Skocz do zawartości

Lamę mam i ja ale.... czy aby na długo?


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Po chwili nie-latania zanabylem Lame V4 2.4 Ghz. W sumie skusila mnie do tego zakupu dosc niewielka roznica pomiedzy tradycyjnymi czestotliwosciami a 2.4 Ghz. Nie to jest jednak wazne ;)

 

Lama jedynie do poniedzialku bedzie wygladala jak lama, poniewaz przychodzi do mnie zestaw potrzebny do tego aby przerobic ja na Lame Extreme ;)

 

Jakby tego bylo malo... i na tym nie koniec ;) Wszystko to bowiem potrzebne mi jest do projektu Lama Hiper Extreme. Zamiar mam bowiem wsadzic do lamy lepsze serwa, wymienic silniki na BL (mysle o TAKICH ), odbiornik na 6-9 kanalowy tradycyjny, lub cos chinskiego micro, aparature jednak wezme swoja MX12, dwa regielki BL (np. TAKIE ) no i oczywiscie zyroskop - ale tez chinczyka jakiegos tanszego ;) zreszta - cos chinskiego mam.

 

Pytanie jednak jest w kwestii zalozenia - jak rozumiem podpinajac jednen z regli jako sterowanie ogonem bedzie to wystarczajace do poprawnego dzialania modelu?

 

Myslalem zeby jeden regiel podlaczyc pod gaz/skok, drugi pod ogon, pozostale dwa kanaly pod dwa serwa sterujace tarcza.

 

Dobrze to obmyslilem?

 

 

 

Jesli ten projekt sie uda chcialbym sobie zrobic heli coaxial ale juz nieco wiekszy np. na podzespolach HoneyBee jedynki. Rame do Lamy Hiper Extreme chce dlubnac z wegla lub cienkiego duralu. Elementy glowicy, walow itp itd - aluminiowe.

 

Jak Wam sie to widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było od razu uderzyć w Belta CP? :mrgreen:

I jak już masz zamiar tak poważnie przerabiać Lamkę, to odpuść sobie Extreme i Rozejrzyj się za Xtreme. Wiem, że niby nazwy podobne, ale różnica jak między Smartem a Shandong HuoYun... Choć wygląd niby ten sam. :wink:

 

Na Epheli.pl jest opis jak przerobić Lamę na bezszczotkowce (choć wymaga to dodania 5 kanału do sterowania). Co najlepsze, rama z dwoma bezszczotkami, waży mniej niż JEDEN silnik oryginalny.

A co do reszty, o sensie tuningu dyskutować nie należy. Można co najwyżej ocenić jego efekty. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było od razu uderzyć w Belta CP? :mrgreen:

I jak już masz zamiar tak poważnie przerabiać Lamkę, to odpuść sobie Extreme i Rozejrzyj się za Xtreme. Wiem, że niby nazwy podobne, ale różnica jak między Smartem a Shandong HuoYun... Choć wygląd niby ten sam. :wink:

 

Na Epheli.pl jest opis jak przerobić Lamę na bezszczotkowce (choć wymaga to dodania 5 kanału do sterowania). Co najlepsze, rama z dwoma bezszczotkami, waży mniej niż JEDEN silnik oryginalny.

A co do reszty, o sensie tuningu dyskutować nie należy. Można co najwyżej ocenić jego efekty. :wink:

 

 

czesci oczywiscie xtreme ;) sie pomylilem podczas pisania ;)

 

dzisiaj np. dowiedzialem sie cennej rzeczy - nie latamy na wietrze ;) 10 minut roboty z tasma klejaca (chwilowo orginalna kabina) i CA - podwozie, i Lama gotowa do lotu. Wlasnie zaglebiam sie w pasjonujaca lekture o lamach BL.

