Skocz do zawartości

Edge 540 relacja z budowy


michalg0000

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się ogarnąłem że do planów brakuje kabinki. http://rapidshare.com/files/145250530/kabinka.doc.html Plik trzeba wdrukować na atramentówce na folii samoprzylepnej http://www.allegro.pl/item431793706_folia_samoprzylep_emtec_a4_do_druku_atrament_20szt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przed chwilą odbył się oblot, o ile można to tak nazwać. Całe latanie skończyło się po ok. 2 min. Pewnie myślicie że krecik, ale was rozczaruje. Po prostu się rozpadało :P Model lata jak prototyp, czyli super. Zdążyłem wykręcić tylko rolling harriera i zawis ale czuje że lata tak jak poprzedni, No tyle że wygląda lepiej ;D Sprzęcior się spisuje, AXI ma dość mocy ale też nie jest to rakieta, czego chciałem uniknąć. Model lata wolno i 3d :)

 

Teraz wyjeżdżam, wracam 26.09. wtedy zamieszczę filmy z lotów i jakieś zdjęcia.

 

EDIT: Przestało padać więc poszedłem latać. Model wykonuje wszystkie figury 3d bez problemu. Blendery, korki nożowe, beczki po okręgu, wszystko wygląda super. Dwa razy zrobiłem nawet rolling loop, co prawda niezbyt elegancko, ale nisko i efektownie. W harrierze model nie buja się na boki. Ściany wychodzą w miejscu, zawisy bez problemu. Paweł (Alchemique), który wpadł zobaczyć jak lata Edge twierdzi, że należy dodać skłon bo model po wyjściu z zawisu ma tendencję do skręcania w lewo. Jak macie pomysł jaki dać skłon do tego modelu to piszcie. Chciałbym tylko żeby model z powodu skłonu nie miał tendencji do pochylania się w zawisie w prawo. Na razie w planach dałem 0,7 stopnia w prawo. Wiem, że mało ale nie chce przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, trzeba przyznać, że jakość wykonania Twojego modelu robi ogromne wrażenie - wygląda jak złożony z zestawu! :) Ja dziś zacząłem pierwsze poważne prace nad moim Edge'm (niestety ubiłem 3dx'a a o bramkę na boisku koło domu... ;) ) - mam już wszystkie potrzebne materiały, a osprzęt leci do mnie z Hk. Mam nadzieję, że nie obrazisz się jeśli 'podłączę' się pod Twój wątek.

 

Dzisiaj udało mi się wyciąć wszystkie elementy z depronu 6mm i zrobić mocowanie silnika z balsy (2x 2,5mm). Jutro zabieram się za ostateczne składanie, sklejanie, i wzmacnianie... (na fotce model złożony bez kropelki kleju :) )

 

edge54001iw6.jpg

 

Planuję zainstalować w nim następujące wyposażenie:

silnik-dzwonek Turnigy 1000kv 59g

esc - e-max 25A - 21g

serwa - 3x HXT900 - 27g

odbiornik - spektrum ar6100 microlite 4g

pakiet - Rhino 3s1p 20C 1250mAh (113g) albo 750mAh (66g) (zobaczymy jak wyjdzie z wagą modelu)

 

Czy uważacie, że ten silnik wystarczy do Edge'a ? Osobiście mam pewne wątpliwości, no ale oblot pokaże czy wystarczy ;) Jutro postaram się zrelacjonować moje kolejne poczynania.

 

Pozdrawiam.

 

Edit: właśnie zważyłem wszystko co mam do tej pory (kadłub z mocowaniem silnika, skrzydło, lotki, stery i rurke do wzmocnienia płata) - razem 90g! Czyli jest bardzo duża szansa ze zmieszcze sie w 350g tak jak chciałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj zakończyłam prace, które mogłem zrobić przy modelu nie posiadając wyposażenia. Posklejałem kadłub, przykleiłem skrzydło oraz zamontowałem stery. Chciałem żeby z lewej strony modelu lotki i SW były niebieskie, a z prawej żółte - zostało mi trochę wspominanych wczesniej farbek rc styro ;) Niestety (co widać na fotkach) na jedną lotkę zabrakło niebieskiej i postanowiłem ze dokończę ją na żółto. W efekcie dokończyłem obie puszki no i model wygląda lepiej niż cały w kolorze depronu :twisted:. Jak będzie fajnie latał to może wytnę nową lotkę i zdecyduje się wydać 15zł na puszkę niebieskiej farby ;) Oczywiście wydrukowałem kabinkę zamieszczoną przez Michała, z tym że jest ona na zwykłej białej kartce, przyklejona klejem uhu por - trzyma się bdb!

 

Dodam, że wszystko, co widać na zdjęciu waży 106g (nie ma popychaczy ani dźwigienek) !

