Skocz do zawartości

Latanie u naszych zachodnich sąsiadów


alchemique

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się na semestr do naszych sąsiadów a dokładnie do Mainz tuż obok Frankfurtu nad Menem. Jak tam wygląda sprawa z lataniem? Już jakiś klub sobie wynalazłem w sieci, potrzebuję tylko informacji czy należy wykupić jakieś ubezpieczenie i ewentualnie jakie? Słyszałem że tam bez OC się nie obejdzie.

 

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, musisz posiadać ubezpieczenie oraz jakiś ichni certyfikat dla aparatury (coś jak homologacja).

Znajomy modelarz opowiadał jak to będąc/mieszkając w Niemczech latał kiedyś w zupełnie pustym terenie, aż tu nagle zjawili się mundurowi i zabrali mu sprzęt tłumacząc że musi przywieźć na posterunek dokument zaświadczający o tym że aparatura jest dopuszczona do używania na terenie Niemiec. Jak się potem dowiedział wystarczyła faktura zakupu sprzętu ze sklepu niemieckiego.

Nie wiem, czy to był odosobniony przypadek czy jest to reguła i każdy modelarz w Niemczech nosi ze sobą na lotnisko oprócz modelu tego typu papiery...

 

Lepiej dmuchaj na zimne (co jak widzę czynisz) i sprawdź sobie u źródła, czyli w jakimś klubie modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.