Skocz do zawartości

Jaka aparatura.. 35MHz czy już może 2,4GHz?


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mam spore problemy z apką esky a raczej zasięgiem zaczynam zastanawiać się jaką apkę warto teraz kupić. I w jaki "system" inwestowanie ma przyszłość.

Biorąc pod uwagę że np. za jakiśczas zakupię EG i pewnie będę chciał polatać na więcej niż 200m. , powiedzmy do 500m. to w co warto zainwestować?

Czy osprzęt do 2,4 jest droższy niż 35MHz?

Czy jest to na zasadzie że trzeba tylko mieć nadajnik i odbiornik pracujący w zakresie 2,4 a reszta podzespołów w modelu nie wymaga wymiany itp?

I najważniejsze. Cena powiedzmy do max 500zł a im taniej tym lepiej.

Co polecacie w 35MHz a co w 2,4GHz ?

Planuję latanie szybowcami jak EG powiedzmy do 2m rozpiętości i samolotami typu RWD, Zefir, Nemo , pozniej coś bardziej skomplikowanego ale to dopiero jak będę sterowanie miał doskonale opanowane z zamkniętym jednym okiem :-)

PS. Czy opłaca się kupować apki w sklepach z poza polski?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najważniejsze. Cena powiedzmy do max 500zł a im taniej tym lepiej.

no to na razie zapominamy o 2,4Ghz

No i jest tu na forum porzadny dzial od tego (35 a 2,4 - poszukaj ;) )

 

 

Ja polece ci Sanve VG 6000 na ktorej latam - nie najgorsza aparatura i zmiescisz sie w tych pieniadzach (nowa).

 

 

PS. Czy opłaca się kupować apki w sklepach z poza polski?

proponuje zmienic "apki" bo zaraz sie loza szydercow odezwie :D

 

tak - oplaca sie kupowac poza polska (szczegolnie 2,4GHz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie 2.4 jakby się postarać i mieć fart na granicy :wink: to w tych pieniądzach Spectrum można ściągnąć z HC.

Ale jeśli wolisz klasyczne 35 to polecam ten sprzęt, jest to sprawdzona aparatura z porządnym odbiornikiem, w dobrej cenie:

http://cyber-fly.pl/produkt-3.html

Sam na takiej latam i polecam.

No albo kupic optica z modułem syntezy, wybór należy do ciebie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mozna rzeczywiscie poszukac Spektruma w dobrej cenie za granica, powiem wiecej - warto to zrobic. Miesiac temu zakupilem Spektrum DX7i, lacznie z przesylka zaplacilem jedynie 50% kwoty ktora musialbym zaplacic w Polsce.

Polecam Ci sklep www.espritmodel.com , dobry kontakt i zyczliwa obsluga, tam kupilem swoja aparature. Nie udalo mi sie znalezc lepszych cen. Zauwaz ze maja w ofercie Spektrum DX6i z odbiornikem AR6200 (odbiornik z satelita) w cenie ... 180$. Grzech nie wziac ! Z przesylka zmiescisz sie w kwocie 500 zl, z jedna drobna uwaga - musisz poprosic przy zamowieniu o pomoc w "ominieciu podatku" ;)

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ee ... racja, jakos zmiana kursow mi umknela ;) W takim ukladzie wg dzisiejszego kursu za aparature zaplacilbys okolo 441 zl, w zaleznosci od tego jaka wybralbys forme przesylki mogloby sie zdarzyc ze kwote 500 zl nieco bys przekroczyl.

 

Zmiana czestotliwosci na 2.4 poza wymiana odbiornika i nadajnika nie wymaga innych ingerencji czy inwestycji.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ten sklep z linku i nie wierze oczom. Eclipse 7 w polsce około 900zł. Tam 209$ , nie wie mile przesyłka itp ale na pewno nie przekroczy polowy ceny u nas.

Nie napisali tylko jakie mode.

Z tego co widzę to w podobnych pieniadzach mozna dostac spektruma 6 na 2,4GHz ale odbiorniki drozsze niz na 35MHz czyli w razie awarii kosztowniejsze.

Sam już nie wiem, czytam , szukam , głupieje...

Jak narazie w granicy cenowej w oko mi wpadły:

Eclipse 7 - z zagranicy zeby sie w kwocie zmiescic.

GRAUPNER MX-12

Sanwa VG6000

 

Pewnie są jeszcze jakieś warte uwagi ale narazie nie dogrzebałem się.

Ogólnie chodzi mi o to by aparatura była uniwersalna , zarówno do samolotu jak i szybowca , o heli narazie nie mysle bo mnie to nie ciągnie , no chyba że kiedyś mi się odmieni.

Fajnie by było by posiadała pamięć na kilka modeli , mode2, przywoity czas pracy na akumulatorze, łatwa do nauczenia się w obsłudze, nieawaryjna.

No i to co mnie aktualnie skłania najbardziej do zmiany aparatury to zasięg. Chcę być spokojny że odlecę modelem na 300m i nie strace zasięgu.

No chyba że ktoś mi wytłumaczy dlaczego moja Esky 4 kanałowa w komplecie z oryginalnym odbiornikiem esky 6 kanałowym z kompletu samolotu Nemo wariuje na 100m, po poprawieniu anteny ( cała na zewnątrz i umocowana do steru kierunki i dalej zwisająca ) powiedzmy do 150m. Bo może wystarczy dokupić powiedzmy odbiornik corony i problem z zasięgiem zniknie. Nie wiem czego to wina , czy nadajnika czy odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co tłumaczyć,tylko zapomnieć o przygodzie z Esky i kupić nadajnik z prawdziwego zdarzenia.

