Skocz do zawartości

jaka aparatura na poczatek ??


azala

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A ja powiem, że Turnigy. :) Za 80$ (z przesyłką) dostaje się 8-kanałowe radio z odbiornikiem. Sam ostatnio ją kupiłem i jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania. W porównaniu do mojego starego Flasha 5x nie wydaje się być gorsza. Zajrzałem oczywiście do środka i tam też wszystko wydaje się być w porządku. Oczywiście zapewne 2x- 3x droższe radia są lepiej wykonane, ale to już kwestia indywidualnych wyborów. A w Turnigy masz jeszcze opcję prostej i praktycznie bezkosztowej przeróbki i wgrania nowego firmware (RadioClone, er9x, th9x). Ja w tej chwili katuję er9x i jedyne co mogę powiedzieć - REWELACJA! :) Wcześniej wprawdzie nie miałem żadnego zaawansowanego radia, ale wydaje mi się, że możliwości oferowane przez er9x czy RadioClone biją na głowę większość (jeżeli nie wszystkie) nadajniki w 2-3 krotnej cenie. Wcześniej zastanawiałem się nad MC3030 lub MC4000, ale właśnie ze względu na ten alternatywny FW (i oczywiście cenę) zdecydowałem się na Turnigy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darzur, Turnigy wywarło pierwsze dobre wrażenie, ale ciekawe ile posłuży? Niestety nie wiem czemu, ale nie mogę się przekonać do tego radia, gdyż normalna 8-9 kanałówka kosztuje ~1600zł np. futaba.

 

Ilość kanałów technicznie ma drugorzędne znaczenie na koszt produkcji (głównie koszt dodatkowych potencjometrów i wihajstrów). Kosztogenne są szczegóły wykonania (głównie precyzyjna mechanika), ale i tak w przypadku markowego sprzętu narzuty są megaolbrzymie - chińczycy po prostu sprzedają z dużo rozsądniejszymi marżami. Ot, marketing.

 

Technicznie T9x to po prostu aparatura klasy "sport" nie odstająca jakościowo od innych z tej klasy, z nieco pokracznym oprogramowaniem.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość kanałów technicznie ma drugorzędne znaczenie na koszt produkcji (głównie koszt dodatkowych potencjometrów i wihajstrów). Kosztogenne są szczegóły wykonania (głównie precyzyjna mechanika), ale i tak w przypadku markowego sprzętu narzuty są megaolbrzymie - chińczycy po prostu sprzedają z dużo rozsądniejszymi marżami. Ot, marketing.

 

Technicznie T9x to po prostu aparatura klasy "sport" nie odstająca jakościowo od innych z tej klasy, z nieco pokracznym oprogramowaniem.

 

M.

 

W kilku miejscach w w sieci było już pokazywane, że np. drążki w Turnigy są te same co w Spektrum DX6i. Nie jest to oczywiście najwyższa półka - ot zwykły przeciętniak. A oprogramowanie o którym wspominałem można nazwać różnie, ale napewno nie "pokracznym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprogramowanie o którym wspominałem można nazwać różnie, ale napewno nie "pokracznym".

 

Mówiąc pokraczne miałem na myśli fabryczne - czyli przypuszczalnie takie które będzie eksploatowane w 99% tych aparatur.

To oprogramowanie miejscami to idealny anty-wzór projektowania interfejsów użytkownika (z takimi smaczkami jak na przykład poruszanie się między elementami rozmieszczonymi lewo-prawo za pomocą klawiszy góra-dół mimo że klawisze lewo-prawo w aparaturze też są, czy dziwna obsługa wciśnięć klawiszy - czasami reakcja na wciskanie, czasami na puszczanie).

Skróty też wymyślał jakiś chińczyk - kto by się domyślił że w nadajniku "Mode 1" oznacza pierwszą pamięć modelu :)

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc pokraczne miałem na myśli fabryczne - czyli przypuszczalnie takie które będzie eksploatowane w 99% tych aparatur.

To oprogramowanie miejscami to idealny anty-wzór projektowania interfejsów użytkownika (z takimi smaczkami jak na przykład poruszanie się między elementami rozmieszczonymi lewo-prawo za pomocą klawiszy góra-dół mimo że klawisze lewo-prawo w aparaturze też są, czy dziwna obsługa wciśnięć klawiszy - czasami reakcja na wciskanie, czasami na puszczanie).

Skróty też wymyślał jakiś chińczyk - kto by się domyślił że w nadajniku "Mode 1" oznacza pierwszą pamięć modelu :)

Pozdr.,

Michał

 

Pod tym podpisuję się wszystkimi czterema kończynami. :) W sumie kupiłem to radio tylko poto żeby wgrać alternatywny FW, ale kilka dni pobawiłem się oryginalnym i obsługa była dobijająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nadaje, ale są duuużo lepsze w podobnej cenie. Gdybym mial ~400zł to bym wybrał turnigy (chodzi mi o tą, o którą już kiedyś pisałeś na forum za 350zł). Ta nawet nie ma komputera i tylko 5 kanałów. jak będziesz chciał zrobić model sterowanie: silnik, SW, SK, lotki i klpy to już na tej aparaturze nie dasz rady, bo braknie kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A taka aparatura - http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=104

Nie mam pojęcia o aparaturach, dostępnych funkcji chyba nie wykorzystam, a cena jakoś mniej zniechęca do zakupu.

Czy taka aparatura współpracuje z popularnymi odbiornikami i innymi mechanizmami? Na razie ma być uzywana z lekkimi modelami, a w planach jest spalinowy Wicherek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dorzuć trochę i kup Turnigy 9x. W tej co podałeś wszystko trzeba programować przez USB w komputerze. A w turnigy masz wbudowany komputer i wszystko możesz ustawiać na polu bez konieczności wożenia laptopa. Poza tym turnigy ma 8 kanałów. Sam taką mam i jestem zadowolony. Ma mnóstwo ustawień no i tak jak mówili koledzy wcześniej można wgrać inny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Czy kupując aparaturę TURNIGY 9x :

 

http://allegro.pl/turnigy-9x-corona-dsss-2-4-ghz-i1387844937.html

 

Oraz okablowanie :

 

http://allegro.pl/interfejs-symulator-usb-do-rc-turnigy-9x-i-inne-i1381560816.html

 

uda mi się ją na 100% podpiąć pod PCta i polatać na symulatorze ?

 

Zaplanowałem sobie, że moją przygodę rozpocznę od symulatora i od własnej aparatury, na której będę mógł się "uczyć" w warunkach domowych. Jak już potrenuję to zacznę ujeżdżać w marcu Funtic RTF 2,4 GHz :

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4541,funtic-rtf-2-4-ghz-zestaw-rc

 

Czy to się wszystko trzyma kupy ?

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad zakupem aparatury bezpośrednio z HC:

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8992

wyjdzie dużo taniej.

A samolot lepiej zbuduj sam :twisted: .

Ten co podałeś to rtf czyli jest z aparaturą a turnigy do niego nie podepniesz bo pewnie ma zintegrowany odbiornik z regulatorem i serwami (mogę się mylić). Poza tym po co płacić za aparaturę skoro ty będziesz miał 100 razy lepszą. A kabelek powinien działać. Sam mam taki i wszystko działa (kupiłem na ebay za 15 zł :D ). Trzeba tylko wyjąć moduł z aparatury lub przerwać ścieżkę i wlutować w rezystor 1k w środku aparatury jak tu:

http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=3416054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.