Skocz do zawartości

Zmiana mode'a w dx6i


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu rozważałem zmianę mode w DX6. Producent takiej możliwości nie przewidział a przełożenie mechaniczne wymaga sporej ingerencji w elektronikę bo wszystkie przewody od potencjometrów i przełączników są lutowane do płytek. Jeśli tak samo jest w DX6i to lepiej już nauczyć zmienić swój mode niż w aparaturze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx6i nie ma żadnych plomb, możesz rozkręcić. Ja z ciekawości rozkręciłem nadajnik kolegi i na pierwszy rzut oka da się przełożyć, tylko nie mam pewności, bo nie sprawdzałem czy kabelki starczą na długość, może trzeba by ewentualnie zrobić jakieś przedłużacze na takich samych wtykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że sa to wtyczki? W DX6 też wygląda to od strony przewodów jak wtyczka ale od strony płytki jest to wlutowane, coś jakby drugiej części wtyczki (żeńskiej) nie było. Problem był też z długością przewodów o ile dobrze pamiętam. poza tym trzeba tez przełożyć przełączniki od trymerów choć jak szukałem informacji na forach zagranicznych to byli tacy co trymerów nie przekładali :roll: Niektórzy też wywoływali menu serwisowe i tam zmieniali mode ale właśnie trymery chyba zostawały po staremu. Poszukaj w google.

 

EDIT: Właśnie znalazłem kompletny tutorial o DX6I :) Czytaj TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, dzieki Przemo, ale sprawa opisana tutaj to zmiana mode'a na 1 czyli gaz w prawej łapce :) a ja chce tylko lotki przelozyc do lewej, gaz zostawic tam gdzie byl w mode 2 czyli tez w lewej...chyba juz sobie to odpuszcze i naucze sie latac z lotkami w prawej ;) tzn do akrobacji mam w lewej a do duzych spokojnych makiet bede mial z prawej (zeby miec klapolotki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.