Jeżeli kupisz radio na 35 MHz to weź takie z wymiennym modułem w.cz. w przyszłości łatwo przejdziesz na 2,4 GHz jeżeli się tylko na to zdecydujesz.

Albo od razu kup radio na 2,4 GHz.

Jedno jest pewne,każdy ,,normalny" nadajnik obojętnie czy na 35MHz czy 2,4 będzie 1000% lepszy od Twojego Esky :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , kurde nie przychodzą mi powiadomienia o odpowiedzi na posta mimo że mam ustawione ich wysyłanie . Ma ktoś podobne problmy bo u mnie to juz nie pierwszy raz.

Co do aparatury to pewnie niedlugo sie na cos zdecyduje ale na co jeszcze nie wiem.

Esky jesli chodzi o pilotowanie jest ok , tylko zasięg szwankuje i to jedyny zarzut. Ale nie mam jak sprawdzić czy to wina radia czy odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniadze to tutaj akurat są podobne.

Sanwa VG6000 kosztuje w Polsce 510zł z kompletem serw itp.

Z kolei Spektrum DX6i + odbiornik AR6200 to koszt około 180$ + przesyłka i wyjdzie na to samo tylko bez serw ktore mozna przeciez zamowic osobno i pod konkretny model wielkościowo itp.

Tak więc tu raczej nie kwestia roznicy w cenie nadajnika tylko jego mozliwosci, funkcji , zasięgu itp ma znaczenie. Nie moge tylko znaleść żadnego opisu lub porównania na forum bo przy koazji nie przychodzacych powiadomien cos szwankuje z wyszukiwarką. Ech...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz są spektrum DX5, bardzo proste nadajniki bez kompa za jakieś śmieszne 300zł, ale powiem szczerze nadajnika bez kompa nie polecam.

Wybór masz między DX6i za 175 a DX7 za 350, ten drugi jednak w zestawie ma 4 serwa cyfrowe i kpl akumulatorków (prawda że nędznych, ale zawsze). Ja kupowałem w http://donalds-hobby.com/prod/Scripts/default.asp i cła mi nie doliczyli.

Sugeruję jednak zamówić od razu drugi odbiornik, nawet tani (byle full range) typu AR500, bo z jednym odbiornikiem to męczarnia.

Zawsze jak nie spodoba Ci się hobby modelarskie, opchniesz nadajnik na allegro.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek zamowil mi Dx6i z Anglii- sklep heliguy.com bez problemów z cłem :) Nie bylo żadnych problemow, cena prawie taka sama tyle, że nie musisz się bać o cło i płacić dodatkowych opłat. Nie wiem czy wysyłają od razu do Polski, bo mi wujek zamowił do siebie najpierw, a potem do mnie wysłał :)

Ja z 2,4 GHz nie mam żadnych problemów, jedyną wadą są odbiorniki dość drogie :( Ja narazie latam na jednym dołączonym do zestawu AR6200 :)

Z 2,4 jestem bardzo zadowolony i nie muszę myśleć, że ktoś zacznie latać na moim kanale. Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek informacji-pisz :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z espritmodel rowniez nie placi sie cla - jednakze trzeba o to wyraznie poprosic przy zamowieniu ;)

Z aparatura Esky problem zasiegu jest znany dla czesci kolegow latajacych smiglowcami. Kolega remzibi na forum dla pilotow smiglowcowych zrobil porownanie aparatur Esky, Walkera (chinski producent smiglowcow RC), i jeszcze jednej niskobudzetowej firmy, niestety nie wspomne nazwy. Esky wypadla najgorzej oferujac wlasnie taki zasieg o jakim piszesz, powod dla ktorego remzibi podjal sie wykonania takiego porownania byl taki sam jak u Ciebie - chec wykorzystania aparatury do sterowania samolotem i napotkane spore problemy zwiazane z zasiegiem.

Z tego co pamietam remzibi zdolal przeanalizowac budowe nadajnika i stosujac elementy elektroniczne za doslownie pare zlotych dostroil nadajnik tak jak nalezy uzyskujac godziwy zasieg. Slowem zrobil to czego nie chcialo sie zrobic chinczykom ;)

Remzibi jest zarejestrowany rowniez na tym forum, to dusza czlowiek o gigantycznej wiedzy, jesli zechce Ci sie bawic tym radiem to napisz mu pw, na pewno pomoze przy poprawkach.

 

Edit:

DX6i wspolpracowac bedzie ze wszystkimi odbiornikami opierajacymi sie o protokol DSM2. Niestety sa to drogie odbiorniki. Najtanszy to AR500 w cenie 60$. Zauwaz ze DX6i i DX6 to dwa rozne systemy, nie popelnij bledu przy ewentualnym zamowieniu.

Wersje bez "i" na koncu byly pierwsza wersja aparatur 2.4 tego producenta, obslugiwaly protokul DSM i niestety mialy znacznie mniejszy zasieg w stosunku do obecnych nadajnikow DSM2. Protokoly DSM i DSM2 sa niezamienne i niekompatyblne ze soba, decydujac sie na zakup jednego systemu bedziesz do niego przywiazany az do nastepnej zmiany nadajnika.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.