latania na pewno będzie lepsza Extra z EPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da rade zrobić zwis itp

 

Zwisu to raczej nie, ale zawis pewnie tak, a najwięcej się dowiesz jak zadzonisz do Pana Grzegorza właściciela sklepu, bo tym modelem latał.

Jest to model akrobacyjny i stosunkowo lekki, a słyszałem że lata dość fajnie, tak że możesz liczyć na dość ostre latanie.

Ale jest to model ze styropianu, tak że niezbyt nadaję się do nauki akrobacji (łatwość rozbicia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz EXTRE VA 330,sam się na niej uczyłem latać .Początkowa zaliczyłem pare kretów na pełnym gaźie,co nie obeszło się bez uszkodzeń kadłuba.W 15 minut model był gotowy do lotu.Skrzydła są niezniszczalne nigdy nie ucierpiały.Modelik bardzo dokładnie zrobiony,bardzo łatwy montaż(według instrukcji,oraz płyty dołączonej z filmem)

Silnik mam zamontowany EMAX BL 2810/12 na APC 11x5,5 pionowo w górę ,na 12x6 wylatywał na orbite.Regulator 30A,zasilanie li-pol 1800mAh 3E-MODEL.

Na pierwszy lot raczj małe wychylenia lotek na 50% (szybko się kręci).

Kolega z Krosna też się na nim uczy latać,co też się nie obeszło bez kreta ale nadal lata,Mój także.

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.