Wyposażenie będzie ważyć ok 230g, więc po wklejeniu depronowych zastrzałów i zmontowaniu popychaczy, zmieszczenie się w 350 jest realne. :)

 

 

edge54002ms4.jpg

By yah0o_121, shot with DSC-H9 at 2008-09-20

edge54003to3.jpg

By yah0o_121, shot with DSC-H9 at 2008-09-20

 

Teraz tylko czekać na paczkę z wyposażeniem z UH :) Napiszę kiedy uda mi się ruszyć dalej. Oblot coraz bliżej.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruchu124, moje umiejętności na szczęście już wystarczają do 'bezpiecznej' nauki - podstawowe akrobacje typu zawis, harrier, nożyk itd mam opanowane, więc jakieś podstawy mam i umiem się wrazie co ratować ;). Teraz zajmuje się głównie ćwiczeniem na symulatorze, a potem wychodze na dwór i próbuje w realu - głównie rolling harriera i torque rolla - idzie coraz lepiej. Cwiczę własnie na moedelu z epp multiplexa (parkmaster). Mam nadzieje ze edge będzie latał trochę sprawniej 3d - przy tej samej rozpiętości i powierzchni co parkmaster będzie 200g lżejszy.

 

Właśnie zauważyłem że moja paczka z częściami do edge'a już dotarła do polski. Ciekwe kiedy będzie u mnie :roll:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem.

jaka ci wyszła waga do loty?

Waga do lotu to 375 gramów. Wynik jak na tą rozpiętość do przyjęcia, tym bardziej biorąc pod uwagę ilość farby.

 

Michał, trzeba przyznać, że jakość wykonania Twojego modelu robi ogromne wrażenie - wygląda jak złożony z zestawu!

No dzięki, dzięki starałem się :P

 

Co do silniczka, to ja raczej bym takiego nie wziął, ale wiadomo ja to jestem dość wybredny. Myślę że styknie, tyle że ma spory pobór mocy. Ale fajnie że masz lekki odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mój Edzio ;) jest gotowy do oblotu - mam nadzieję, że jutro nastąpi ta wielka chwila. Waga do lotu z pakietem 3s 750 Mah - 340g, a z pakietem 1250mAh - 385g. Chyba będę tych pakietów używał przemiennie (mam 2x 750 i 1x 1250) - zobaczymy jak będzie się spisywał w locie, ale zawis na większej baterii robi przy ok 4/10 wychylenia gazu - więc napęd, o który się obawiałem, jak najbardziej się nada :)

 

Zapytam jeszcze, jakie jest prawidłowe ustawienie SC, gdyż przed oblataniem modelu chcę być pewien że wszystko jest cacy :)

 

Teraz trochę zdjęć:

dsc02643fc6.jpg

By yah0o_121, shot with DSC-H9 at 2008-09-26

dsc02641pi2.jpg

By yah0o_121, shot with DSC-H9 at 2008-09-26

dsc02644wv0.jpg

By yah0o_121, shot with DSC-H9 at 2008-09-26

 

Pozdrawiam!

 

EDIT 27.09 12:57

Witam.

Dzisiaj ulotniłem wreszcie mojego Edka ;) Po ok godzinnym pobycie na 'lotnisku' muszę przyznać, że model jest full '3D'. Już przy drugim pakiecie robiłem rolling circles, z którymi mam jeszcze kłopoty nawet na symulatorze... Edge 540 jest niesamowity - na prawdę polecam! Dodam, że model lata poprawnie zarówno z pakietem 1250 jak i 750 mAh, ale z mniejszym lata dużo wolniej (żeby nie mówić za wolno, ale mi się to podoba :D ) i jest jeszcze żwawszy. Dziś nie było nikogo, kto mógłby loty udokumentować, ale postaram się o filmik / fotki z następnego latania!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Plany narysowałem na podstawie tego modelu http://leeulingermodels.com/Details.asp?ProdID=26&category=2 Pliki są zapisane w formacie Corel Drawa. W związku z tym musisz mieć jakiś program od grafiki wektorowej. Ja używam corela ale jest on płatny. Zapytaj kolegów na forum czy znają jakieś darmowe programy CAD, bo z tego co wiem są takie. Jak już ściągniesz to zaimportuj te pliki i już. A co do rozdzielczości to jest to grafika wektorowa a nie rastrowa, więc raczej nie ma tu mowy o jakiejkolwiek rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, odkopuję temat bo dziś nakręciłem pierwszy film mojego Edge'a 8) Wreszcie.... Odnośnik do filmu znajduje się w dziale filmów http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=125307#125307 Jak by ktoś nie mógł jednak trafić podam też tu ;D http://rapidshare.com/fil...de_540.wmv.html

 

EDIT: wrzuciłem film na yuotube jak komuś się nie chce ściągać 70 MB

http://pl.youtube.com/watch?v=pPavhoxSIDc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.