Skocz do zawartości

Edge 540 relacja z budowy


michalg0000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie powstaje drugi Edge 540 z depronu 6mm. Trochę danych: rozp. 96 cm AUW 370 gramów, silnik AXI 2212/34, regulator CC Phoenix 25A, aku FlightPower 1200 mAh 3s, odbiornik ACT Pico 4, 3 serwa TowerPro SG-91R (polecam :) ) Tak będzie wyglądał pod koniec:

9784458f53a1a827.jpg

 

A tu fotki z budowy:

 

b894202e320bc1d3.jpg

 

7e502544776e2fc4.jpg

 

Prototyp latał cudownie, ale się rozsypał w locie (nie wytrzymało łoże sinika :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak wygląda sprawa latania takimi modelami podczas wiatru? Do ilu m/s są w stanie sobie poradzić? Myślę, o czymś podobnym na zimę...

 

Jak chcesz latać pół metra nad ziemią i kręcić akrobacje to nawet 1 m/s przeszkadza ale ja przyjmuję że 3 m/s jest jeszcze do przyjęcia.

 

Jeśli mógłbym prosić o plany

 

Wyślę Cie je jutro bo dziś już nie mam siły...

 

A jaki rodzaj tych farb. Standardy dostępne w sklepach z akcesoriami malarskimi, czy już towar z wyższej półki?

 

Farbki RC Styro colours około 15 zł za 150 ml. trzeba liczyć jakieś 45 zł na pomalowanie całego modelu. Myślę że cena do przyjęcia, biorąc pod uwagę końcowy efekt.

 

EDIT:

Aha przypomniało mi się. Dziś przyszedł AXI 2212/34 Gold wcześniej latałem na AXI 2212/26. Zobaczymy jaka będzie różnica między śmigłem 11x4.7 a 12x6. Myślę że do full 3d bez żadnego pattern'u 2212/34 będzie znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbki RC Styro colours około 15 zł za 150 ml. trzeba liczyć jakieś 45 zł na pomalowanie całego modelu. Myślę że cena do przyjęcia, biorąc pod uwagę końcowy efekt.

 

 

Cena do przyjęcia, bo to inwestycja jednokrotna, a modeli można pomalować sporo :)

 

Także proszę o plany - nostra90@o2.pl

 

dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farbek, to malowałem mojego parkmastera właśnie farbami RC styro colours. Model jest żółto(kadłub i góra)-niebieski(spód) - zużyłem na niego 2 x 150ml żółtej farby i jakies 3/4 puszki niebieskiej - jeśli się chce dobrze pokryć całą powierzchnie to niestety dużo farby trzeba zużyć. Ale efekt jest moim zdaniem bardzo ładny - warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.