Skocz do zawartości

Pytanie początkującego - silnik,regulator, pakiet (ok 400W)


machina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na potrzeby ulotnienia mojej mini trajki zakupiłem taki zestaw napędowy:

 

Silnik TURNIGY TR35-42B

- 7.4V~14.8V (2~4S Li-Po)

- 1250 rpm/V within 10%

- 45A/30s

 

- śmigło APC 10x7e

 

Kontroler TURNIGY Plush 40amp

- Cont Current: 40A

- Burst Current: 55A (poprawiłem na 55A - dane z HC)

- BEC Mode: Switch mode

- BEC : 5v / 3A

- Voltage: 5.6v ~ 22v

 

Pakiet ZIPPY-R 4800mAh 25C 3S1P (model: KOR4800-3S)

- Minimum Capacity: 4800mAh

- Configuration: 3S1P / 11.1v / 3Cell

- Constant Discharge: 25C (Minimum)

- Peak Discharge (10sec): 35C

- Charge Plug: JST-XH

 

Wszystko złożone do kupy, działa. Pytanie do bardziej obeznanych z tematem, czy taki zestaw pod względem prądowym jest w miarę dobrze dobrany?

 

Muszę też kupić ładowarkę i balancer lub ładowarkę już z wbudowanym balancerem. Możecie coś polecić, co nie zrujnuje mojej kieszeni?

 

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też kupić ładowarkę i balancer lub ładowarkę już z wbudowanym balancerem. Możecie coś polecić, co nie zrujnuje mojej kieszeni?

 

Turnigy będzie chyba najodpowiedniejsze jeśli chodzi o jakość i cenę.

 

Jeśli chodzi o wyposażenie : silnik - regiel. powinno być OK. Gdyby regulator miał troche większy zapas byłoby lepiej , ale przy 3S nie powinien się przegrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 10x7 uważaj na prąd, tak duży pakiet nie popuści pod obciążeniem i możesz łatwo przekroczyć te 40A regulatora (mam wrażenie, że nawet sporo).

 

PS

Masz niedopuszczalny awatar.

 

Awatarek poprawię wieczorem jak będę w domu i jakąś swoją fotkę wygrzebię z kompa.

 

Czy Twoim zdaniem lepiej byłoby wymienić regulator na 60A?

 

W moim projekcie, założenie jest takie, że model ma latać poziomo(nie spadać) przy około 40-50% mocy silnika a wznosić się przy 60-70%. Nie wiem niestety jak będzie z obciążeniem regulatora przy tych wartościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyposażenie : silnik - regiel. powinno być OK. Gdyby regulator miał troche większy zapas byłoby lepiej , ale przy 3S nie powinien się przegrzewać.

 

Hubert napisał, że może być problem z przekroczeniem obiążenia na regulatorze. No nic, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Najwyżej wymienię regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie na HC. Chyba nie powinienes nawet ruszac na 11x7 i tym 40A, dlugo tego nie wytrzyma. 2 opcje: regulator 60A badz mniejsze smiglo.

 

Co do ladowarki - posiadam Turnigy podana przez kolege kilka postow wyzej i jestem bardzo zadowolony.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie na HC. Chyba nie powinienes nawet ruszac na 11x7 i tym 40A, dlugo tego nie wytrzyma. 2 opcje: regulator 60A badz mniejsze smiglo.

 

Mam 10x7 tak a propo - nie wiem na ile zmienia to Twoją opinię :wink: . Poczytałem na HC co piszą o wersji 40A Plush i teoretycznie przy moich założeniach nie powinno być źle. Nie chcę gdybać, sprawdzę w praktyce i nie omieszkam dać znać.

 

 

Co do ladowarki - posiadam Turnigy podana przez kolege kilka postow wyzej i jestem bardzo zadowolony.

 

pozdrawiam

 

Chyba trzeba będzie pomyśleć o zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.