 

 

Zas czemu lama BL a nie Belt? Nie ma jakiegos bardziej konkretnego powodu poza - tak jest ciekawiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze tu opisałem jest jak zrobić 5 kanał i BL

 

http://epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10697&sid=2195eeeeb5cad2949937ea45268ca4ef

 

Sam miałem robić ale chcę się pozbyć lamki na rzecz blade CX2 - mechanika mi się bardziej podoba.

 

ok, silnik i kontrolery zamowione ;) teraz tylko cierpliwie czekam na dostawe ;) w poniedzialek pewnie bede wymienial na tunek Xtreme ;) a jak przyjdzie zestaw BL .... to nastepny krok w strone BL lamy z gyro.

 

Na ten czas koncze albowiem... konczy mi sie bateria w lapie, a nie wzialem ze soba zasilacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że kolega o niku pma z tamtego forum zauważył, że całość może działac z vtail mikserem który jest w aparaturze - czyli ten dodatkowy nie byłby potrzebny. Po testach ma dać wyniki eksperymentów. Gdyby zadziałało to kilka gramików mniej zawsze :P

 

Zestaw bl przetestuj sobie na sucho - podłącz wszystko poza lamą żebyś wiedział co gdzie i jak.

 

Pamietaj że trzeba ten nieszczęsny 5 kanał wyciągnać z 4in1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że kolega o niku pma z tamtego forum zauważył, że całość może działac z vtail mikserem który jest w aparaturze - czyli ten dodatkowy nie byłby potrzebny. Po testach ma dać wyniki eksperymentów. Gdyby zadziałało to kilka gramików mniej zawsze :P

 

Zestaw bl przetestuj sobie na sucho - podłącz wszystko poza lamą żebyś wiedział co gdzie i jak.

 

Pamietaj że trzeba ten nieszczęsny 5 kanał wyciągnać z 4in1.

 

Alez ja nie zamierzam korzystac ani kawalka z 4in1 ;) wywalam z lamy 4in1 i daje normalny odb 6 kanalowy do heli + 2 kontrolery+2 bezszczpty + zyro a latal bede na mojej aparaturze MX12 ;)

 

btw. ja mam 2.4 ghz w lamie wiec nie wiem czy te przepisy beda sie sprawdzaly w przypadku tej aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarl wreszcie do mnie pakiet Xtreme do lamy. Po zmontowaniu wszystkiego do kupy moge powiedziec tak - jak na taki zestaw moglby byc ok 10 pln tanszy, co nie odbilo by sie szalenie na zyskach producentow, a na pewno spowodowalo by ze np. pozostale po odlewie wąsy nie draznily by swoim widokiem. No ale.... wszak modelarz w swych warsztacie rozne narzedzia ma.... wiec z wasami rade sobie raczej da ;)

 

Moja Lama wyglada obecnie tak:

 

lama_v1.jpg

 

lama_v2.jpg

 

raczej latwo domyslec sie jaki model zainspirowal malowanie kabinki ;) pokazuje ja z ladniejszej strony poniewaz ta brzydsza... no coz - to bylo moje pierwsze malowanie kabinek wiec nastepne pewnie wyjdzie lepiej. Foto niestety jakosci jak widac, aparat zostawilem w aucie, nie chce mi sie juz ganiac po nocy i zimnicy ;) Kolor glowny ma mega oczo...drazniacy odcien ;) biel wyszla tez niczego sobie.

 

Nastepny krok - czekamy na silniki BL, kontrolery i probujemy to wszystko poskladac do kupy. Kolejny etap - Honey Bee Coaxial Brushless Extreme Carbon Aluminium look ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Widzę, że zostawiłeś oryginalne orczyki serw. Nie lepiej było je wymienić na pełnowymiarowe? Z tego co widać na zdjęciach, po wymianie kabinki miejsce masz, a uzyskałbyś większe wychylenia tarczy sterującej, jak w L-V3.

 

chętnie wymienie jesli.. będe je miał. Nie wiesz moze z których serw orczyki bedą odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.